Jump to content

socijalna pomoć


očajna

Preporučene objave

Suprug mi je na odsluženju kazne zatvora. Ostala sam sama sa malim djetetom od godinu i po. Nezaposlena sam i nemamo nikakva primanja. kada sam se obratila socijalnoj pomoći rekli su mi da se ja ne vodim kao samohrana majka i da ja i dijete možemo primat pomoć samo u slučaju da ja ne radim. Također sam u zakonu pročitala da je država dužna dok je on u zatvoru djetetu osigurati novčanu pomoć,jer sam ja sad takoreč samohrana majka dok njega nema.a nigdje ne piše da ja moram biti nezaposlena. a na socijalnoj pomoći su mi rekli da ako se ja zaposlim dijete nema pravo primati ništa.molim vas uputite me. hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa živimo sa mojom svekrvom, ja i dijete, u zajedničkom kućanstvu. ni ona nema nikakva primanja. ali ima imovinu, što su mi na socijalnoj pomoći rekli da je problem. a uz to ja bi trebala početi raditi, a ako sam ja zaposlena moje dijete nema pravo primati ništa. svekrva mi je bolesna i nemam kome ostaviti dijete na čuvanje pa ju moram dati u jaslice. a i jaslice treba plaćati. ali to njih nije briga. ne znam što da radim????

luda sam!!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

corvetteos je napisao:

Ipak nisi samohrana majka jer je djetetov otac živ i poznat,a sd sto je u zatvoru i ne pridonosi za uzdrzavanje djeteta, zaista nezna kako bi se to moglo rijesiti...iako mislim da zbog nekretnine, čak i nikako... :-(

 

obiteljski, ni bilo koji drugi zakon u rh, jos nije definirao pojam "samohrana majka" .

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ma lako za mene, ja ću se zaposlit nije uopće u tome problem. problem je u tome i čudno mi je da dijete nema nikakva prava bez obzira što je bez oca. a dječji smo primali i prije nego što je moj suprug stupio na izdržavanje kazne. i on nije dovoljan za pokrivanje troškova male bebe, ne pokrije ni troškove pelena za cijeli mjesec.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ma evo..baš sad tu čitam i plaćem plaćem već dva dana jer i moj suprug je dobio da se javi u zatvor već u 6.mj. I ima dosta...preko godine.

No , eto i moj sin ima 12.g ja ne radim, suprug je inače u mirovini. Nemam soc. pomoć ali eto nadam se da če bar njegova mirovina dolaziti na račun pa ču moči od nje plačati režije i imati za hranu.

Teško vam je znam, ali probajte nekako sa soc. radnicom, ili odvjetnikom, ne znam sama...nisam pravnik ...ali sam isto jadna...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sad tek vidim otkad sam na ovom forumu koliko ljudi ima sa toliko različitih situacija i problema.

Ma u šta se ovaj svijet pretvorio??

Zar je to smisao života, da se iz dana u dan borimo sa sve težim situacijama??

Zar živimo u svijetu gdje nitko nema nikakva prava i gdje se samo novac cijeni??

Zar živimo u svijetu gdje se i male bebe i djeca moraju boriti za svoja prava??????????

I onda nakon te borbe shvatiš da je borba uzalud jer ma koliko se borili kraja nema..............

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 godina kasnije...

Molim vas za odgovor ovdje ili u inbox ... majka sam djeteta od cetrnaest mjeseci i trudna sam termin mi je u drugom mjesecu muz je nezaposlen ja takoder do porodiljne naknade nemamo nikakvih prihoda zanima me imam li pravo na socijalnu pomoc do rodenja djeteta i nakon njegove navrsene prve godine tj nakon prestanka primanja porodiljne naknade svakako nesto dok se ne snadem za posao ostavili su nas bez icega kazu da nemam pravo na socijalnu pomoc ... hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 9 mjeseci kasnije...

Pozdrav svima!

 

Vidim da nisam jedina kojoj je nejasno tko sve ima pravo na socijalnu pomoć...

Zanima me imamo li, moja obitelj i ja, ikakva prava na pomoć.

Ja sam na redovnom studiju, a muž radi za minimalac (3000 kn sa kojih i FINA skida 200 kn mjesečno). Dijete nam ima 2 godine i prima samo dječji doplatak (290 kn). Do sada smo živili kod njegovih roditelja, ali trebali bi u podstanare uskoro, što je s ovim primanjima nemoguće...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Pitanje, otac mi je na birou već 3god.(i prima naknadu oko 900kn), a majka mi boluje od epilepsije već oko 47god.(1958) to je uvijek tajila jer je dolazila iz neuke obitelji di je to bila sramota tako da nije završila ni osnovnu (u prvom osnovne je dobila ehinokoknu cistu čije uklanjanje je dovelo do epilepsije) niti ikad radila. Do trudnoće je pila uredno lijekove poslije je prestala i više nije htjela doktoru što je pogoršalo joj stanje i sad nakon 29 god. opet ide liječniku i pije tablete. Mene zanima ima li ona pravo na neku soc. pomoć, naknadu s biroa ili tako nešto, ako ima di i kome se moramo obratiti.

Da i još ja živim s njima i dijabetičar sam tip 1 i izvanredni student

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija