Jump to content

Korisni savjeti za DSI


notarica

Preporučene objave

Da li vi idete na pripreme na dvodnevne seminare u državnu školu za javnu upravu? ja stažiram u općini i silom me žele poslati na to iako kažu da je to ništa koristi, a zg mi nije nimalo blizu?? :/

 

Ja sam u mirovinsko i nije mi blizu Zg.no isto kazu da idemo,nas je 4., a refundirat ce nam samo kartu, to je obicno sri.i cet. i ovo ce biti zadnji u 9. mj. jer drzava nema novaca reko mi čiko :D u minist. pa sad cekam da stave kad ce biti da se prijavimo

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam u mirovinsko i nije mi blizu Zg.no isto kazu da idemo,nas je 4., a refundirat ce nam samo kartu, to je obicno sri.i cet. i ovo ce biti zadnji u 9. mj. jer drzava nema novaca reko mi čiko :D u minist. pa sad cekam da stave kad ce biti da se prijavimo

 

hvala na odgovoru ;) a vidim da nema prijavnica kod njih na stranici još uvijek..kojeg datuma vi idete jer ja imam ispit 13.09?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav svima, primljen sam na stručno osposobljavanje na godinu dana i radim u pisarnici- Upravni odjel za graditeljstvo, imam trogodišnji stručni studij. Posebni dio polažem iz upravnog područja graditeljstvo. Dali mi netko može reći što mogu očekivati na pismenom, kako je bilo vama, dali ima tko skriptu?

 

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kada si dobio poziv za 13.09.? ja sam danas dobila poziv za 13.09.-nisam to očekivala jer znam da su drugi dobili pozivi za taj datum puno prije!!!!!!!!!!!!
Ja sam poziv za 13.9. dobila 26.8. (na samom pozivu piše 25.8., al su mi ga 26.8. dostavili). Koma.

 

Mene dosta brine Europska unija...

Jel dosta učit po onim pitanjima za sss i po prezentaciji sa onog seminara DŠJU?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam poziv za 13.9. dobila 26.8. (na samom pozivu piše 25.8., al su mi ga 26.8. dostavili). Koma.

 

Mene dosta brine Europska unija...

Jel dosta učit po onim pitanjima za sss i po prezentaciji sa onog seminara DŠJU?

 

Ja sam bila danas na drzavnom, visoka strucna sprema i polozila. 10 dana ucenja, gubljenja zivaca i sl.a ispit nije nikakv bauk. Eu nam je prvo rekao da mu ne govorimo konstrukcije kako pise u skruptama neg da mu recemo svojim rijecima. Menr je pitao Vijece EU, zajednicku politiku i jos neku glupost kak sam zaboravila. Svi smo polozili EU.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam bila danas na drzavnom, visoka strucna sprema i polozila. 10 dana ucenja, gubljenja zivaca i sl.a ispit nije nikakv bauk. Eu nam je prvo rekao da mu ne govorimo konstrukcije kako pise u skruptama neg da mu recemo svojim rijecima. Menr je pitao Vijece EU, zajednicku politiku i jos neku glupost kak sam zaboravila. Svi smo polozili EU.

Imaš još kakvih savjeta? :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav svima, primljen sam na stručno osposobljavanje na godinu dana i radim u pisarnici- Upravni odjel za graditeljstvo, imam trogodišnji stručni studij. Posebni dio polažem iz upravnog područja graditeljstvo. Dali mi netko može reći što mogu očekivati na pismenom, kako je bilo vama, dali ima tko skriptu?

 

hvala

 

 

??? :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala na odgovoru ;) a vidim da nema prijavnica kod njih na stranici još uvijek..kojeg datuma vi idete jer ja imam ispit 13.09?

Danas su stavili seminar je 25.i 26.09. tako da ces ti do tada vec polozit trijunfalno DSI i nece ti trebati :) danas smo poslali prijavnice,ovo za karte je upitno da li cemo dobit nazad novac danas nam je receno.

Eto sretno ti na DSI

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da se za sada prikljucim samo vama koji ste dobili poziv! Danas je stigao za 20. 9. i vec me trta :/

Dali je itko kojim slučajem bio na ispitu ko je radio u Zavodu za statistiku?! Jer za posebni dio u pozivu piše UPRAVNO PODRUČJE STATISTKE! Pa sto god to bilo!! :/ Znam da cemo imati zadatke ali sta jos.... joj jedva cekam da sve to prodje!!!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

DSI: 6.kolovoz 2014. Godine, VSS-pravnik (nije me nitko pitao jesam li pravnik niti sam to spominjao) - POLOŽIO

 

 

Pitanja:

ZOUP i ZUS:

- Načelo zakonitosti

- Računanje rokova, početak, tijek i kraj

- Tko su stranke upravnog postupka

- Dokazna sredstva- nabrojiti, što je Očevid?

- Tko može biti svjedok?

- Na koje načine stranka može predati podnesak?

- Tko i na koji naćin pokreće upravni spor?

- Tko su stranke u upravnom sporu?

- Koje akte sud donosi u upravnom sporu?

 

 

Uredsko:

- Što je pisarnica

- Što je spis

- Raspoređivanje pismena

- Dostavna knjiga za poštu

- Dostavna knjiga za mjesto

- Klasifikacijska oznaka predmeta

- Pečat

- Tko daje ovlaštenje

- Upravne pristojbe

- Na koji se način plaćaju upravne pristojbe

- Natpisna ploča

 

Ispitivač korektan, strpljiv i jednostavan. Ovu su moja pitanja i nekoliko koliko se sjecam od kolega. Neki odgovori nisu bili precizni, uglavnom treba znati o čemu se radi, ne traži se od riječi do riječi. Bitno je da ste shvatili što vas se pita i da u odgovoru ponudite srž.

 

Ustav:

- Ustav RH, temeljne odredbe Ustava

- Kakva je država RH, dioba vlasti u RH i suverenitet

- Promjena granica RH

- Državljanstvo RH

 

Sustav državne uprave:

- Koja su tijela državne uprave

- Koje upravne organizacije se mogu osnovati u sastavu ministarstva i tko njima upravlja

- Tko provodi nadzor nad obavljanjem poslova državne uprave

- Koje akte donosi vlada

 

Ispitivačica odlična, jasna pitanja i jasne odogovore, nisam se dugo zadržao niti sam uspio odgovoriti na sva pitanja do kraja. Čim sam počeo odgovarati na prvi dio pitanja i bio točan prekidala me i išla na slijedeće pitanje. Prije mene je kolega s VŠS pao, ali nije znao doslovno ništa, mrmljao je nešto ali nije znao.

 

Službenici:

- Tko su službenici a tko namještenici

- Uvjeti za prijam u državnu službu

- Zapreke za prijam u državnu službu

- Ocjene

- Povreda službene dužnosti, tko donosi rješenje, kome se žali

- Kazne za lake povrede službene dužnosti

- Prestanak državne službe

- Materijalna prava radnika

 

Lokalna:

- Izvršna vlast

- Predstavnička vlast

- Nabrojati tijela za provedbu izbora

- Tko može glasati

- Općinski prihodi

 

Ispitivačica odlična, korektna, sugerira, razgovara s vama, pristojna i normalna državna službenica.

¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬

Europska Unija:

- ¬Osnivački ugovori

- Vijeće EU

- Europska komisija

- Parlament EU

- Pravna stečevina

- Predpristupni pregovori

- Proces pristupanja neke države

- Tijek pristupanja RH u EU

- Sporazum o stabilizaciji i pridruživanju

- Način odlučivanja u Parlamentu (koliko zastupnika, koliko RH ima)

- Tko sve ratificira Ugovor o pristupanja

- Tko je u RG donio konačnu odluku o pristupanju.

 

Ispitivačica korektna, jasna vidno iscrpljena a kako i ne bi, vidio sam koliko ljudi dođe nespremno baš za EU jer svi to ostave za kraj prilikom spremanja ispita. Tko god jasno pročita bilo koju skriptu o EU bar dva puta može dobiti jasnu sliku o svemu. Nemojte sebe i ispitivacicu dovoditi u neugodnost.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dsi: 6.kolovoz 2014. Godine, vss-pravnik (nije me nitko pitao jesam li pravnik niti sam to spominjao) - položio

 

 

pitanja:

Zoup i zus:

- načelo zakonitosti

- računanje rokova, početak, tijek i kraj

- tko su stranke upravnog postupka

- dokazna sredstva- nabrojiti, što je očevid?

- tko može biti svjedok?

- na koje načine stranka može predati podnesak?

- tko i na koji naćin pokreće upravni spor?

- tko su stranke u upravnom sporu?

- koje akte sud donosi u upravnom sporu?

 

 

Uredsko:

- što je pisarnica

- što je spis

- raspoređivanje pismena

- dostavna knjiga za poštu

- dostavna knjiga za mjesto

- klasifikacijska oznaka predmeta

- pečat

- tko daje ovlaštenje

- upravne pristojbe

- na koji se način plaćaju upravne pristojbe

- natpisna ploča

 

ispitivač korektan, strpljiv i jednostavan. Ovu su moja pitanja i nekoliko koliko se sjecam od kolega. Neki odgovori nisu bili precizni, uglavnom treba znati o čemu se radi, ne traži se od riječi do riječi. Bitno je da ste shvatili što vas se pita i da u odgovoru ponudite srž.

 

Ustav:

- ustav rh, temeljne odredbe ustava

- kakva je država rh, dioba vlasti u rh i suverenitet

- promjena granica rh

- državljanstvo rh

 

sustav državne uprave:

- koja su tijela državne uprave

- koje upravne organizacije se mogu osnovati u sastavu ministarstva i tko njima upravlja

- tko provodi nadzor nad obavljanjem poslova državne uprave

- koje akte donosi vlada

 

ispitivačica odlična, jasna pitanja i jasne odogovore, nisam se dugo zadržao niti sam uspio odgovoriti na sva pitanja do kraja. čim sam počeo odgovarati na prvi dio pitanja i bio točan prekidala me i išla na slijedeće pitanje. Prije mene je kolega s všs pao, ali nije znao doslovno ništa, mrmljao je nešto ali nije znao.

 

Službenici:

- tko su službenici a tko namještenici

- uvjeti za prijam u državnu službu

- zapreke za prijam u državnu službu

- ocjene

- povreda službene dužnosti, tko donosi rješenje, kome se žali

- kazne za lake povrede službene dužnosti

- prestanak državne službe

- materijalna prava radnika

 

lokalna:

- izvršna vlast

- predstavnička vlast

- nabrojati tijela za provedbu izbora

- tko može glasati

- općinski prihodi

 

ispitivačica odlična, korektna, sugerira, razgovara s vama, pristojna i normalna državna službenica.

¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬

europska unija:

- ¬osnivački ugovori

- vijeće eu

- europska komisija

- parlament eu

- pravna stečevina

- predpristupni pregovori

- proces pristupanja neke države

- tijek pristupanja rh u eu

- sporazum o stabilizaciji i pridruživanju

- način odlučivanja u parlamentu (koliko zastupnika, koliko rh ima)

- tko sve ratificira ugovor o pristupanja

- tko je u rg donio konačnu odluku o pristupanju.

 

Ispitivačica korektna, jasna vidno iscrpljena a kako i ne bi, vidio sam koliko ljudi dođe nespremno baš za eu jer svi to ostave za kraj prilikom spremanja ispita. Tko god jasno pročita bilo koju skriptu o eu bar dva puta može dobiti jasnu sliku o svemu. Nemojte sebe i ispitivacicu dovoditi u neugodnost.

čestitam na uspješno položenom ispitu :-) i svaka pohvala što si podijelio iskustva s nama koje nas polaganje čeka u skoroj budućnosti :-) sve u svemu po pitanjima vidim da zaista pitaju osnove :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo da i ja podijelim iskustva s vama. Imala sam državni 6.9. i naravno, položila! Zaista nije bilo strašno, odgovarala sam za višu, i stvarno pitaju pitanja iz onih pitanja i to bez puno detalje, trebalo je samo najbitnije reći. Malo jedino ZUP i ZUS traže detalje, zato to učite po zakonu! :-) Napisat ću pitanja čim ih se sjetim! A ako nekome trebaju svi propisi i pitanja skinuta s Ministarstva uprave, imam sve isprintano, označeno što je bitno i prodajem za 50 kn, s obzirom da sam više platila u kopiraoni! Eto ako netko treba, nek se javi, u Zagrebu sam! Pozzz

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav!

 

Molila bih ako netko zna nešto više, istječe mi vježbenički, dal se isplati ići na onaj seminar za državni sad krajem 9.mj., i dal nam pošalju kakvu potvrdu nakon kaj pošaljemo prijavu? I da, na stručnom sam osposobljavanju u czss, pravnik, i imam li ja pravo izać na državni? Neki govore da, neki da samo na stručni mogu i sama ne znam više, obzirom da neću ostat u centru mislim da mi državni puno više šanse daje, al nisam sigurna dal mogu polagat..

Hvala unaprijed!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

E sad ne znam dal sam ja sta krivo shvatila,mozda,ali..ti si cini mi se pobrkala neke pojmove :ideja:

Prvo nisi vjezbenik nego pripravnik :P

A ovo bitnije je da ti izgleda brkas "drzavni" i " strucni",tj.ne znam dal postoje kakvi posebni,dodatni ispiti,al ono sto znam je da svi mi polazemo drzavni strucni ispit,dakle jedan :) , a on je btw.ovdje i tema! I ne vidim razloga zasto bi ti netko rekao da ne mozes polagati. Ako sam dobro shvatila radis u centru za soc.skrb?! Pogledaj starije postove,mislim da ih ima koji su vec polagali!

Mozda ti netko odg.sta pametnije ali ja preporucam polaganje jer ga na svim malo boljim natjecajima traze polozenog!

A sto se tice seminara vidila sam da pisu da i nije od neke koristi,al obzirom na "kaj" :) vidim da si iz zg-a ili okolice pa ti mozda nebi bilo lose otic. Neces saznat sigurno nista lose! :mase1:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav,

 

Uskoro polažem ispit za VSS i vidim da si i ti učila po pitanjima koja su na stranici ministarstva uprave. Tako sam i ja mislila pa me samo zanima da li znaš gdje bih mogla pronaći pitanja i odgovore za: služeničke odnose, zup i zus, uredsko poslovanje i eu jer vidim da tih pitanja nema a ovo ostalo ima?Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav,

 

Uskoro polažem ispit za VSS i vidim da si i ti učila po pitanjima koja su na stranici ministarstva uprave. Tako sam i ja mislila pa me samo zanima da li znaš gdje bih mogla pronaći pitanja i odgovore za: služeničke odnose, zup i zus, uredsko poslovanje i eu jer vidim da tih pitanja nema a ovo ostalo ima?Hvala

 

Imaš ih pod pitanjima za SSS.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav svima. Da vam rečem kako je bilo. Evo prije 30 min završio i položio.VŠS ekonomist poseban dio opca uprava. Mislim da mi je komisija bila ok s obzirom da sam utlačio tajnicu da žurim na bus za Split,a ina sva pitanja sam znao odgovore pa sve skupa sva ispitivanja trajalo 15 min,jer bi me odma prekinulo kad bi vidili da znam.Tako sam na sva ispitivanja bio sam pa neznam koji su im kriteriji kad netko zna slabo. Učio sam oko mjesec i pol dana po pitanjima sa ministarstva a što nije bilo za Všs učio sam za SŠS ali sam Zup i Zus koristio skriptu koja kola po forumima.

 

Poseban dio : sto je dokument, kakav je postupak kod primanja i postupanja sa pismenima. I morao sam sastaviti neupravni akt kako je propisano o uredskom poslovanju. Ali to ionako se moze prepisivati iz materijala.

 

USTAV: sto je ustav i kakva je Rh po Ustavu. Sabor, oruzane snage.

SUSTAV: tko su drzavna tijela, koji su poslovi,upravni nadzor sto se nadzire.

JLPS:tijela, predstavnicko tijelo,izvrsno tijelo,razlozi za prestanak nacelnika, tko jos ima izvrsnu vlast ako je nacelniku predstala duznost (donacelnik)

SLUZBENICKI: sluzbenici i namjestenici,lake povrede,postupci prijama,primjer tko je namjestenik u ministarstvu (cistacica i domar) prava sluzbenika

ZUP: Tko pokreece upravni postupak,postupci rjesavanja. Kako se pokrece upravni spor, tko rjesava ipravni spor,koliko ima upravnih sudova u Rh 4,zahtjevala je samo kratke odgovore.

UREDSKO: Pisarnica, Razvodjenje predmeta.

EU:glavne institucije,komisija i euro.

 

Eto zaista pitaju osnove al opet ponavljam mislim da dosta ovisi o komisiji. Ja se napokon rijesio i sad mogu uzivat.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Cestitke Sinisa,mogu mislit koje olaksanje!! Nadam se da cu sljedece sub.i ja saznat kako je to! :/

Ima jedno 2 pitanja koja nisam bas vidila da su inace pitali,al ok nisu strasna. Nadam se samo da nisu strasni ako mozda ne znas bas odg!

Dobro ti je sto si zurio na bus :) :)

Mene je najvise strah posebnog dijela!!

Hvala sto si tako zurno objavio pitanja za nas koje to tek ceka!!:hvala:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Cestitke Sinisa,mogu mislit koje olaksanje!! Nadam se da cu sljedece sub.i ja saznat kako je to! :/

Ima jedno 2 pitanja koja nisam bas vidila da su inace pitali,al ok nisu strasna. Nadam se samo da nisu strasni ako mozda ne znas bas odg!

Dobro ti je sto si zurio na bus :) :)

Mene je najvise strah posebnog dijela!!

Hvala sto si tako zurno objavio pitanja za nas koje to tek ceka!!:hvala:

Ako si barem pitanja malo bolje prosla nema straha prolazis sigurno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako si barem pitanja malo bolje prosla nema straha prolazis sigurno.

 

Ma nije me toliko strah svih tih predmeta koliko posebnog dijela jer imam statistiku, znaci zadatke, teoriju (za koju ne znam dal ce traziti znanje stat.pojmova...) a u rjesenju nam pise upravno podrucje stat. tak da zapravo nemam pojma sta pripremat. :bang:

A kak bude...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma nije me toliko strah svih tih predmeta koliko posebnog dijela jer imam statistiku, znaci zadatke, teoriju (za koju ne znam dal ce traziti znanje stat.pojmova...) a u rjesenju nam pise upravno podrucje stat. tak da zapravo nemam pojma sta pripremat. :bang:

A kak bude...

 

Ljudi, savjet..SSS sam i idući tjedan ću prijaviti DSI..E sad, planiram učiti po pitanjima sa Min.uprave za VSS i proučit malo ZUP I ZUS jer me strah učiti po pitanjima za SSS, pa da me ne pitaju nešto za VSS..Svi vi koji ste bili, recite, dali se razlikuju pitanja za SSS od pitanja za VSS..Dali isptiivači gledaju uopće na to?! Hvala unaprijed svima..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ljudi, savjet..SSS sam i idući tjedan ću prijaviti DSI..E sad, planiram učiti po pitanjima sa Min.uprave za VSS i proučit malo ZUP I ZUS jer me strah učiti po pitanjima za SSS, pa da me ne pitaju nešto za VSS..Svi vi koji ste bili, recite, dali se razlikuju pitanja za SSS od pitanja za VSS..Dali isptiivači gledaju uopće na to?! Hvala unaprijed svima..

Dovolčjno ti je učit po pitanjima za SŠS jedino malo pogledaj pitanja po forumu od ZUPA i ZUSA koja su bila pa malo proširi zakonom. Ovo ostalo ti je sasvim dovoljno za SŠS jer ja koji sam VŠS sam učio po pitanjima za VŠS a što nije bilo to sam učio za SŠS.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Polozila u subotu :D

Pitanja su bila osnovna i ako neznas ama bas svi pomazu i to punooooo.

Ako netko treba prodajem za 80kn.

Prodajem skripte svih 7 predmeta

Pitanja i odgovore

Pitanja koja pitaju najcesce ispitivaci Ustavno uređenje

Sustav državne uprave Službenički odnosi Sustav lokalne i područne (regionalne) samouprave Upravni postupak i upravni sporovi

Uredsko poslovanje Osnove sustava Europske unije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

samo da se pohvalim da sam i ja položila u subotu 13.09. ispitivači super, osim jedne u mojoj komisiji koja je rušila ustav i sustav, a meni je bila na posebnom dijelu i nije bilo baš lagano, ali zato su svi ostali bili suuuuper! stres je ogroman ali ako znaš prolaziš!!!!!!

A na koji pitanjima je rušila? Ili ljudi nisu baš znali...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pozdrav svima... imam dsi 27.9. - uglavnom bila sam na stručnom osposobljavanju na općinskom sudu kao sudski zapisničar.. učim iz zakona a na stranici mp sam vidjela da treba učiti prekršajni zakon, zakon o javnom bilježništvu te zakon o državnom odvjetništvu..

zanima me da li to zaista pitaju i koliko opširno (da znam trebam li se time zamarati).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav ekipa, iman par pitanja. Dali je dovoljno ucit po pitanjima sa ministarstva uprave za sss ako polazem za sss? Ili moran svejedno po pitanjima za vss ( bez obzira dali polazem za sss)?

I jeli itko ima posebni dio građenje? Ako je, molim vas da napisete pitanja za taj posebni dio. Nigdi nisan uspila nac za građenje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A na koji pitanjima je rušila? Ili ljudi nisu baš znali...

 

neznam točno koja su pitanja bila ali trebalo je nabrajati i tražila je baš sve. ja sam učila po pitanjima sa str. ministarstva, zup i zus iz zakona, ali sam sve naučila i nevjerujem nikome tko kaže da je učio 5 dana nešto malo znao i prošao! komisija je stvarno ok, hoće pomoći, možeš pričati svojim riječima, davati primjere iz prakse ali moraš znati!!!!!!!! jedna nam je rekla da oni već znaju po nama da li smo učili ili ne! da skratim: ako naučiš tako ti je svejedno koja je komisija, a imati popravak pa čak i pasti nije najgora stvar u životu! zato hrabro i sretno!!!!!!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav svima, danas sam položila državni ispit za sss. Učila sam intenzivno 10 dana. Držala sam se pitanja sa stranica ministarstva uprave i skinula sam skriptu sa Legalisa.

Komisija je bila super, pomažu dosta ali samo onima koji znaju, tj.ako zapnu na nekom pitanju. Ispitivačica iz EU je bila stroga, toga sam se najviše bojala, postavila mi je 3 pitanja, prva dva sam sve znala ali na zadnjem sam zapela.. valove proširenja me je pitala i ja sam sve godine nabrojala i sve dobro rekla, nisam znala 3 val i žena mi ga je sama rekla i nastavila dalje. Dok kolegica do mene nije ništa znala i nije joj pomagala. Ali dala joj je šansu da se vrati za pol sata dok ponovi, nažalost ni to nije pomoglo. Ja sam dosta čitala po ovom forumu i ovdje se zna plašiti ljude. Nekome treba duže nekome kraće za naučiti neku materiju. Ali 3 do 6 mjeseci stvarno ne treba, kako tu pišu neki ljudi.

Moja topla preporuka je da učite i to s razumijevanjem, sve možete reći i objasniti svojim riječima, ne treba se ništa štrebati napamet. Danas sam primjetila da svi ispitivači vole kada im date primijer iz prakse ili iz života. Nitko Vas neće opomenuti ako ne znate koristiti stručne termine i izraze. Zup i zus je prošao super. Čim je ispitivačica vidjela da znamo nije ulazila u dubinu. Najvažnije je da pričate nešto pa makar ne i direktan odgovor na to pitanje ali da se vidi da ste učili. Nemojte šutiti.

Nadam se da sam barem nekome pomogla sa svojim iskustvom.

Držim fige svima koji idu i sretno, a ja sad odoh slaviti pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bokić ljudi,evo i mene sa dojmovima od jučer,20.09. ,ispit POLOŽEN ;))

Sad opet mogu imati život,za razliku od zadnjih dana... Katastrofa,dizaster,ne znam kak opisat i šta reć. Još se oporavljam od stresa i izgubljenih živaca,i znam kak vam je :))

 

E tako,idem iz početka. Ustala se u 3 ujutro,da ponovim prije polaska,krenule smo u 5 ja i kolegica da na vrijeme stignemo u ZeGe.. došli tamo,stojite ispred te tmurne zgrade ko ovce pred šišanje,prozivaju vas tete koje vas vode kroz ispite,koje su btw jako drage,i mogu reći da bude malo lakše kad ih vidite :))) Prozovu vas,formiraju u grupe,idete u prostoriju koja je "vaša" dok ne ispolažete sve,kako koji ispit položite,vraćate se tu,a teta vas upućuje gdje ćete dalje. I u toj sobi prvo bude pismeni ,iz posebnog dijela. Onda "obranite" pismeni,i znam da je bilo nekih ljudi koji su to pali,a mislim da je najviše padanja bilo zbog izrade neupravnog akta,bar u mojoj grupi,jer to neki nisu znali iz svog posebnog ispita. I onda,kad ste gotovi s tim idete dalje. Najčešće se ulazi na svaki ispit dvoje po dvoje (osim posebnog dijela,tamo idete po jedno). Ja sam led probila sa Zupom i uredskim.. Ispitivač fer i korektan,kod njega znam da su dosta padali,al svjedok sam da stvarno pruži šansu da mu pokažeš da si iole radio,i da iole razumiješ šta si radio. Znači,ak ne budeš znao šta koji br. u klasif. znači neće te rušiti,ali ako ne znaš šta je sama klasif. oznaka,padaš sigurno. Pitao je i za stručnu spremu i gdje se radi,to mu je važno. Dobila sam dojam da je alergičan na glupost,pa mislim da ak se ne zna bolje je šutiti nego bubniti neku katastrofu koja nema veze sa točnim odgovorom. Meni su bila pitanja : Klasifikacijska,up spor,tko je tuženik,javna objava - primjer (kad porezna poziva da se prijavi za povrat poreza),pravna osoba sa javnim ovlastima (primjer-hzmo...) ,javnopravna tijela,prijemni št.... zatim sam isla na ustav,sustav.. Gospođa prilično ozbiljna,rezervirana. Također traži znanje,ako znaš pa se zabuniš pomogne,al ako ne znaš padaš,i da,traži dosta nabrajanja ,mene pitala ministra,predsjednika-sva nabrajanja -ovllasti itd.. Grb,opisati i gdje se rabi,koje provedbene propise donosi ministar (pravilnike,naputke,naredbe) i objasniti svaku,što je ustav,suverenitet što je i gdje se prostire,uloge ustavnog suda).. Onda idu lokalna i službenički,prekrasan čiko,nastrojen roditeljski,pazi imate li tremu ili ne,da vam vremena da se saberete,hoće pomoći,ako se ne razumije sve objasni,ma baš ugodno odgovaranje kod njega bude. i zadnja eu,jedna preeeeedivna gospođa,isto izvlači iz vas,kopa do dubine vašeg pamćenja da vidi pa makar malo znanja o Eu,prije ispita porazgovara s vama o poslu,općenito o ispitu,ono baš cool žena. Pita ugl politike (jednu od,objasniti) i institucije.. ak znate to,proći ćete sve da drugo i ne znate. Eto. Možda sve nisam napisala,ak nekog još šta zanima javite se u privatne.. p.s. počela sam učiti prije jedno 3 tjedna,al bilo je ono,dva dana ubijanja od učenja pa 3 dana ništa,pa tri dana učenja,pa opet ništa.. kad se sve zbroji,jedno 7 dana učenja po 6-7 sati. Ajde,bud'te vrijedni,cmok

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bokić ljudi,evo i mene sa dojmovima od jučer,20.09. ,ispit POLOŽEN ;))

Sad opet mogu imati život,za razliku od zadnjih dana... Katastrofa,dizaster,ne znam kak opisat i šta reć. Još se oporavljam od stresa i izgubljenih živaca,i znam kak vam je :))

 

E tako,idem iz početka. Ustala se u 3 ujutro,da ponovim prije polaska,krenule smo u 5 ja i kolegica da na vrijeme stignemo u ZeGe.. došli tamo,stojite ispred te tmurne zgrade ko ovce pred šišanje,prozivaju vas tete koje vas vode kroz ispite,koje su btw jako drage,i mogu reći da bude malo lakše kad ih vidite :))) Prozovu vas,formiraju u grupe,idete u prostoriju koja je "vaša" dok ne ispolažete sve,kako koji ispit položite,vraćate se tu,a teta vas upućuje gdje ćete dalje. I u toj sobi prvo bude pismeni ,iz posebnog dijela. Onda "obranite" pismeni,i znam da je bilo nekih ljudi koji su to pali,a mislim da je najviše padanja bilo zbog izrade neupravnog akta,bar u mojoj grupi,jer to neki nisu znali iz svog posebnog ispita. I onda,kad ste gotovi s tim idete dalje. Najčešće se ulazi na svaki ispit dvoje po dvoje (osim posebnog dijela,tamo idete po jedno). Ja sam led probila sa Zupom i uredskim.. Ispitivač fer i korektan,kod njega znam da su dosta padali,al svjedok sam da stvarno pruži šansu da mu pokažeš da si iole radio,i da iole razumiješ šta si radio. Znači,ak ne budeš znao šta koji br. u klasif. znači neće te rušiti,ali ako ne znaš šta je sama klasif. oznaka,padaš sigurno. Pitao je i za stručnu spremu i gdje se radi,to mu je važno. Dobila sam dojam da je alergičan na glupost,pa mislim da ak se ne zna bolje je šutiti nego bubniti neku katastrofu koja nema veze sa točnim odgovorom. Meni su bila pitanja : Klasifikacijska,up spor,tko je tuženik,javna objava - primjer (kad porezna poziva da se prijavi za povrat poreza),pravna osoba sa javnim ovlastima (primjer-hzmo...) ,javnopravna tijela,prijemni št.... zatim sam isla na ustav,sustav.. Gospođa prilično ozbiljna,rezervirana. Također traži znanje,ako znaš pa se zabuniš pomogne,al ako ne znaš padaš,i da,traži dosta nabrajanja ,mene pitala ministra,predsjednika-sva nabrajanja -ovllasti itd.. Grb,opisati i gdje se rabi,koje provedbene propise donosi ministar (pravilnike,naputke,naredbe) i objasniti svaku,što je ustav,suverenitet što je i gdje se prostire,uloge ustavnog suda).. Onda idu lokalna i službenički,prekrasan čiko,nastrojen roditeljski,pazi imate li tremu ili ne,da vam vremena da se saberete,hoće pomoći,ako se ne razumije sve objasni,ma baš ugodno odgovaranje kod njega bude. i zadnja eu,jedna preeeeedivna gospođa,isto izvlači iz vas,kopa do dubine vašeg pamćenja da vidi pa makar malo znanja o Eu,prije ispita porazgovara s vama o poslu,općenito o ispitu,ono baš cool žena. Pita ugl politike (jednu od,objasniti) i institucije.. ak znate to,proći ćete sve da drugo i ne znate. Eto. Možda sve nisam napisala,ak nekog još šta zanima javite se u privatne.. p.s. počela sam učiti prije jedno 3 tjedna,al bilo je ono,dva dana ubijanja od učenja pa 3 dana ništa,pa tri dana učenja,pa opet ništa.. kad se sve zbroji,jedno 7 dana učenja po 6-7 sati. Ajde,bud'te vrijedni,cmok

 

Hm, cijela procedura se čini prilično stresnom, ali valjda tako mora biti. Koliko sve skupa vremenski traje?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Obzirom da sam u zadnje vrijeme bila dnevni posjetitelj legalisa i da sam citala svaki novi post o iskustvima i pitanjima red je da i ja napisem svoje iskustvo!

Što se tiče iz cega uciti (ja sam polagala za VŠS) bazirala sam se na pitanja sa ministarstva, sto nema za všs uzimala za sss, ali citajuc ovdje pitanja na sve sto sam naisla da ne znam i sto sam mislila da bi moglo biti ucila sam i za vss. ZUP I ZUS iz neke svoje skripte dosta prosirene i na kraju je bilo dobro sto sam za njega malo izasla iz okvira ovih pitanja sto se pisu na legalisu!

Btw. ispit bio 20. 9. i polozen! :jupii:

Sto se tice trajanja, pismeni smo poceli oko 20 do 9, a masovno poceli predavati oko 9 i 20 pa je i nas ostale onako pozurila da predamo.

Ja sam polagala iz "upravnog podrucja statistike" pa necu pisati jer vidim da nitko ovdje za to ne pita osim mene ali ako koga zanima nek se javi!

Sve predmete zavrsila oko 15 do 1, ali smo jos cekali tu nasu iz stat.za usmeni dio pa sam bila gotova oko 2.

E sad pitanja (koja nisu pitali samo mene nego i kolege koji su bili samnom) i dojmovi o ispitivacima:

 

EU - ooodlična ispitivacica, mlada, blaga, ispitivanje zaista teklo kao razgovor, 3 nas je odgovaralo!

Vijeće EU, Parlament, Komisija (koji nas pol.je u Komisiji - Neven Mimica, ali to nije bilo za prolaz nego tako, informativno, mozda kod nekog drugog ispitivača je pa evo da znate :namiguje: , isto tako tko je bio gl. pregovarac za ulazak RH u EU - Vladimir Drobnjak), zajedničke pol.,kohezijska pol, koraci ulaska RH u EU (nabrojat bitnije godine), osnivački ugo. (malo o njima), fondovi, uvijeti za clanstvo u EU i pojasnit.

Sve 3 prosle, naravno! :D

 

ZUP-ZUS i UREDSKO - zena na prvu (kriva procjena) stroga, ali SVI su izlazili s osmjehom na licu! Razgovor!! Ulazili po jedno!

Mene je pitala sto sam po struci (prvostupnika javne uprave) i kao jao pa vi onda ovo znate, srce mi je stalo! Ali pitala me:

ZUP-ZUS - kako postupa 1* tijelo po zalbi,iskreno spetljala sam se,ali nije da nisam nista znala,ali je pomogla, sta stranka mora imati za sudjelovanje u postupku, tko ju zastupa ako nema, primjeri, dali na racunanje rokova utjecu neradni dani i kako, vrste rjesenja (tu sam ju zbunila jer sam rekla privremeno, dopusnko i dodatno umjesto djelomično i smijale se zajedno jer je znala da sam u krivu ali se ni ona nije mogla sjetiti i rekla da joj se to jos nikad nije dogodilo :) pa mi je cak rekla da pogledam u papire i onda je zajednicka reakcija bila: Paaa da!!! :tupan: ) kako se pokreće upravni spor (rok i način), tko rjesava u njemu.

UREDSKO - promjenjivi dio p. stambilja, klas.oznaka, njen sadrzaj, rokovnik predmeta, dijelovi neupravnog akta.

 

LOKALNA I SLUZBENIČKI- Po 2 ulazi i djeluje i je malo stroza ali kad vidi da znas pomaze, mislim da nitko nije pao kod mene, ali npr.2 prije mene je bilo pola sata i izasli i kazu jedva prosli ali vjerujem jer je navlacila da prodju dok smo ja i kolegica bile oko 15 min. najvise!

Ona se malo spetljala pa ju je izvlacila cak i ljutitio ali mislim da joj je to samo maska jer da je zbilja tak stroga bar bi netko pao!

LOKALNA - moze li status grada imati mjesto sa manje od 10000 stan. i kada, pred. tijela, izvrsna tijela, kad je pred. predstavničkog tijela duzan sazvati sjednicu, kako radi pred. tijelo i kako donosi odluke, temeljni finan.akt, tko ga donosi, do kada mora biti donesen, kakav status ima Zg, vrste upravnih tijela (ne grada Zg nego opcenito, znaci upr.odjeli i sluzbe), opći akti.

SLUZBENICKI - posljedice ocjene ne zadovoljava, vrste povreda, tko odlučuje o kojima, slucajevi udaljenja iz sluzbe, kada se prima redovnim, kad izvanrednim postupkom, prijem na odredjeno Jos je bilo ali stvarno se ne mogu sjetiti sto!

 

USTAV I SUSTAV - e ta nas je udavila :tikvan:i tu je jedno palo Ustav a ostali prosli, ali smo se kod nje najduze zadrzavali. Po 3 je ulazilo. Bas sam pratila i mislim da su najduze bili 40 min! Vidno neraspolozena, ali kad sam cula pitanja zaista nista van okvira, vise vas uplasi taj njen stav!

USTAV - sto je, kakva je RH, sklapanje saveza sa drugim drz., pol.stranke, nacio.manjine, ograničavanje prava na strajk, prestanak mandata zastupnika, ograničavanje sloboda (kojih, kada, koja se nikad ne moze ograniciti), zasjedanje Sabora, stupanje zakona na snagu, imunitet, postupak izbora predsjednika, uloga predsjednika, tko predlaze kandidate za predsjenika, kad Vlada i zastupnici stupaju na snagu, Ustavni sud, tko imenuje i razrjesuje suce, promjena Ustava (tko predlaze i odlučuje)

SUSTAV - tijela, poslovi, akti čelnika, sto se nadzire u upravnom nadzoru, inspekcijski nadzor, dali inspektor moze nesto poduzimati (sto), sto sastavlja inspektor, tko obavlja povjerene poslove drz.uprave, osiguranje sredstava za rad tijela (u čemu, na koji način, do kojeg roka), uzi kabinet Vlade, kako Vlada donosi odluke

 

Eto nadam se da sam svojim iscrpnim izvjestajem nekome pomogla (ja sam vise volila citati te duze sa vise detalja :) )

Ponesite si vode, jedite nesto (ili ako ste ko ja da se prezivit i ako nista ne stavis u usta od 4 ujutro do 2 popodne!), wc ima..

Mene je ohrabrilo i kad sam vidila kakva banalana pitanjanja ljudi ponavljaju, tipa sto se nadzire u upravnom nadzoru (inače sustav mi je bio najgorji za uciti) onda sam si mislila ma moras proci! hihih

Mozda jos jedan savjet - koliko sam skuzila svi su tajnici dobri pa probajte pitati da prvo odgovarate predmet koji vam je najbolje sjeo. Meni se recimo potrefila EU jer je pitala za dobrovoljce dok ne dodju ispitivaci za posebni dio. Je da vas oni rasporedjuju i saltaju od ispita do ispita sa par puta izrecenom recenicom: Ajde svejedno morate sve proci, ali bas zato nista vas ne kosta reci: Jel mogu ja prvo na .... strah me je pa da probijem led s necim meni laksim. Nemate sta izgubiti, samo dobiti!

Eto, ucite, ponavljajte, vjerujte u sebe i svoje znanje i S.R.E.T.N.O.!!!! :zivili:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav ekipa, iman par pitanja. Dali je dovoljno ucit po pitanjima sa ministarstva uprave za sss ako polazem za sss? Ili moran svejedno po pitanjima za vss ( bez obzira dali polazem za sss)?

I jeli itko ima posebni dio građenje? Ako je, molim vas da napisete pitanja za taj posebni dio. Nigdi nisan uspila nac za građenje.

 

Ako si SSS onda ti je generalno dovoljno i uciti za SSS (svaki isptivac je prvo pitao za spremu) Ali ZUP i ZUS malo ipak prosiri i prouci pitanja po legalisu i za ostale predmete cisto da vidis da ipak koji predmet ne izlazi iz okvira pitanja za SSS i da dobijes sliku koja su pitanja vaznija.

Gradjenje nije moje podrucje pa nazalost ne znam, ali bas u sub.ih je bilo dosta iz tog podrucja pa ti drzim fige da ti se netko javi!:namiguje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

helou dragi svi! eto i meni se bliži ispit s tim da sam nabavila preko previše skripti i sad više neznam odakle da učim- inaće sam VŠS pa vas lijepo molim da mi objasnite dal su ok ova pitanja sa min.? konkretno ima za 3 predmeta pitanja i odg.a što je sa ostalim recimo EU i ZUP/ZUS jel dovoljno učit po pitanjima za SSS ili?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

helou dragi svi! eto i meni se bliži ispit s tim da sam nabavila preko previše skripti i sad više neznam odakle da učim- inaće sam VŠS pa vas lijepo molim da mi objasnite dal su ok ova pitanja sa min.? konkretno ima za 3 predmeta pitanja i odg.a što je sa ostalim recimo EU i ZUP/ZUS jel dovoljno učit po pitanjima za SSS ili?

 

Uči po pitanjima onda za SSS i proširi sa skriptom i to je to.

 

Nego da pitam, u slučaju ako se padne posebni dio pismeni negdje sam čitala da onda čak ne možeš ni pristupit nijednom ispitu dalje od općeg dijela. Da li je to istina?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uči po pitanjima onda za SSS i proširi sa skriptom i to je to.

 

Nego da pitam, u slučaju ako se padne posebni dio pismeni negdje sam čitala da onda čak ne možeš ni pristupit nijednom ispitu dalje od općeg dijela. Da li je to istina?

 

Nije istina. U subotu smo mi recimo nasu cekali toliko dugo da smo sve ispite rijesili i onda ona tek dosla za usmeni iz posebnog.

A bilo je jedno desetak ljudi (ne znam tocno iz kojeg podrucja) koje je tajnica rasporedjivala da stalno netko ceka red za posebni, ali da se ne gubi vrijeme paralelno su isli i na ove ispite. Mislim cak da je jedan decko pao a prije toga prosao jedno 3 ova ispita. Znaci da ne daju daljnje polaganje nakon pada posebnog nebi ni davali mogucnost izlaska na opci dio dok se ne polozi posebni! :namiguje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

DSI Min. Uprave 20.09., dojmovi :):)

Ukoliko se uci (za vecinu predmeta je dovoljno dobro nauciti pitanja sa stranice ministarstva) nije veliki problem.

Ono što je zapravo najteze je EU koju je potrebno nauciti s razumijevanjem, te je bitno pratiti SVE aktualnosti, opširno je područje i lako je pasti. Nas ženska nije pitala po pitanjima!

Također ZUP/ZUS nije dovoljno uciti iz pitanja, pita po Zakonu!! Žena je postavila užasno puno pitanja, pitanja su bila dosta nerazumna i trebalo je brzo odgovoriti.

Mene osobno je lovila panika oko Sustava drž. uprave pošto je jako opširno područje, al tu nisu nešto posebno gnjavili. 4-5 pitanja, ništa detaljno.

Sretno svima i bez straha! :mase1::zivili:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav svima na forumu :)

ima li tko sta, kakva pitanja sa zadnjih rokova za SSS ??

- stručni referent za katastarske poslove

a) Ustav RH

b) Zakon o općem upravnom postupku ZUP

c) Zakon o državnoj izmjeri i katastru nekretnina

c) Zakon o obavljanju geodetske djelatnosti

 

eto, ako netko ima od materijala da je zadnje od OVOGA POLAGAO

neka slobobodno javi ... :smijeh:

bilo bi lijepo i korisno, može i na email:

nhecimovic@gmail.com

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav! Znate li mozda da li se smije kasniti na popravni ispit iz jednog predmeta? Naime u zagrebu nemam nikoga a nocnog vlaka nema jedino podravka koja mi stize u pola 10 a u pola 9 moram tamo biti. Nisam ih stigla danas nazvati da pitam a ujutro rade od pola 9 kada cu ja vec naveliko biti na putu..svakako ih mislim nazvati samo sve je neizvjesno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da se i ja malo osvrnem na ovu temu i pohvalim, na zadnjem roku, 27.09. POLOŽIO SAM!!!

 

Kao prvo ispit i nije tako strašan, ja sam polagao na VŠS spremi za višeg referenta. Neki ovdje pišu da su učili ful kratko, ja sam učio mjesec i pol i bilo je dovoljno. Bilo nas je 50-tak, u 4 grupe. Sve su bile ispitivačice iz raznih dijelova D.U. Posebni dio se piše prvi, ja sam dobio 3 pitanja i traje najviše sat i pol. Odmah ga se i brani kod nadležne osobe za Vaš dio uprave. Meni je bila jedna jako draga Ivana i lijepo smo popričali. Onda počinje SITO i REŠETO ;-) ;-) ovisno kako dođu ispitivači/ce. Počeo sam sa Osnovama EU gdje je sjajna dama, puno vam pomaže, izlazi u susret, a završio sam sa Lokalnom samoupravom/Služb. odnosima oko 14:45. Dobro je imati nešto za prigristi/popiti sa sobom. Nije bilo puno padova, koliko mi je poznato. Inače ispiti se polažu po 2 ili čak 3 komada, a primijetio sam po svom iskustvu nešto što ovdje NITKO nije savjetovao.

 

Dobro bi vam bilo "spariti" se s nekim niže spreme od Vaše, jer onda ono što on/ona ne bude znao, Vama će doći kao Čiliću na backhand ;-) Pitanja nisu teška, ispitivači su jako ljubazni, strpljivi, razumiju da ljudi dolaze iz cijele Hrv. i o kakvom se obimu gradiva radi. Nakon svaka 2 ispita treba se javiti tajnici koja Vas "rotira" dalje...Osim toga moja grupa kolega je bila MUCHOOO SIMPATIČNAA (pravnici, novinarka, glasnogovornica...)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da se i ja malo osvrnem na ovu temu i pohvalim, na zadnjem roku, 27.09. POLOŽIO SAM!!!

 

Kao prvo ispit i nije tako strašan, ja sam polagao na VŠS spremi za višeg referenta. Neki ovdje pišu da su učili ful kratko, ja sam učio mjesec i pol i bilo je dovoljno. Bilo nas je 50-tak, u 4 grupe. Sve su bile ispitivačice iz raznih dijelova D.U. Posebni dio se piše prvi, ja sam dobio 3 pitanja i traje najviše sat i pol. Odmah ga se i brani kod nadležne osobe za Vaš dio uprave. Meni je bila jedna jako draga Ivana i lijepo smo popričali. Onda počinje SITO i REŠETO ;-) ;-) ovisno kako dođu ispitivači/ce. Počeo sam sa Osnovama EU gdje je sjajna dama, puno vam pomaže, izlazi u susret, a završio sam sa Lokalnom samoupravom/Služb. odnosima oko 14:45. Dobro je imati nešto za prigristi/popiti sa sobom. Nije bilo puno padova, koliko mi je poznato. Inače ispiti se polažu po 2 ili čak 3 komada, a primijetio sam po svom iskustvu nešto što ovdje NITKO nije savjetovao.

 

Dobro bi vam bilo "spariti" se s nekim niže spreme od Vaše, jer onda ono što on/ona ne bude znao, Vama će doći kao Čiliću na backhand ;-) Pitanja nisu teška, ispitivači su jako ljubazni, strpljivi, razumiju da ljudi dolaze iz cijele Hrv. i o kakvom se obimu gradiva radi. Nakon svaka 2 ispita treba se javiti tajnici koja Vas "rotira" dalje...Osim toga moja grupa kolega je bila MUCHOOO SIMPATIČNAA (pravnici, novinarka, glasnogovornica...)

 

prije svega, cestitke na polozenom ispitu !

zanima me koji si posebni dio polagao?

dali se ima vremena od jednog do drugog ispita za malo ponovit/skicnut da se prisjetis, ipak je dosta toga pa?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav svima!

18.10. imam ispit.. Nedavno sam čitala sve savjete i pitanja na ovom forumu, i naišla na često postavljana pitanja, raspoređena po cjelinama. Sad to opet tražim, i naravno ne mogu pronaći. Ako netko to ima, moooolim da mi proslijedi. :) Mail je: ines.mrdjanovic@gmail.com

Unaprijed hvala i sretno nam svima! ;)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ažurirano

 

Ines i ja isto imam ispit 18.10. i učim iz materijala skinutih sa Ministarstva uprave,zvala sam i dobila potvrdu da je dovoljno učiti sa njihove stranice. Nešto sitno ima promjena što se tiče EU(nije 27 država članica nego 28 itd,ali ništa strašno) I mene je frka za poluditi,koliko god da učim,imam osjećaj da ništa ne znam. Ali svi govore da nije tako strašno,da dosta pomažu pa tješim samu sebe. Nadam se da sam ti uspjela barem malo olakšati. Sretno nam svima :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ažurirano

 

Ines i ja isto imam ispit 18.10. i učim iz materijala skinutih sa Ministarstva uprave,zvala sam i dobila potvrdu da je dovoljno učiti sa njihove stranice. Nešto sitno ima promjena što se tiče EU(nije 27 država članica nego 28 itd,ali ništa strašno) I mene je frka za poluditi,koliko god da učim,imam osjećaj da ništa ne znam. Ali svi govore da nije tako strašno,da dosta pomažu pa tješim samu sebe. Nadam se da sam ti uspjela barem malo olakšati. Sretno nam svima :)

 

Pitanjce, dali pod materijale skinute sa Min. uprave podrazumjevaš sve materijale ili pitanja i odgovore?! :-D Meni još nisu ništa javili, ali se nadam da neću doći na red prije 11 mj..polažem SSS..:-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Molim vas za mali savjet...dobila sam rješenje od MU u kojem piše da posebni dio DSI polažem iz upravnog područja opća uprava-ostali poslovi iz područja opće uprave i općih poslova. Inače san SSS-stručni referent. Polažem ispit 18.10. pa ako mi netko može objasniti taj dio područja na šta se točno odnosi. Hvala unaprijed svima :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Meni je malo cudno da su dovoljna pitanja i odgovori sa stranica ministarstva sta se tice zupa i zusa jer stvarno ima malo pitanja iz tog podrucja. A koliko san skuzila iz prijasnjih komentara od ljudi sta su ode pisali, sve ovisi kakav ispitivac/ica dopadne iz toga podrucja, neki pitaju pitaju po pitanjima neki po zakonu. Tako da ja nebi riskirala i ucila po pitanjima za zup i zus

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Po ranijim savjetima s foruma, mislim da se zupu i zusu treba posvetiti i nauciti opsirnije,tj.uciti po zakonima.

Mozda nisam tocno rekla na koja pitanja mislim u proslom komentaru... mislila sam na pitanja koja nam kolege prenesu nakon drzavnog,pa je netko s foruma sva pitanja poslozio po cjelinama... mislim da nije lose i to malo proci,jer se pitanja cesto ponavljaju. Samo sto vise ne mogu pronaci taj dokument,nazalost..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

trebam skriptu EU,ZUP-ZUS,UREDSKO za VŠS? posebni dio opća uprava i opći poslovi(što je na pismenom najčešće)? neka dobra duša.. help

 

Zadnji put smo imali 3 pitanja iz Uredbe o ured. poslovanju tipa poslovi pisarnice i pismohrane (vjerojatno, prema poslu koji si radila), to izvučeš na papir oko ure vrimena i još te nešto pita usmeno...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imam jedno pitanje ili za Vas tu :)

 

ne znam gdje bi drugdje postavila to pitanje. Naime jučer sam dobila rješenje o polaganju dsi. U rješenju je navedeno posebni dio ispita: socijalna skrb. Problem je u tome jer sam na so. u jednom gradskom uredu koji donosi samo zaključke. I uopće nema veze sa socijalnom skrbi. Druga stvar koja mene brine, kolega koji je položio dsi. prije mjesec dana (u istom uredu radimo) je dobio rješenje u kojem su mu stavili posebni dio dio: opća uprava, malo sam zbunjena i zabrinuta u vezi tog posebnog dijela :S

 

Ima ko kakav pametan savjet ili netko tko je polagao tu socijalnu skrb ?

 

Inače sam VŠS, po struci upravna -pravnica iliti prvostupnica javne uprave ..:D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show

×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija