Jump to content

Korisni savjeti za DSI


notarica

Preporučene objave

To misle uvesti kroz najvise 2 mj. I ranije..tako su nama rekli sad u subotu..da smo mi jedni od zadnjih koji polazemo na ovakav nacin..upravo tako kako si opisala marusha....

 

Ažurirano

 

Za nena300: nece biti usmenog. Biti ce pitanja na zaokruzivanje, nesto nadopunjavanje i nesto sitno opisna pitanja..eto!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bambi 2: Hvata me trta imam doma malo dijete radim od 7 do 15 h... učim nešto na poslu nešto doma al mi se sve izmješalo.. Kako misliš ispiti u elektroničkom obliku..Šta neće pitat usmeno nego ćeš pisat ili... Hvala :)

 

i mene zanima kako to u elektronskom obliku??!! od kada i dal je to stvarno službeno potvrđeno? mislim da će tako biti lakše ali ipak nezz.... ja bi trebala polagati krajem 5.mj ili početkom 6. mj.....:tilt:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

i mene zanima kako to u elektronskom obliku??!! od kada i dal je to stvarno službeno potvrđeno? mislim da će tako biti lakše ali ipak nezz.... ja bi trebala polagati krajem 5.mj ili početkom 6. mj.....:tilt:
Da bar bude tako jer bi to bilo jednostavnije ja sam baš tremaš.. već sam se sad pogubila u ovom što će tek bit kad dođem tamo.. :/ Koliko se čeka ako se odgodi ispit ja bi trebala u 6 mj polagat ako odgodim dal bi me dopao 7 il 9 mj ...
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da bar bude tako jer bi to bilo jednostavnije ja sam baš tremaš.. već sam se sad pogubila u ovom što će tek bit kad dođem tamo.. :/ Koliko se čeka ako se odgodi ispit ja bi trebala u 6 mj polagat ako odgodim dal bi me dopao 7 il 9 mj ...

 

neznam koliko se čeka ako se odgodi ispit, ali mislim da je bitno kako ti piše i u ugovoru koji si potpisala s poslodavcem u kojem roku moraš položiti, ja npr. moram položiti ko 31.07. jer do tada imam ugovor.... i mislim da poslije toga nemam više pravo polagati stručni za to radno mjesto.

:vrti:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

neno, ima nas još :cager:nespremnih (bar u glavi)

vidimo se sutra

 

Malo je reci da nisam najspremnija, eu ponavljam i nemam pojma! Eh sta mi treba taj stres kad sam ionako nezaposlena :)

 

Ažurirano

 

Zvo - mislim da ti je rok za polaganje koliko ti traje ugovor. Uz posao i obitelj možeš ovo spremiti do 5., 6. mj. sigurno. 1000%

A ako uvedu elektronski način mislim da će svima biti puno lakše - nema osobnog kontakta i treme, zamuckivanja, jesmo li rekli puno ili malo ili dovoljno, jednostavno klikaš i to je to. Podržavam!

Da me bar dopalo tako polagat....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

neznam koliko se čeka ako se odgodi ispit, ali mislim da je bitno kako ti piše i u ugovoru koji si potpisala s poslodavcem u kojem roku moraš položiti, ja npr. moram položiti ko 31.07. jer do tada imam ugovor.... i mislim da poslije toga nemam više pravo polagati stručni za to radno mjesto.

:vrti:

Ja imam ugovor do 21.07 al npr sad ako me zovnu u 6 mj .. a čula sam da u 7 i 8 imaju godišnje odmore..i ja ispit odgodim onda neznan kad bi me zvali u 9 ili :/ Učim ovo svaki dan al mi se sve izmješalo i stvarno neznan ni sama šta ću :(
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ovako - nemoj me krivo shvatiti jer ti pokušavam objasniti i da je to položivo i da imaš dovoljno vremena.

prvo, vidi da li ti je i kada išla prijavnica. Od dana dobivanja rješenja o terminu do dana polaganja meni je bilo 1 mjesec - a to ti je taman taj tvoj kraj 5. mj.

Mjesec dana je sasvim dovoljno da to fino spremiš - ako si čitala ovaj forum onda si mogla vidjeti komisija ne tlači, a ako netko i padne, obično padnu 1 do 2 predmeta i polože to za 15 dana, a padaju jer nisu učili (sami su priznali da nisu otvorili).

dakle, uči koliko možeš svaki dan, da približiš materiju, a onda po pitanjima sa weba min uprave i kako bude.

 

i pitala usput za rok ispita ona kaže da bi mogao bit krajem 5 mj..to mi se čini prebrzo..Ja pitam može li se odgodit ona kaže kao može al tako sebe stavljaš u problem :/ Neznan šta s tim misli ..
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

a to što ti je rekla da može biti problem - i može.

ti si na stručnom osposobljavnju, koliko sam shvatila. svrha tog je da položiš stručni ispit i to u roku tog vremena osposobljavanja. ako ti rok ističe 20.7., a oni idu na godišnji 1.7. - znači da MORAŠ položiti do 1.7. jer se onda postavlja pitanje ispunjavanje tvoje ugovorne obveze prema onom tko te primio na osposobljavanje.

Milsim da to tako ide.

I zato, nemaš se što misliti i dramiti - učiš, uči i dalje i položiti ćeš to bez frke.

i pitala usput za rok ispita ona kaže da bi mogao bit krajem 5 mj..to mi se čini prebrzo..Ja pitam može li se odgodit ona kaže kao može al tako sebe stavljaš u problem :/ Neznan šta s tim misli ..
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo kolegica Kiki salje svoje dojmove:

 

"Evo Kiki šalje pozdrav svima i jedno veliko HVALA svima na svim postovima! Sve vaše preporuke, savjeti, pitanja, bili su mi od velike pomoći. Jedno veeeeliko HVALA i mojoj dragoj megi koja mi je pratila sve promjene, novosti i izmjene kako bi me poštedila škiljenja na mom mini-ekranu  Položila sam u subotu 11.04. – VSS. Pohvale ispitivačima! Ispitivač iz lokalne i službeničkih na prvu strog ali nije opasan. Ostali super! Bojala sam se EU a na kraju žena iz EU bila super ispravna! Ispitivačica iz ustava i sustava isto super žena, nas 6 zadnjih ostali pa svi ušli i zajedno odgovarali a žena super korektna! Sve kroz razgovor. Nemojte bubati! Učite sa razumijevanjem i tako odgovarajte i nemojte duljiti sa odgovorima. Kratko i jasno odgovarajte ono što vas pita i to je to. Možete sve svojim riječima i kroz primjer objasniti. Ljudi su stvarno ispravni i nije im u interesu da vas ruše. Treba znat ali ako ste prešli pitanja sa stranice MU i ovdje se na forumu vrte pitanja koja pitaju i budite bez brige. Samo opušteno! Ja sam imala super ekipu iz dalmacije koju ovim putem pozdravljam :) bili su mi super društvo dok smo čekali na pojedine predmete tako da nisam razmišljala o tremi :)

Evo u nastavku šaljem pitanja po predmetima koja sam imala:

 

EU –

bilo nas 3, ispitivačica rekla da izaberemo tko će pričat o povijesti, tko o institucijama, tko o ulasku RH u EU. Ja sam ovo zadnje. Pričala sam od početka – sporazuma o stabilizaciji i pridruživanju i došla do pregovora i tu me prekinula i pitala koje kriterije svaka država mora ispunjavati? Nabrojala i objasnila i to je to. (4 -pravni,gospodarski,politički i administrativni)

 

ZUP/ZUS – Načelo službene uporabe jezika i pisma, Dokazivanje, dokazna sredstva nabrojati, Pravne lijekove nabrojati, žalbu objasniti i rokovi kod žalbe

 

UREDSKO – svakom po 2 pitanja, ja imala prijemni štambilj, klasifikaciju i urudžbeni broj objasniti

 

LOKALNA – Vrste jedinica lok.i pod. samouprave, Oblici mjesne samouprave? Što Osijek ima od mjesne samouprave? GČ,MO ! Objasniti mjesne odbore, od čeg se sastoje! Koji su prihodi jedinica lok.samouprave? Da li za SVE novčane kazne? Odgovor je NE za SVE nego samo za one koje ona sama propiše u skladu sa zakonom. Predstavnička tijela? Izvršna tijela? Da li gradonačelnik ima potpunu autonomiju u raspolaganju imovinom ili mu je ona ograničena? Odgovor: Do mil.kn.može raspolagat. Koja su tijela za provedbu izbora? DIP, IP, BO Do kada se donosi proračun i što ako se ne donese? Odgovor : do kraja godine ako ne onda se donosi Odluka o privremenom financiranju za 3 mj. ako ni jedno ni drugo onda dolazi do raspuštanja predstavničkog tijela. Tko raspušta? Vlada. Što će onda ona? Imenovati povjerenika.

 

SLUŽBENIČKI – Načela postupanja DS, Prava DS, Povrede službene dužnosti- vrste i tko o njima odlučuje, Ocjene DS – za koje razdoblje se ocjenjuje, tko ocjenjuje, vrste? Prestanak DS (onih 5 načina nabrojati), Etički kodeks – što uređuje, postupanje koga prema kome? Odgovor: DS→DS i DS→građana

 

USTAV – Nabrojati socijalna prava, Ustavni sud-kakvo je tijelo? Zašto? Zadaće ustavnog suda? Kakvu ulogu ima prema predsjedniku RH? Odlučuje o odgovornosti predsjednika RH. Kada možemo podnijeti ustavnu tužbu? Političke stranke-uvjet za osnivanje? Da li može nas 7 osnovati pol.stranku? Ne! Potrebno nam je još 93 kolega

 

SUSTAV- Tijela DU, Poslovi DU, Razlika između upravnog i inspekcijskog nadzora, Koje akte donosi Vlada, koji su provedbeni propisi i objasniti. Žena super ispravna, nasmijana, voli se šalit, ispitivanje bilo vrlo ugodno.

 

Posebni dio – HZMO Usmeni – Obiteljska mirovina - objasniti uvjete za udovicu, potpuni i djelomični gubitak radne sposobnosti, uvjeti za starosnu i prijevremenu starosnu mirovinu, objasniti TO, kada je moguća naknada za TO?

Pismeni – Izrada nacrta rješenja o priznanju prava na starosnu mirovinu za osiguranika Marka Perić, rođ. 7.11.1949. prema odredbama ZOMO-a, na temelju sljedećih podataka: - zahtjev za priznanje prava na starosnu mirovinu podnesen je dana 16.11.2014.

- radni odnos je prestao 30.11.2014. - ukupan mirovinski staž s prekidima iznosi 35 godina i 5 mjeseci - PVB 1,10

Sretno svima i čestitke svima nama koji smo položili! :) "

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Svaka cast megi 32 i sve pohvale na iscrpnom odgovoru..Sve sto kolegica Kiki kaze, tako je!! Mojoj grupi je bilo jos i lakse!! Cestitke svima koji su polozili naravno, a vama koje to ceka, svu srecu zelim, samo hrabro i polozit cete, ne bojte se!!!!

 

Hvala Bambika :)to je sve moja Kikica napisala iscrpno pa sam ja samo copy-paste :D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Polozila! Nije bilo strasno, moze se sve svojim rjecima, Eu po starim pitanjima,samo uredit sta se izmijenilo, osnove pita par recenica. Pozdrav ekipi koja je u podrumu odgovarala!

 

 

Čestitam. Ja planiram ići u 6 mjesecu, tako da bi krajem 4 i početkom 5 prijavila ispit. Imam neke skripte koje obuhvaćaju stara pitanja i nove sa stranica ministarstva. Po kojima si ti učila? Za EU si rekla stara pitanja, a ostalo? I koliko ti je vremenski trebalo?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Cestitam,

i ja polozila, al na katu. Komisija preodlicna, pitanja iz EU stara-na papiru ih je imala 35.

ALI, koliko sam cula od ekipe-u nekim komisijama je bilo ispitivaca koji su bili strozi i bacali kandidate.

definitvno treba uciti, ne moze se ici napamet, ali su moja iskustva predobra.

sto se tice vremena ucenja-mjesec dana, 2 tjedna citanje skripte i zakona kad stignem i koliko stignem, 2 tjedna citanja s pokusajima da se zapamti.

Sretno svima!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ustav i sustav, eu stara pitanja, ostalo po novima,al sam se nekako više bazirala na stara, ovo više pročitala u novima. Pa ja sam sve skupa 2 mjeseca odvojila za ispit,al lagano, s tim da sam iz posebnog dijela učila zakon o socijalnoj skrbi. Netko nauči za tri tjedna ako uči po cijele dane, al ja sam lagano, zadnja dva tjedna intenzivno.

S time da sam VSS pravnik,pa od nas kao očekuju da znamo sve, u što sam se i uvjerila "kao to bi vi trebali znati,pa vi ste pravnik".

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala. I ja sam VSS, pravnik. Nadam se da ću i ja imati dobru komisiju. Inače učim po starim pitanjima, pa me zanimalo da li i dalje vrijede ili da učim po novim.

 

sada sam gledala i meni se nisu promjenila pitanja za višu str. spremu možda se vama mjenjalo ali ja nisam ništa kod sebe primjetila.....:cita::cita::cita::cita:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

E da, i to me zanima. Dakle za VSS vidim da su fuuuul proširili pitanja :-( Npr. do prije cca mjesec dana je za EU bilo cca 40-50 pitanja a sad ih na stranici ministarstva ima 96!!!!!! I vidim da su i drugo proširili:tilt: Što sad, sve učiti po novim pitanjima??? Skoro sve pa duplo, to je koma. Inače polažem početkom 6.mj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

E da, i to me zanima. Dakle za VSS vidim da su fuuuul proširili pitanja :-( Npr. do prije cca mjesec dana je za EU bilo cca 40-50 pitanja a sad ih na stranici ministarstva ima 96!!!!!! I vidim da su i drugo proširili:tilt: Što sad, sve učiti po novim pitanjima??? Skoro sve pa duplo, to je koma. Inače polažem početkom 6.mj.

 

To i mene zanima. Inače ja radim usporedbe (staro i novo). Ima nekih razlika, negdje je opširno, negdje ne. Kad si prijavila ispit i koliko si dugo čekala?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To i mene zanima. Inače ja radim usporedbe (staro i novo). Ima nekih razlika, negdje je opširno, negdje ne. Kad si prijavila ispit i koliko si dugo čekala?

 

Nama je kadrovska slala prijave pošto sam ja na stručnom osposobljavanju u gradskoj upravi. Još nisam dobila rješenje ali prijave su nam poslane prije par dana. Uglavnom, ja sam zvala Ministarstvo pa su mi rekli da će vjerojatno biti cca 13.6. (može i 6.6. ili 20.6. al kasnije ne bi trebalo).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nama je kadrovska slala prijave pošto sam ja na stručnom osposobljavanju u gradskoj upravi. Još nisam dobila rješenje ali prijave su nam poslane prije par dana. Uglavnom, ja sam zvala Ministarstvo pa su mi rekli da će vjerojatno biti cca 13.6. (može i 6.6. ili 20.6. al kasnije ne bi trebalo).

 

I ja sam na stručnom. Znači mogu reći u kadrovskoj da me prijave. Ovi datumi koje si navela kao tvoje potencijalne odgovarali bi mi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I ja sam na stručnom. Znači mogu reći u kadrovskoj da me prijave. Ovi datumi koje si navela kao tvoje potencijalne odgovarali bi mi.

 

A to sve ovisi kad si došla na stručno. Ja sam npr. u 8 mj. tako da moram to položiti prije godišnjih odmora. U svakom slučaju, obrati se u svoj kadrovski odjel pa vidi s njima. Ili ako ti je što nejasno zovi Ministrastvo, reći će ti sve što te zanima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hylonome pozz...što ćeš za posebni dio iz financija, gdje obavljaš osposobljavanje? ja ne znam koji dio da prijavim!!!

 

Pozdrav, ja sam ti na stručnom u Gradskoj upravi... prijavila sam radno mjesto višeg stručnog suradnika za računovodstvo i u opis poslova napisala plaće, ure i blagajnu.

Ali to ti ne igra očito neku ulogu.

Na pismenom iz posebnog dijela mi je bio polugodišnji izvještaj izvršenja proračuna.

A na usmenom me pitao nabrojati gradske/županijske/državne poreze, dosta toga o porezu na dohodak, porez na dobit, proračun, kreditne institucije, hnb i ne znam je li još što bilo :/

 

Nadam se da sam ti barem malo pomogla s ovime i SRETNO :D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav, ja sam ti na stručnom u Gradskoj upravi... prijavila sam radno mjesto višeg stručnog suradnika za računovodstvo i u opis poslova napisala plaće, ure i blagajnu.

Ali to ti ne igra očito neku ulogu.

Na pismenom iz posebnog dijela mi je bio polugodišnji izvještaj izvršenja proračuna.

A na usmenom me pitao nabrojati gradske/županijske/državne poreze, dosta toga o porezu na dohodak, porez na dobit, proračun, kreditne institucije, hnb i ne znam je li još što bilo :/

 

Nadam se da sam ti barem malo pomogla s ovime i SRETNO :D

 

Ako može da netko stavi primjere polugodišnjih/ godišnjih izvještaja izvršenja proračuna

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo pitanja koje sam ja imala prošlu subotu. Ispit položen bez ikakvog problema. Ucila sam samo iz skripte s Ministarstva jedno 2 tjedna i dovoljno..

ZUP/ZUS

Nabroji Javnopravna tijela. Pokretanje UP postupka zašto i tko ga moze pokrenuti? Dostava? Sto je žalba i protiv čega se ulaže i tko odlucuje o žalbi? Sto sud donosi koje akte? Zbog čega se pokreće UP spor i tko ih rješava?

 

UREDSKO: Osnovne evidencije. Pismena koja imaju oznaku tajnosti? Pečati i žigovi? U čemu je razlika između pečata i žiga? (pečat otiskuješ, žig utiskujes i u materijalu od cega je napravljen), tko ih izrađuje?

 

SUSTAV LOKALNE: Statut? Mandat predstavničkog tijela, od cega se sastoji tko mu je predsjednik i tko ga bira? Poslovi predstavničkog tijela? Proračun?

 

SLUŽBENIČKI ODNOSI: Smije li službena osoba obavljati druge poslove? Probni rad? Prestanak službe po sili zakona?

USTAV: temeljne odredbe Ustava? Suverenitet? predsjednik? Međunarodni Ugovori?

SUSTAV drž.: poslovi drž upr? državni uredi? Gl. tajnik ministra?, ured predsjednika Vlade? Upravni nadzor?

EUROPSKA UNIJA: proces ulaska Hrv. od pocetka..

 

Prolaznost je velika, ispitivači su normalni, pomazu ako zapnes.. ako ne znas navode te na odgovor.. Sve skupa nije vrijedno puste panike i straha! Sretno!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo pitanja koje sam ja imala prošlu subotu. Ispit položen bez ikakvog problema. Ucila sam samo iz skripte s Ministarstva jedno 2 tjedna i dovoljno..

ZUP/ZUS

Nabroji Javnopravna tijela. Pokretanje UP postupka zašto i tko ga moze pokrenuti? Dostava? Sto je žalba i protiv čega se ulaže i tko odlucuje o žalbi? Sto sud donosi koje akte? Zbog čega se pokreće UP spor i tko ih rješava?

 

UREDSKO: Osnovne evidencije. Pismena koja imaju oznaku tajnosti? Pečati i žigovi? U čemu je razlika između pečata i žiga? (pečat otiskuješ, žig utiskujes i u materijalu od cega je napravljen), tko ih izrađuje?

 

SUSTAV LOKALNE: Statut? Mandat predstavničkog tijela, od cega se sastoji tko mu je predsjednik i tko ga bira? Poslovi predstavničkog tijela? Proračun?

 

SLUŽBENIČKI ODNOSI: Smije li službena osoba obavljati druge poslove? Probni rad? Prestanak službe po sili zakona?

USTAV: temeljne odredbe Ustava? Suverenitet? predsjednik? Međunarodni Ugovori?

SUSTAV drž.: poslovi drž upr? državni uredi? Gl. tajnik ministra?, ured predsjednika Vlade? Upravni nadzor?

EUROPSKA UNIJA: proces ulaska Hrv. od pocetka..

 

Prolaznost je velika, ispitivači su normalni, pomazu ako zapnes.. ako ne znas navode te na odgovor.. Sve skupa nije vrijedno puste panike i straha! Sretno!!

 

ČESTITAM na položenom ispiti!!! Iz čega si imala posebni dio? Jesi li polagala sa SSS, VŠS ili VSS?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam SSS, sa mnom su na svaki ispit ulazila jos 2 ista decka koji su imali VŠS, a drugi VSS. Imali smo pitanja u istom rangu, ja sam nadopunjavala njihova, oni moja pod pitanja itd.. Komisija je bila odlicna.. Posebni dio mi je bio Opća uprava-poslovi opće uprave.

 

Ažurirano

 

Ja sam SSS, sa mnom su na svaki ispit ulazila jos 2 ista decka koji su imali VŠS, a drugi VSS. Imali smo pitanja u istom rangu, ja sam nadopunjavala njihova, oni moja pod pitanja itd.. Komisija je bila odlicna.. Posebni dio mi je bio Opća uprava-poslovi opće uprave.

 

Ažurirano

 

Čestitke i od mene. Pitanja s Ministarstva ovo prošireno?

 

Da, skripta s Ministarstva, nista više!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hylonome hvala na odgovoru...ja sam u općini, stručno osposobljavanje za financije ali sam dosta toga radila i u upravnom odjelu...nisam sama sigurna što da stavim kao posebni dio...primjer polugodišnjeg/godišnjeg izvještaja, jesi ga radila dok si bila na osposobljavanje, kako si znala to, jer ja to nisam radila? ja sam radila nešto JOPPD i nekakva plaćanja preko internet bankarstva, ništa veliko

:/ thnx na odgovoru :D

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav svima..

 

Sto mislite, ako se prijavi ispit u 6.mjesecu-kad bi se otprilike doslo na red?

 

ovisi kada ti istice strucno osposobljavanje (ako si na strucnom?).

u 7. i 8. mj nema polaganja tako da oni kojima zavrsava u 6., 7. i 8.mj bi trebali vec sada prijaviti da ih mogu odraditi do kraja 6.mj. datum polaganja ti se odredjuje prema tome kada ti istice strucno jer ima puno ljudi pa se rasporedjuje prema prioritetima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa dosta jer drugacije tok ti oni govore i dok ti sam ucis mogu ti na mail poslati prezentacije sutra ako hoces i najbitnije ti je da pricas jer ak sutis gotova si

 

Ako nije problem, i ja bih te molila da mi pošalješ te prezentacije. Ja neću moći ići na to jer živim dosta dalje od Zg pa bih ti bila jako zahvalna. Jesu te prezentacije iste za sss/všs/vss jer sam ja vss? Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako nije problem, i ja bih te molila da mi pošalješ te prezentacije. Ja neću moći ići na to jer živim dosta dalje od Zg pa bih ti bila jako zahvalna. Jesu te prezentacije iste za sss/všs/vss jer sam ja vss? Hvala!

 

Može i meni prezentacija na mail, molim te :) ni ja neću moći ići zbog malog djeteta... bila bih jako zahvalna...

brigita.bartolic@gmail.com

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav,

ispit jučer položen, ispitivači super..ako mene pitate dosta su Vam pitanja sa Ministarstva za SSS (ja sam VSS) jer svima su za sve jednaka...nema baš nikakve razlike..

Sretno ljudi![/quote

 

Čestitam!!!! Koje upravno područje si imala iz posebnog dijela? Je li možeš napisati koja pitanja si imala?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Čestitam!!!! Koje upravno područje si imala iz posebnog dijela? Je li možeš napisati koja pitanja si imala?

 

U HZZ-u sam radila (zakon o posredovanju pri zapošljavanju).. A sad moja pitanja konkretno ti ne znače ništa, sva pitanja koja se vrte stalno po forumima.. Kod nas je bilo: ispitivači iz EU (2,3 pitanja) i USTAV/SUSTAV (5 pitanja) imaju na papiru oko 30 - ak pitanja, pa po tome pitaju ..a ispitivači iz ZUP/UREDSKO I LOKALNA/SLUŽBENIČKI imaju papir za svakoga na kojemu su po 3 već napisana pitanja..

Znači po meni je dovoljna skripta za SSS sa Ministarstva..preletite pitanja sa VSS jer bude neko pitanje tipa ŠTO JE USTAV (to nema u SSS), UREDOVNI DANI...ali ako jedno,dva pitanja i ne znate neće vas rušiti nitko..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Čestitam!!!! Koje upravno područje si imala iz posebnog dijela? Je li možeš napisati koja pitanja si imala?

 

U HZZ-u sam radila (zakon o posredovanju pri zapošljavanju).. A sad moja pitanja konkretno ti ne znače ništa, sva pitanja koja se vrte stalno po forumima.. Kod nas je bilo: ispitivači iz EU (2,3 pitanja) i USTAV/SUSTAV (5 pitanja) imaju na papiru oko 30 - ak pitanja, pa po tome pitaju ..a ispitivači iz ZUP/UREDSKO I LOKALNA/SLUŽBENIČKI imaju papir za svakoga na kojemu su po 3 već napisana pitanja..

Znači po meni je dovoljna skripta za SSS sa Ministarstva..preletite pitanja sa VSS jer bude neko pitanje tipa ŠTO JE USTAV (to nema u SSS), UREDOVNI DANI...ali ako jedno,dva pitanja i ne znate neće vas rušiti nitko..

 

 

a na to di su napisana pitanja, mislim ona 3 na papiriću to su ugl. pitanja s ministarstva jel tako? :) ja polažem za mj dana jel signem naučiti do tada??

 

inače sam VŠS

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

a na to di su napisana pitanja, mislim ona 3 na papiriću to su ugl. pitanja s ministarstva jel tako? :) ja polažem za mj dana jel signem naučiti do tada??

 

inače sam VŠS

 

Ovisi od osobe do osobe...kako učiš i koliko sati dnevno...kreni od danas učiti..da imaš vremena poslije sve ponavljati, da ti ne bude zbrka u glavi :tikvan:..dovoljno je mjesec dana...i ne odustaj, nema razloga! Sretno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovisi od osobe do osobe...kako učiš i koliko sati dnevno...kreni od danas učiti..da imaš vremena poslije sve ponavljati, da ti ne bude zbrka u glavi :tikvan:..dovoljno je mjesec dana...i ne odustaj, nema razloga! Sretno!

 

Ma i učila sam ja već i prije nije da ništa neznam, već znam iz svakog predmeta barem osnove.... teže mi je jer imam malo dijete pa nikako krenuti kako treba učiti..... :jok:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ajde ljudi molim vas recite (al' budite iskreni) jel se može sve spremit (opći dio + posebni) za točno 24 dana (toliko ću imat za učenje)??? Inače sam VSS. Uhvatila me panika da neću stići pa ne znam bi li odgađala ili da probam...Danas sam počela učiti pa mi se čini da je nemoguće to stići:buljoki:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Danas sam dobila rješenje. Prijavljena sam na ispit za posebni dio koji nisam nikada radila, niti je u opisu mojih poslova, da li postoji mogućnost da se to ispravi.. tj. da mi stave ono sto sam radila..

 

:tikvan::glavomozid:

 

tako mi je i samoj, dio poslova nisam radila a piše mi u opisu poslava, a mislim da će me to i pitati... a potpisala sam prijavu i to je pisalo u opisu poslova jer se nisam htjela natezati s ovima koji me prijavljuju... pa kako bude imam neke materijale pa kako bude.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
Pozdrav,kao posebni dio na ispitu mi je opca uprava-jedinice lokalne i podrucne(regionalne)samouprave.Da li je od vas itko imao isto i koja su pitanja bila na ispitu?Hvala

 

:mase1:Imam ispit 13.06, VSS, pravnik, posebni dio mi je isto opća uprava-lokalna i područna samouprava, da li netko što bi mi moglo biti u pismenom?

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ja sam bila gotova oko pol 7...ovisi, neki su prije bili gotovi, a neki su ostali nakon mene. dugo to traje, najvise cekas. ponesi si vode, mozda nesto slatko i voce

 

i kakvi su ispitivači? da li su pomažu ili ne? i da li ste vi položili? ja polažem sad u subotu pa me trta hvata :jok::jok:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

i kakvi su ispitivači? da li su pomažu ili ne? i da li ste vi položili? ja polažem sad u subotu pa me trta hvata :jok::jok:

 

položila sam bez problema.

ispitivači su, kao što su mnogi ovdje već napisali, skroz korektni ljudi. nije im u cilju nikog srušiti. ako zapneš, pomognu. stvarno ne mogu izdvojiti niti jednog ispitivača da je bio neugodan.

 

kolegice koje su samnom odgovarale su malo zapinjale i nisu ih puštali van iz sobe dok nisu iz njih izvukli odgovor.

 

trema je normalna jer gradivo je takvo kakvo je, a i crnjak je pomisao da moraš sljedeci dan na posao a pao si..ali ako si učila, nemaš problema. meni je najgore bilo to čekanje tamo jer onda imaš jako puno vremena razmišljati o tome kako nipta neznaš i još je gora trema, ali i to se preživi :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

položila sam bez problema.

ispitivači su, kao što su mnogi ovdje već napisali, skroz korektni ljudi. nije im u cilju nikog srušiti. ako zapneš, pomognu. stvarno ne mogu izdvojiti niti jednog ispitivača da je bio neugodan.

 

kolegice koje su samnom odgovarale su malo zapinjale i nisu ih puštali van iz sobe dok nisu iz njih izvukli odgovor.

 

trema je normalna jer gradivo je takvo kakvo je, a i crnjak je pomisao da moraš sljedeci dan na posao a pao si..ali ako si učila, nemaš problema. meni je najgore bilo to čekanje tamo jer onda imaš jako puno vremena razmišljati o tome kako nipta neznaš i još je gora trema, ali i to se preživi :-D

hvala na odgovoru i čestitam!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da li ima pravnika koji idu na ispit 19.6.? Kako vam ide učenje? Da li ste već dobili ono rješenje za državni stručni sa terminom i detaljima? Meni je na poslu rečeno da ću to dobiti na kućnu adresu ali još uvijek nije stiglo pa me zanima da li je to ok ili?Sretno svima koji uče i polažu po ovim vrućinama ;)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav,

 

imam jedno pitanje ali stvarno se nadam da netko ima odgovor ili me može uputiti na nekog tko bi znao odgovor.

 

Završena srednja škola upravna, po struci poslovna tajnica, 0 radnog iskustva. Stručno osposobljavanje - svi znamo šta sve nudi. :)

Stanje u Hrvatskoj, svi isto znamo, sve više i više mladih idu u inozemstvo, pa i ja planiram, na neko dodatno školovanje.

 

Pitanje:

 

Prizna li se državni stručni ispit (SSS) u inozemstvu? I pridonosi li možda da se prizna srednja škola, u pitanju je Njemačka.

 

Zahvaljujem unaprijed na odgovorima, a savjeti također su dobro došli. :)

 

P.S. zapravo gotovo pa sam spakirana za Njemačku, ali jučer dobila poziv na intervju za stručno osposobljavanje na koje sam se prijavila prije 2 mj

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav, imam ispit 10.7. u 14.30h za radno mjesto referent, posebni dio iz upravnog područja opća uprava - ostali poslovi iz područja opće uprave i općih poslova... Što bi to trebalo bit? I jel zna netko jel ima jutarnji termin tog datuma ili je to samo subotom?

 

I ja imam iz istog podrucja strucni ispit. Ima na stranici ministarstva za posebni dio koji se zakoni uce. Sretno!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da li je netko bio nedavno na ispitu za drzavnog sluzbenika MUPa (inace radim u Centru za vjestacenja, Sluzba bioloskih i kontaktnih vjestacenja) i kao posebni dio su me stavili u drzavni sluzbenici koji obavljaju poslove iz podrucja upravnih poslova i drugih podrucja unutarnjih poslova. Medutim, medu navedenim zakonima se osim zakona o zastiti tajnosti podataka ( i kao globalno zakon o policiji) niti jedan ne odnosi na ono sto radim. Pa ako ima neka dobra dusa koja je nedavno imala slicnu situaciju bila bi do neba zahvalna kad bi mi rekla sto je imala na posebnom dijelu? I ako bilo tko ima kakav savjet na sto da se usredotocim... zakono o strancima i zakon o azilu npr nisu bas kratki zakoni, a uz ono sto se mora nauciti u opcem dijelu, nema sanse da to naucim (znam da se literatura smije imati, ali sto ti to znaci kad te poslije pitaju usmeno). Zahvaljujem se jos jednom na bilo kakvom odgovoru :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija