Jump to content

nekorektnost osiguravajuceg drustva


elements

Preporučene objave

dana 01, o4, 2008 imao sam prometnu nesrecu u kojoj ja nisam kriv (zaobilazio sam kamion u pretjecajnoj traci i vozilo ispred njega je pocelo naglo kociti pa je sofer odlucio da ibjegne sudar prec na moju stranu). Nakon policijskog uviđaja gdje je utvrdjeno da ja nisam kriv (osim procjene brzine trag kocenja mi je bio 67 m ,ali mi nisu ubrojili da sam preso preko bankine i da mi je pukla guma , pa sam jedno 30 ak m kočio sa praznom gumom). I tako se ja obratim osiguravajucem drustvu za odstetu vozila gdje su me ljubazno docekali i nakon predaje zahtjeva kazem im da zelim bit tamo kad mi procjenjuju vozilo jer ne zelim da mi se nesto desava oko vozila bez moje nazocnosti, naravno nisu me zvali , niti su mi javili da su bili do vozila nego me je morao zvat gospodin kod kojeg mi je bilo vozilo. Nako ncega sam ja zvao osiguravajuce drustvo i pitao ih zasto me nisu zvali kad su isli do vozila pa mi je covjek samo odgovorio da je njemu laske to radit bez stranke jer mu smetaju (ako ne mozes radit s ljudima mjenjaj posao). i procjene mi totalku ekonomsku jer je vozilo saro 11 god. i mene sad zanimalo o koliko se novaca radi pa su mi javili da se obratim u osigurane u puli jer je kod njih vozilo osigurano (da ne kazem kako je tu bilo jedno 100 poziva u medjuvremenu jer covjek nista ne moze doznat posto oni nisu kako sami kazu t-com sluzba, ali kad ih covjek zove vise puta kako bi nesto doznao onda vas izvredjaju kako več cijeli grad zove i da smo dosadni, tako da me je jdan dan cura nazvala sva u suzama) ja sam samo pokusavao doznat tko pokriva lezarinu vozila dok se nesto ne rjesi naso me je gospodin izvrjeđao da sam ja mogao maknut vozilo drugi dan sta se njihtice jer su oni izasli drugi dan na uviđaj (opet se vracam na ono t.com). I nakon razgovora sa direktorom (kojije jedini normalan i da konkretan odgovor) on mi kaze da mogu vozilo cuvat do 24. 04. 2008 na cemu smo u se ljepo zahvalili. 15. 04 2008 zvoni meni mobitel, procjenitelj iz osiguranja i kaze da mu jos treba racun od vucne sluzbe našto m uja odgovorim da ga nemam jer jos nisam podigao vozilo i das sam se dogovorio sa direktorom da mogu drzat vozilo do 24. 04 naso je on poceo na mene sa povisenim tonom da je najlakse cuvat vozilo na tudjoj grbaci i da sta ja sad mislim njima besmisleno nabijat troskove, naso sam ja poludio i izvređo ga sa nekom psovkom )napominjem da nikad ne psujem boga ni mater nekom i tako nesto) pa me je convjek nazvao da sam ja jako bezobrazan (mozda je u pravu) i nakon roga sam mu rekao da sam ja jedino mogao maknut vozilo da ga sam prebacim preko ograde i nosim jedno 20 ak km na ledjima jer nemam novaca za platit vucnu i sta se on uopce ima mjesat kad sam se ja dogovorio sa direktorom. I napokon stize moja procjena da mi vozilo vrijedi kok 2000€ sad mi nista nije jasno trzisna vrijednost mu je oko 3000€ i onda bmi covjek procita oglas iz nekog oglasnika )peugeot 106 1.5d 97 god 71000km 2900€ a moj ne vrijedi vise od 2000€ jer ima oko 167000km) nasto ga ja pitam sta to vozilo iz oglasa ima od opreme, kaze nista a sta to ima tvoje )mislim kako mi procjenjujes vozilo a neznas sta ima u njemu) i da mi se odbija jos 30% jer sam ja toliko kriv za stetu po policijskom izvjestaju ) navodno sam vozio 120 km/h). I tako ja zovem policiju da li ja imam pravo na izvjestaj na sto mi oni odgovaraju da cu ga dobit kad bude gotov, i SAD MENI ? , nasto sam ja pitao kako to da oni iz osiguranja imaju izvjestaj. Nasto je meni gospođa iz policije rekla da je nemoguce da oni imaju izvjestaj jer je prerano da bude gotov. I evo sljedi ponovo pozin nasto mi gospodin iz osiguranja kaze da su mi podigli vrijednost vozila za 10% jer ima nesto opreme i da mi je novac vec uplacen na racun i da cu dobit rjesenje pismeno. I ne pitaju me da li se ja slazem sa procjenom ni ićim. Mene sad zanim da li imam pravo tuzit osigurane zbog njihovog herazimjevanja , vređanj i čega god sve ne još i šta da radim sa procjenom vozila kja je vidljivo nepostena i da li mi maju pravo pripisat krivicu od 30% bez policijskog izvjestaja. Oprostite na duzini pisma ali stvarno neznam kako to napisat u manje rjeci.) moje vozilo je peugeot 106 1.5d 97 god. 167000km od opreme ima 2x zracna jastuka, servo volan, metalik boju, daljinsko zakljucavanje, el. podizace,al. felge, kod paljenja koji se tipka protiv krađe,muziku, branike u boji. Mozete mi pomoc sastavit pismo za potrazivanje odstete , ponovo se ispricavam na duzini pisma i unaprijed hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija