Jump to content

Garaža


anonimno

Preporučene objave

Lijepo molim pomoć za sljedeće:

 

Osoba A potpisala kupoprodajni ugovor za kupnju garaže od pravne osobe prije 2 godine. U međuvrenu međutim nije isplatia cjelokupni iznos. Nije predavan niti zahtjev za uknjižbu na gruntovnici, te ona još uvije glasi na pravnu osobu. Međutim nije niti riješeno još plaćanje poreza na promet nekretnine u poreznoj upravi.

 

Sada bi osoba A i pravna osoba poništile ugovor, te bi nakon toga pravna osoba garažu prodala meni.

 

Zanima me je li takvo rješenje pravno prihvatljivo i je li tada čista situacija u odnosu na gruntovnicu ali i poreznu upravu?

 

Druga prijedlog je da se sklopi sada ugovor između osobe A i mene, osoba A isplati svoje dugove i tada se obavi prebacivanje vlasništva sa pravne osobe. Ova varijanta mi se međutim nikako ne dopada i otvara mi još niz drugih pitanja:

- kako se vrši upis vlasništva u gruntovnici - je li tada moguće preskočiti osobu A u upisu

- koliki porez se pri tome plaća (da li samo 5% na promet nekretnina)

 

Zahvaljujem na svakom kometaru i pomoći

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Varijanta III

Lijepo sačinite ugovoe vi kupac i prodavatelj na način da vi stupate u ugovor o prodaji umjesto kupaca, ispunite njegovu obvezu do kraja, a svi skupa konstatirate da tim ugovorom prestaju sva prava prijašnjeg kupca i VAŽNO ne zaboravite u ugovor staviti klauzulu intabulandi.

Ugodnja kupnja!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija