Jump to content
Sign in to follow this  
slavonka

Da li je istina ...

Preporučene objave

... da nasljeđena nekretnina stupanjem u brak (ili tijekom braka) postaje zajedničko vlasništvo?

Pozdrav..

uzimam stambeni kredit na svoje ime, jedini sam nositelj kredita, jedina cu biti upisala u ZK. Cula sam (dez)informaciju da mi po nekom "novom" zakonu to nista ne vrijedi jer cim se udam stan postaje zajednicko vlasnistvo, kao i sve sto nasljedim prije/za vrijeme braka. Procitala sam Obiteljski zakon i takvo sto nisam nigdje nasla.

:-?

Ne vjerujem u ovu infomraciju, ali ipak... da provjerim sa pametnijima od sebe :-D

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Naslijeđeno ikada i stečeno prije braka ne.

Stečno radom za vrijeme braka da.

Za vrijeme braka ćete otplatiti najveći dio kredita sredstvima vjerojatno stečenih radom?.

Podijeli ovu objavu

Da, 95% kredita će biti otplaćeno za vrijeme braka. Kredit će najvjeriojatnije početi sa cca. 01.07.08., a ženimo se 01.05.09. Nije problem u tome da li ćemo se mi sporiti kasnije ili ne, samo u onoj navedenoj DEZinformaciji da JE to tako. Nebih se udavala da ne mislim kako će sve proći "ok" u životu, ali ipak vjerujem da u brak treba stati i sa jednom nogom na zemlji.

Hvala!

Podijeli ovu objavu

Razmislite o mogućem bračnom ugovoru u kojem se mogu urediti imovinskopravni odnosi na postojećoj ili budućoj imovini.

Ipak je sigurnije stajati s obje noge na zemlji :-)

Podijeli ovu objavu

VSRH. Rev 987/1994. od 17.srpnja 1996.

"sudjelovanjem u otplati kredita kojim je prije zaključenja braka jedan od bračnih drugova nabavio nekretninu, drugi bračni drug ne stječe stvarno pravo već obveznopravni zahtjev razmjerno uloženim sredstvima u otplati kredita"

Što bi značilo, ja mislim, da druga strana ima pravo na polovicu uplaćenog iznosa za vrijeme trajanja bračne zajednice.

Podijeli ovu objavu

Uključi se u diskusiju

If you have an account Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

Sign in to follow this  

• Napravi novi...