Jump to content

vlastita imovina bračnog druga


dajo

Preporučene objave

ako sam u braku i posudim novac od treće osobe da kupim nekretninu, prodam tu nekretninu za veću cijenu, od toga vratim pozajmicu i ono što mi ostane je samo moje ili je bračna stečevina? i da li je ta nekretnina prije moje prodaje samo moja ili je dio bračne stečevine? puno hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dajo je napisao:

ako sam u braku i posudim novac od treće osobe da kupim nekretninu, prodam tu nekretninu za veću cijenu, od toga vratim pozajmicu i ono što mi ostane je samo moje ili je bračna stečevina? i da li je ta nekretnina prije moje prodaje samo moja ili je dio bračne stečevine? puno hvala!

 

Novac je bračna stečevina i nekretnina je bračna stečevina. Tvoja vlastita imovina je imovina koju si imao PRIJE ulaska u brak, ili koju si NASLIJEDIO ili ti je DAROVANA dok si bio u braku. Sve ostalo pripada bračnoj stečevini i dijeli se napola između bračnih drugova.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

žao mi je što vas moram razočarati, a zvučite uvjereni u svoje znanje, Vrhovni sud je presudio da ta nekretnina nije bračna stečevina jer je stečena novcem koji je posuđen, dakle stečen na pravnom temelju drugačijem od onog koji je potreban da bi imovina ulazila u bračnu stečevinu. jer u zakonu piše "stečena nasljeđivanjem,darovanjem i dr." stjecanje na temelju pozajmice je ovo "i dr." i meni je nevjerojatno, ali eto, dobro došli u real world.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nije mi jasno.. znali ste odgovor, ali ste ipak postavili pitanje.. :-?

No, nema veze .. dali ste korisnu informaciju.

Možete li navesti broj te sudske odluke?

Čini mi se logična, budući da je bračna imovina ona koju su supružnici stekli radom za vrijeme trajanja braka ili potječe od nje.

Pozajmljivanje nije rad, ne?

;-)

Ili kak kome? :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
  • 12 godina kasnije...

Mene zanima u postupku razvoda braka suprug je pozajmio veliku svotu novca jednom covjeku,ovjerena je kod notara .Naknadno sam saznala za to .Taj novac je nas zajednicki novac i bez mog znanja ga je pozajmio i to ovjerio kod notara.Dali imam pravo trazit od suda da od notara na mog supruga ime trazi kopiju tu pozajmnice jer taj novac ulazi u bracnu stecevinu i da mi isplati pola tog iznosa kad ovaj vrati novac.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 sati , Mima223 je napisao:

Dali imam pravo trazit od suda da od notara na mog supruga ime trazi kopiju tu pozajmnice jer taj novac ulazi u bracnu stecevinu i da mi isplati pola tog iznosa kad ovaj vrati novac.

Imate pravo potraživati navedena sredstva i to putem tužbe radi utvrđenja i diobe bračne stečevine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija