Jump to content

Molim pomoć - aps. zastara


anonimno

Preporučene objave

Molim vas, ako mi netko može razjasniti slijedeće: 1999 g. pokrenut je prekršajni postupak zbog postavljanja aparata za zabavu bez dozvole nadležnog organa. Ove godine stiglo je rješenje o odbijanju žalbe i potvrdi rješenja komisije Financijske policije. Na ovom forumu primio sam odgovor da je u postupku došlo do aps. zastare međutim, kazna je došla na naplatu. Imam li ikakvih zakonskih temelja za odbijanje ispunjenja obveze? Zahvaljujem na svakom savjetu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

IX. ZASTARA

 

Zastara prekrŠajnog progona

 

Članak 76.

 

(1) Prekršajni postupak ne može biti pokrenut kada protekne jedna godina od dana počinjenja prekršaja.

 

(2) Posebnim zakonom može se propisati duži rok za pokretanje prekršajnog postupka za prekršaje propisane tim zakonom.

 

(3) Zastara ne teče za vrijeme za koje se prema zakonu postupak ne može pokrenuti ili se ne može nastaviti.

 

(4) Zastara se prekida podnošenjem zahtjeva za pokretanje prekršajnog postupka, kao i izdavanjem prekršajnog naloga od strane

nadležnog tijela, te svakom radnjom nadležnog tijela poduzetom radi gonjenja počinitelja prekršaja.

 

(5) Nakon svakog prekida zastara počinje ponovno teći. Zastara nastupa u svakom slučaju kad protekne dvostruko vrijeme od

onoga predviđenog stavkom 1. ovoga članka, odnosno kad protekne dvostruko vrijeme od onoga koje je za zastaru predviđenu

posebnim zakonom iz stavka 2. ovoga članka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija