Jump to content

nemam nikakav poseban naslov


darla_

Preporučene objave

jednom sam pitala, bas na legalisu, moze li se s diplomom s politologije upisati postdiplomski na pravnom fakultetu i dobila odgovor koji ne zadovoljava moje "ambicije" (da se jos ne zaposlim).. znaci, samo javno pravo.. ne omalovazavam, ali to me ne zanima....

i onda sam odlucila upisati pravo.. sad (ne sad)... u sedmom mjesecu, pa sad radim i ucim i odgajam dijete (nije tesko .:)))

 

zanima me kako sve to funkcionira.. izvanredno studirati, se to bira ili te tamo utrpaju, cijena semestra, prijemni...

 

sve to proci jos jednom..... prestrasno :):-D

 

koliko te povjesti stvarno ima? nije valjda onih 4 puta 180 stranica :-o;-)

 

i ima li koji dobar vrtic u blizini faksa?

 

merci and gracias

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

darla_ je napisao:

jednom sam pitala, bas na legalisu, moze li se s diplomom s politologije upisati postdiplomski na pravnom fakultetu i dobila odgovor koji ne zadovoljava moje "ambicije"

 

Možeš upisati postdiplomski na pravu (ne samo javnu upravu već i druge smjerove). Uz polaganje NEKIH (par) razlikovnih ispita koje polažeš prije nego ispite sa postdiplomskog. U svakom slučaju, ne isplati ti se ispočetka studirati pravo - ni govora! Razlikovni ispiti će ti oduzeti 1 semestar, pa ne vidim zašto bi studirala 5 godina za isti cilj.. :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

puno hvala...

 

popunila sam jucer prijavu za razlicak u jurišicevoj , jer sam ja u vlaskoj, pa mi je to usput... dok idem na predavanje...

 

samo, kakva je to glupost da vrtici rade do 16:30?

:-D

kao desetosatni program placam, a dovodim ju u 9 ujutro.. do 16:30... a svasta...

 

a ti kojemsamzaboravilanick, molim te, provjeri mi to...

ja sam tek danas procitala uvjete upisa... ;-)

 

radim cijeli dan... a sad idem malo uciti... tek sam na povijesti treceg srednje...

 

hrvatski jesam, a logicko zakljucivanje ni necu.. samo tablice istinitosti... :-):-)

 

bas sam si sretna...

 

hvala puno...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

daj mi reci molim te, odkud ti snaga???????????

ja radim i nastavila sam fax nakon više i padam s nogu- godišnji mi odlaze na ispitne rokove i na učenje, svako jutro s podočnjacima dolazim na posao, nemam vremena ni za dečka ni za obitelj jer mi je svaka minuta poslije radnog vremena dragocjena.a na poslu se ubijam za 3,800(državna služba všs!)

odkud ti snaga i volja???????? :palac:

svaka čast! :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

da se javim.... ipak sam otisla na taj prijemni da vidim mogu li ja to jos uvijek...

iprva, sve tako zbunjujuce, klinci od kojih 18 godina strebaju... ja sam procitala povijest i nastrebala filozofiju... nocima nesto iscitavala...

 

dan prijemnog... u gundulicevoj, zaboravila onu potvrdu o uplati prijemog: ipak me pustili...

zakruzila u max. 20 min sto sam znala, mislila, nagađala...

i dosli rezultati.. upala sam redovno uz linearno (bila 300 i neka...

dala cijelu placu i upisala...

 

a za vrtic...... predala sam papire u jurisicevu, razlicak i prvi put je nisu primili... tada sam totalno poludila i napravila im scenu...

 

1. samohrani roditelj

2. zaposleni

3. redovni student :)) lijepo zvuci

4. nikoga nemam u zg

5. prebivaliste ulicu dalje

 

i onda sam zvala ravnateljicu czss i svasta...rekla sam da cu u novine to dati jer mogu provjeriti koja i cija su djeca upala, gdje im roditelji rade i jesu li to sve djeca branitelja i socijalni slucajevi...

 

uglavnom, zvoni mi mob isti dan... vase dijete je primljeno, dođite na razgovor sutra...

 

;-)

 

sad jedva cekam GO jer sam umooooooooornaaaaa.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

svaki roditelj koji je to prosao, zna o kojem osjecaju govorim... kad trazis dijete na listi, a njega nema...

 

lakse mi je bilo kad sam sebe trazila na upadima...

 

ne sramim se ja toga sto sam napravila jer nisam ja izbacila drugo dijete s liste. netko tko ima novaca i ne radi, ali ne zeli imati vremena za svoje dijete pa ga preko veze trpa u vrtic, njega treba biti sram...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

ja sam se vratila s godisnjeg....cekam 1.9.-og i pocetak vrtica, tjedan adaptacije i sve sto ide uz to...

nadam se da ce tri mjeseca nakon rocista vise doci ta presuda s opcinskog, cak mi vise nije ni vazno kad ce se svi retroaktivni dugovi vratiti, samo da se nesto pokrene...

i naravno, cekam faks.... :-)

 

vidjela sam topic o upravnom i mogu samo reci da sam i ja razmisljala kao ova cura.. i kad sam polozila prijemni na pravu, na pravokutniku sam dosta pricala s jednom curom koja je upravni zavrsila i nije bila zadovoljna (vidi: vodic za brucose, birtija :)) tako da sam odustala od toga...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija