Jump to content

da li sam u prekršaju ako vozim do 15 dana nakon isteka registracije vozila


Lav

Preporučene objave

stvar je sljedeća prijatelju mi ističe danas registracija motora,a mislim da će i ostale kao i mene zanimati.Pa me zanima dali se auto ili motor mogu voziti još 15 dana nakon isteka registracije . ZSPC ima malo čudne članke rekao bih npr:

 

9) Novčanom kaznom u iznosu od najmanje 1.000,00 kuna kaznit će se za prekršaj vozač koji upravlja motornim vozilom, osim traktora i radnog stroja, koje nije registrirano ili mu je isteklo važenje prometne dozvole za više od 15 dana.

 

(10) Novčanom kaznom u iznosu od 500,00 kuna kaznit će se za prekršaj vozač koji upravlja traktorom i radnim strojem koji nije registriran ili mu je isteklo važenje prometne dozvole te vozači drugih motornih vozila kojima je isteklo važenje prometne dozvole do 15 dana.

 

(1) Vlasnik vozila, koji ne izvrši produženje važenja prometne dozvole u roku od 15 dana od dana isteka važenja prometne dozvole dužan je odjaviti vozilo, vratiti prometnu dozvolu i registarske pločice policijskoj upravi, odnosno policijskoj postaji koja vozilo vodi u evidenciji.

 

 

navodno da se prema polici može još voziti 15 dana ako se ne varam i osiguranje pokriva štetu,ali po ovome gore značilo bi da je čovjek u prekrašaju i mora platiti 500 kn

molim nekog kolegu za objašnjenje hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zahvaljujem,ali mislim da se nismo razumijeli u svemu.Znači ovako istekla Vam je registracija i tehnički i sad Zakon daje 15 dana do nove registracije.Znači uhvati li me policija sve je u njihovim rukama i milostinji da mi ne naplati 500 kn u slučaju vožnje do tih 15 dana,jeli tako?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mislim da njima nije teško to objasnit na tehničkomi kao što ste i vi objasnili da niste stigli prije registrirati. Prije će biti redarstveniku teže objasniti zašto vozite neregistrirano vozilo, a da Vam ne naplati kaznu,iako ako je imalo čovjek trebao bi progledati kroz prste u slučaju da upravljate vozilom unutar 15 dana od prestanka registracije i da Vas uhvati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

koliko ja znam, a i iz pričanja sa drugim, policija ne piše kazne ta tehnički do kraja mjeseca, bez obzira na datum isteka tehničkog pregleda. kada dođe slijedeći mjesec 15 dana se samo kažnjava a nakon istega i 15 dana narednog mjeseca pored kazne se skidaju i reg.oznake.

isto tako i osiguranje vrijedi do kraja mjeseca, pod uvjetom da produžite policu u istom društvu, jer tada bez obzira na datum produžetka police oni pišu onaj datum kada je polica istekla. ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

policija ne piše kazne ta tehnički do kraja mjeseca

 

onda je meni očito priajvu napisala Milicija :-P

 

naime,isti dan kad je isticao tehnički i osiguranje sam obnovio policu osiguranja,međutim nisam prošao tehnički,

dva dana nakon isteka tehničkog me zaustavila policija i rekoše mi da me očekuje prijava od 1.000,00 kuna,a taj dan kad sam zaustavljen sam i dovršio tehnički

 

e sad,jesam li ja sam očito naišao na frustriranog gada,ali koliko sam ja razumio zakon,on meni nema na osnovu čega napisati prijavu.............sad čekam da vidim da li će išta stići ili.................

 

uglavnom,taj mi je dan pokvario i dobro iživcirao............pa bio on u krivu,ebe se njemu

 

imaju prevelike ovlasti,naročito u ovako malim,beznačajnim stvarima,a tamo gdje bi ih trebali imati,nemaju

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ondonda je meni očito priajvu napisala Milicija

 

naime,isti dan kad je isticao tehnički i osiguranje sam obnovio policu osiguranja,međutim nisam prošao tehnički,

dva dana nakon isteka tehničkog me zaustavila policija i rekoše mi da me očekuje prijava od 1.000,00 kuna,a taj dan kad sam zaustavljen sam i dovršio tehnički

 

e sad,jesam li ja sam očito naišao na frustriranog gada,ali koliko sam ja razumio zakon,on meni nema na osnovu čega napisati prijavu.............sad čekam da vidim da li će išta stići ili.................

 

uglavnom,taj mi je dan pokvario i dobro iživcirao............pa bio on u krivu,ebe se njemu

 

imaju prevelike ovlasti,naročito u ovako malim,beznačajnim stvarima,a tamo gdje bi ih trebali imati,nemaju

 

Mislim da se oni(policija)žele poigrati sa Vama.Svakako napišite ako ste dobili prijavu na ovaj forum i pod kojim čl. Vas terete za navedeni prekršaj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Skupljaju novce od građana.

 

Skriveni porez, koji lupa po novčaniku vozače, tvrtke i ostale građane. Reket na cesti, reket i ništa drugo. :batina:

 

Eto, Banderos to radi puno trensparentnije nego država, koja to ugrađuje u "žurne postupke". Kaže Banderos da ne smijemo imati klime na pročeljima. Svi se smrznuli (odnosno preznojili), jer klime moraju dolje ili kazna po žurnom postupku. Nešto kasnije, ipak može, ako se plati renta. I svima laknulo. Samo da mogu platiti Banderosu da ih pusti na miru.

 

Tako je i sa državom. Bolje ti je platiti bio kriv ili prav, sve jedno, svi smo isti pred vladom, jednako moramo platiti, jer vlada samo novac priznaje, zakon ne. Jer zakonom se ne mogu graditi mostovi na brdu ili u mulju. Samo novcima. I to kakvi mostovi! automobili lete s njih pod burom - ali most ne. Takav prkosi isvim zakonima, kako fizikalnim, tako i onom zdravg razuma.

 

Evo mog prijedloga, možda se svidi vladi ili Banderosu: :ideja:

 

- ukinuti pi*anje i sr*nje za sve građane

- onda, ipak dopustiti, uz rentu

- i onda vlada ima novaca i više

- i oni su sretni, a i mi - možemo i dalje sr*ati. I pi*ati.

 

Sretno!

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Zanimljiva tema ali tome sam doskočio na kraj prije nekoliko godina, a i dan danas to savršeno funkcionira.

 

U zakonu lijepo stoji da je važenje prometne dozvole, odnosno isteg registracije, pa se dobije kazna za neizvršen tehnički pregled i osiguranje, a to su dvije kazne pa se nabere i skupo je.

Napravim tehniki pregled koji važi cijelu godinu, a u pola godine uplatim osiguranje, pa tako kad je uplaćeno osiguranje dobijem i žig u prometnu da mi prometnq vrijedi od tog dana, no tehnički je istekao pola godine ranije i to napravi pravu zbunionu među njima.

Evo i sad mi istegla rega na mercedesu,a kako sam se bio nacvrcao i platio kaznetinu nisam imao love za osiguranje, pa sam napravio samo tehnički pregled, a policija te ne može kazniti ako ne platiš osiguranje, jer u slučaju da si ti krivac nezgode snosiš regresnu isplatu oštečeniku isto kao i kad si pod gasom, samo dok si pod gasom, a imaš regan auto, onda te opletu dvostruko.

Naplate ti s tvoje police, smanje ti bonus/malus i još te traže da podmiriš štetu.

Dakle ako su ti skinuli s vlastite police i smanjili bonus kao krivcu u tom slučaju te nebi smjeli potraživati regresno plaćanje ili obrnuto, no kod nas je sve moguće ako se šuti i ide sistemom APP, ali ne kod svakoga.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hant je napisao:

Po isteku prometne dozvole Vi više ne smijete sudjelovati u prometu. Do 15 dana po isteku pr. dozvole ako upravljate takvim vozilom kazna je 500 kn, Po proteku ovih 15 dana ako ste zatečeni u prometu kazna je od 1000 kn pa na više i policija provremeno oduzima reg. pločice.

 

Tko to kaže, tko to laže?

 

 

Po isteku prometne dozvole mogu izvaditi recimo probne tablice, a mogu isto tako i obaviti tehnički pregled koji važi godinu dana, te se mogu kulturno voziti s tehnički ispravnim vozilom cijelu godinu.

Kazne pale samo za naivce.

Eto imam primjer drugog auta ( ženinog) gdje mi policija skinula tablice , jer sam debelo ( ja krivac) vozio auto kojemu je istekla rega i tehnički više od 6 mjeseci, pa sam drugo jutro obavio tehnički i oni mi vratili tablice na auto, a nakon 15 dana sam platio i cestarinu i osiguranje, ali žiga u prometnoj nemam niti dan danas, a policija je ženu nakon toga zaustavila nekoliko puta i bilo je bez ijedne primjedbe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

@Mihac

 

Nije moguće produžiti valjanost prometne dozvole ako ne ne uplate sve dadžbine i da predate kopiju police obveznog osiguranja.

 

Priča da ste ijednu od tih stavki uplatili nakon što su Vam vratili one iste Vaše tablice - ne piju vodu.

 

Molio bih Vas da šaljive priče pišete ovdje

 

http://www.legalis.hr/modules/newbb/viewtopic.php?topic_id=15164&forum=14

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

petpetica je napisao:

@Mihac

 

Nije moguće produžiti valjanost prometne dozvole ako ne ne uplate sve dadžbine i da predate kopiju police obveznog osiguranja.

 

Priča da ste ijednu od tih stavki uplatili nakon što su Vam vratili one iste Vaše tablice - ne piju vodu.

 

Molio bih Vas da šaljive priče pišete ovdje

Molim čitati tekst sa razumijevanjem, a ne laprdati kao da smo na saborskoj sijednici.

 

Nigdje nisam spomenuo da sam produžio valjanost prometne dozvole, nego sam napisao da sam izvršio tehnički pregled vozila, a to je jedini uvjet da se vozilo može isključiti iz prometa, jer je tehnički neispravno.

 

Dakle o priči koja ne pije vodu se mogu kladiti u svoj mercedes, a u suprotnom bi mi dobro došlo 100 eurića, jer imam sve na pismeno što mogu i priložiti ovdje.

Također imam niz presedana gdje iz odvjetnika i sudaca napravim doslovce da se žargonski izrazim (mulce).

 

Zakon je tako šupljikav da to nije moguće, a sudci, te pogotovo odvjetnici nastupaju za zastarjelim šprancama i zakonima koji su rađeni još za vrijeme Franje Tahija. Danas vozila imaju sve moguće sigurnosne sustave i zaustavni trak im je drugačiji, pa da ne duljim o tome jer sam tu bolje potkovan od ijednog odvjetnika koji sudjeluje u raspravama na ovom forumu.

Oni imaju teoriju, a ja imam sudsku praksu,te žive dokaze i rješenja sa svojim primjerom.

Posdtaviti ću sada jednu temu o trepčućem svjetlu na semaforu i sve do ijednog odvjetnika koji će se uključiti u raspravu će napisati krivi osvrt.

Toliko o razumijevanju teksta i zakona, te tumačenju istog, a pogotovu o čitanju s razumijevanjem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nigdje nisam spomenuo da sam produžio valjanost prometne dozvole, nego sam napisao da sam izvršio tehnički pregled vozila, a to je jedini uvjet da se vozilo može isključiti iz prometa, jer je tehnički neispravno.

 

Bez uvrede, ali od hrpetine gluposti koje ovdje pišete, izdvojio sam evo ovu, a evo i zašto:

 

čl.290. ZSPC-a

 

(4) Policijski službenik isključit će iz prometa i vozilo koje nije registrirano ili koje nema propisane registarske pločice ili koje nije u propisanom roku podvrgnuto redovitom ili izvanrednom tehničkom pregledu ili za koje nije produženo važenje prometne dozvole.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Opet ti svoje.

Ovdje si naveo da će isključiti vozilo ako nije napravljen tehnički pregled ili produljena prometna dozvola, pa obrati pažnju na "ILI" , jer u protivnom bi pisalo da će se isključiti iz prometa ako je tehnički neispravno i nije produžena prometna dozvola.

 

Taj dio zakona imam u malom prstu i ako tko hoće parirati sa mnom pristajem u svako doba s pisanim argumentima na svojim primjerima gdje jasno i vidljivo piše moje ime i prezime.

Lovu na sunce i da večini pokažem da se bez veze mlati prazna slama.

 

Molim ne ljude blamirati i plašiti s šupljim i nedorečenim zakonima, nego ljudima pomoći na adekvatan način, no to nije način da se isti čovjek pošalje u odvjetnički ured gdje će ga se oprati više nego što bi platio kaznu.

 

Uz sve te kazne postoji i prigovor, pa žalba, pa opet žalba, pa ivanredni pravni lijek, a na kraju mora doći do zastare, jer pretežno na sudove dolaze vježbenici koji popuše u startu ako je stranka dobro pripremljena.

Postoje zakonski rokovi koje određuje sud za dostavu potrebne dokumentacije vezane uz prekršaj, kao i suočenje djelatnika koji je napisao prijavu, a sve to vodi u pozitivan ishod prema optuženome bez obzira baš i da je kriv.

 

Recimo da su slučajevi kod mene kad zgriješim kao osoba, da odmah priznam da sam to napravio, ali navedem i razloge koji su me naveli na to, a vrlo su bitni razlozi.

Možemo u temama o prometu, prometnoj signalizaciji, multanovi ,alkotestiranju, raznim kontrolama brzina, ponašanju policijskih djelatnika, a i o drugim temama vezanim uz promet, pa i uz sudska vještaćenja koja rušim kao dijete lego kocke.

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nevjerojatno je da moram objašnjavati šta znači veznik "ili", ali evo, ovo je rečenica u kojoj se nešto nabraja a nabrajaju se vozila koja će biti isključena iz prometa pa se na početku nabrajanja navodi da je riječ o "vozilu" i da se nepotrebno ne ponavlja kod svakog nabrajanja, napisano je jednom, ali kada bi pisali za svako nabrajanje to bi izgledalo ovako:

 

Policijski službenik isključit će iz prometa i vozilo koje nije registrirano ili vozilo koje nema propisane registarske pločice ili vozilo koje nije u propisanom roku podvrgnuto redovitom ili izvanrednom tehničkom pregledu ili vozilo za koje nije produženo važenje prometne dozvole.

 

Ovo je jedno od osnovnih pravila hrvatskog pravopisa a da bi se ovaj ili neki drugi zakon pravilno tumačio potrebno je poznavati navedeno a obzirom na vašu formulaciju veznika "ili" tvrdim da o pravopisu nemate blage veze.

Ne znam da li je potrebno napomenuti da u izradi zakona sudjeluju stručnjaci hrvatskog jezika, pravopisa i gramatike.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Apsolutno nisi u pravu,može opklada da ću proći s neregistriranim autom na kojem je samo izvršen tehnički pregled, a ti izabereš gdje ću voziti i još ću i napraviti prekršaj prekoračenja brzine i proći kroz žuto, ta da mi policija neće skinuti tablice, a niti me isključiti iz prometa, a također da neću platiti niti lipe kazne?

 

Ako budem u pravu ti ćeš mi se ovdje javno ispričati i nositi ćeš majicu na koji ću ti ja odštampati svoj logotip, a ako me policija kazni ili mi skine tablice to dobijaš 1000 eura i ja se ne konektiram na internet 2 mjeseca.

 

Stari moj ne pušim ti ja vazelin generaciju. Kod mene vrijedi isključivo praksa, znanje i snalažljivost.

 

 

Evo ti probno pitanje da vidim kako se to razumiješ u zakone i pravo.

 

Auto je zaustavljen propisno na semaforu i ja mu se lagano zaletim u bunker.

Tko je tu kriv?

Po tvom tumačenju bih ja bio kriv, a tako i po zakonu.

No, zakon ima više strana, pa kada odgovoriš na koji bi se ti način izvukao i još dobio odštetu, onda ću ti napsati i pravi načina kako se takav slučaj tretira u praksi i da je nenaplativ i neutuživ, te se šteta čak isplaćuje meni koji sam napucao zaustavljeno vozio.

Nemoj pisati da pišem nebuleoze, jer ću te sasjeći s neoborivim argumentima koje nema šanse da ijedan odvjetnik ili sud negira, a tužilac se mora poklopiti po ušima i uvidjeti da je dirnuo u krivo mjesto.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mrljavac je napisao:

Mihac, ovo ti nije trebalo.

 

:smijeh2:

 

Misliš li na ovo zadnje kod naleta na zaustavljeni auto?

 

Imam rješenje da nisam krivac, a imamm i izuzetno valjano opravdanje koje je zakonski važeće ali ha nitko ne koristi, doduše nisam čovjeka jako udario, nego sam se naslonio na njegov auto tek roliko da mu krknem branik i svoju tablicu svinem.

 

Nema kod mene velike brige s prometom, cijeli život sam posvetio tome kako da izmigoljim i doskočim zakonima, a počev još od ondašnja milicije, vožnje bez vozačke s 15 godina, pa dok su mi čupali ventile na motoru jer su me svaki dan zaustavljali, ,pa naplate kazni koje sam im davao u tegli od pekmeza i sve u kovanicama i to najsitnijim.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 godina kasnije...

Mihac

ili netko drugi

Imam problem i može li mi netko pomoći.

Kupio sam prije par mjeseci auto od čovjeka i napravili smo samo na običnom papiru da sam ja njega isplatio i da je on meni prodao auto i razišli se sa dogovorom da se nađemo i naknadno napravimo kod javnog bilježnika sve kako ide.Prošli su mjeseci i nismo to napravili jer on nije u hrvatskoj i nezna kad se vraća . Meni istiće tehnički i registracija a njega sada nema tu i neznam što napraviti kako da napravim tehnički i registraciju i obavezno osiguranje i vozilo prenesem na sebe. Tražio sam ga da mi kopira i pošalje kopiju osobne iskaznice da eventualno na taj način produžim sve na njegovoj prometnoj koju imam ali on to ne želi.

Postoji li kakvo rješenje

Postoji li neki način da ja bez njegovog prisustva produžim sve što treba da mogu dalje voziti auto

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija