Jump to content

*zabrana pristupa nekretnini*


beeroslaw

Preporučene objave

Dobra večer!

Ispričavam se ukoliko je ovakva ili slična tema već otvorena, ali nakon višesatnog pretraživanja po ovom i još nekim forumima, nisam naletio na sličan slučaj.

Ukoliko netko ima saznanja i savjete o tome kako postupiti nakon izricanja presude koja je mi je izrečena, bio bih vam jako zahvalan da to sa mnom i podjelite.

Kako nitko od nadležnih to ne može. Ili ne zna.

 

Papire za sporazumni razvod braka sam predao početkom 2. mjeseca, ali sam i dalje nastavio živjeti sa suprugom na istoj adresi, dok financijska situacija ne dozvoli drugačije.

Prilikom jedne od žestokih svađa, nakon što sam se osjećao isprovociranim sa njezine strane sam ju izgurao van iz stana, bez udaraca, ali uz žestoku svađu.

Molim bez osuda, zanima me pravna strana ove priče.

 

Nakon toga, priveden sam u policijsku postaju radi ispitivanja iako je ispitivanje provedeno u stanu.

Nakon provedene noći u istražnom, mi je dodjeljena zatvorska kazna u trajanja od još 3 dana, jer se radilo o vikendu i sud kao takav nije određivao kazne subotom.

 

Nakon vikenda mi je izrečena presuda zabrane približavanja zajedničkoj nekretnini u trajanju od 4 mjeseca. Da razjasnim, radi se o mojoj dosadašnjoj adresi prebivališta. Uskoro nakon toga saznajem za promjenjenu bravu na vratima te zajedničke nekretnine.

E sad dolazimo do onog djela zbog kojeg sam vam se obratio; Kako ući u stan nakon isteka izrečene zaštitne mjere, ukoliko supruga ne daje ključ nove brave?

I da li dok sam pod trajanjem zaštitne mjere kao suvlasnik imam pravo zabraniti ulazak treće osobe u nekretninu?

 

Ne zamjerite na podužem postu, ali htio sam ukratko iznijeti većinu, ako ne i sve činjenice vezane za boldano pitanje.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

radi se o oduzimanju posjeda i imate pravo na samopomoć koju ne smijete prekoračiti ili na sudsku zaštitu. samopomoć bi uključivala pravo da promijenite bravu, ali ne i da provalite u stan razbijanjem vrata. što se tiče sudske zaštite morate poštivati rokove: 30 dana od saznanja (subjektivni) odnosno godinu dana otkad je smetnja nastala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija