Jump to content

filatelija, numizmatika, trgovanje putem interneta, prodaja preko eBay-a, porijeklo novca i porez..


sertic9

Preporučene objave

prodavajući poštanske marke preko eBay-a u USA i Europa, zaradio sam poprilično novca, ali sam zaradio i preko www.aukcija.hr, odnosno u našoj zemlji nema nikakove kontrole u toj domeni, npr. prilikom izložbe maraka u Vukovarskoj u Zg. čovjek može odmah za stolom kupiti poštanskih maraka u visini 100,000 EURA od isto tako sakupljača maraka i istog dana prodati istu tu zbirku strancu ili bilo kome za 150,000 EURA bez ikakove i bilo čije kontrole, i kome sam ja kao sakupljač poštanskih markaka ili zbirki iz čistog hobija pravno odgovoran, da li u dokazivanju porijekla imovine mogu navesti da sam zaradio određenu količinu novca trgujući poštanskim markama putem interneta i da li mogu imati neke negativne pravne posljedice ako bih htio dokazivati u poreznoj upravi da moj zarađeni novac potiče iz osobnog i privatnog trgovanja s poštanskim markama, što je u stvari i istina, hvala na profesionalnom odgovoru.. :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kojeg organizatora? koji računi?

jel misliš da možeš dobit račun za nečiju zbirku poštanskih maraka koju je netko sakupljao 50 i više godina!?

svake Nedjelje je na "Britancu" dan za trgovanje antikvitetima i drugim stvarima, pa izvoli od prodavača dobit račun za dukat vrijedan 1000 eura.

ili za zbirku poštanskih maraka vrijednu preko 10.000 eura!!

gdje su sada ovdje pravnici iz MF da mi adekvatno odgovore?

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija