Jump to content

Izračun kamate od 1992g.?? II DIO


anonimno

Preporučene objave

Angolo

 

 

 

 

 

 

 

 

Obračun kamate od 1992 g. II dio

Hvala na odgovoru. Međutim priča je složenija. Uplatom u 1989 g. kupio sam 186 m2 roh-bau kuće. Zbog nesavjesnog poslovanja odustajem(1992) tražim svoj novac natrag te krećem u parnicu protiv izvođača koja se okončava 2001. Presuda postaje pravomoćna i izvršna. (treba mi se isplatiti 2800 kn!! s pripadajućim zakonskim kamatama od 1992g.) Krećem u ovrhu, javljaju sem treće osobe i sada sam na županijskom sudu-čekam pravorijek. U međuvremenu dolazi novi zakon o kamatama po kojem ću (tako mi kažu u FINI) dobiti mizeriju od novca nedostatnu da kupim niti 3 m2 nekretnine! U slučaju uspjeha na županijskom sudu (odbaci prigovor trećih lica) kako da dođem do svojeg stvarnog novca??? Dali za mene važi stari način obračuna kamata komfornom metodom. Nije li novi Zakon o kamatama retroaktivna primjena zakona na moju štetu. Suđenje se otezalo godinama ne mojom krivnjom već aljkavošću sudaca i predsjednika sudova. Za izrečenu tvrdnju imam pismeni dokaz od ministarstva pravosuđa. U slučaju štete mogu li tužiti Republiku Hrvatsku. Bojim se najgoreg...

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zakon o kamatama "ne dira" dosadašnji obračun.

 

Nedavno je od Sabora doneseno vjerodostojno tumačenje kako računati zateznu kamatu u vremenu od 1996-2004 i ono tumači da se ima računati bez pripisa kamate osnovici obračuna kamate (dakle, svejedno je da li je proporcionalni ili konfomni obračun za vrijeme duže od jedne godine).

Recimo da je ovo razumno rješenje koje kasni mnogo godina (mnogo je kada kasni i jedan dan).

 

A što se tiče sudova ............. znaš suci će dobiti istu plaću bez obzira koliko dugo spor vode.

 

Kada izračunate iznos duga (u FINA-i) vidite s odvjetnikom za naknadu pune štete od štetnika (ne, ne mislim na državu). ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

bok!

 

vjerodostojno ce se tumačenje primjenjivati mislim za razdoblje od 01.04.1994.g. kad je donesena uredba o visini stope zatezne kamate.za razdoblje prije, zakon iz 1989.g. predvidjao je konformnu metodu,koja nije automatski i pripis,ali ju tako tumače,krivo,ali nema veze, u 1992.i 1993 ćeš puno dobiti.spušio si jedno 30% love, ali ćeš dobiti dosta.

wrote:

Angolo

 

 

 

 

 

 

 

 

Obračun kamate od 1992 g. II dio

Hvala na odgovoru. Međutim priča je složenija. Uplatom u 1989 g. kupio sam 186 m2 roh-bau kuće. Zbog nesavjesnog poslovanja odustajem(1992) tražim svoj novac natrag te krećem u parnicu protiv izvođača koja se okončava 2001. Presuda postaje pravomoćna i izvršna. (treba mi se isplatiti 2800 kn!! s pripadajućim zakonskim kamatama od 1992g.) Krećem u ovrhu, javljaju sem treće osobe i sada sam na županijskom sudu-čekam pravorijek. U međuvremenu dolazi novi zakon o kamatama po kojem ću (tako mi kažu u FINI) dobiti mizeriju od novca nedostatnu da kupim niti 3 m2 nekretnine! U slučaju uspjeha na županijskom sudu (odbaci prigovor trećih lica) kako da dođem do svojeg stvarnog novca??? Dali za mene važi stari način obračuna kamata komfornom metodom. Nije li novi Zakon o kamatama retroaktivna primjena zakona na moju štetu. Suđenje se otezalo godinama ne mojom krivnjom već aljkavošću sudaca i predsjednika sudova. Za izrečenu tvrdnju imam pismeni dokaz od ministarstva pravosuđa. U slučaju štete mogu li tužiti Republiku Hrvatsku. Bojim se najgoreg...

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija