Jump to content

skripta za državni stručni ispit


aris69

Preporučene objave

  • Odgovora 1,2k
  • Tema pokrenuta
  • Zadnji odgovor

najviše su sudjelovali

najviše su sudjelovali

Objavljene slike

Položio sam DSI prije 9 godina, VŠS. Po informacijama koje sam dobio, sad nakon što sam diplomirao (VSS), ponovno moram CIJELI stručni ispit ponovno polagati.

Najljepše molim ljude dobre volje da mi pošalju novu skriptu za DSI za VSS na jastreb@net.hr

(polažem u Ministarstvu uprave).

Čitam da je posebni dio ispita prva stavka u prijavi. Znači li to da ako mi u kadrovskom napišu pod 1. Sustav lokalne samouprave, da taj dio moram "pjevati"? Ili što? Inače sam dipl.ing.geodezije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Molim da mi se javi netko tko je skoro polagao DSI za VŠS, a radi u državnoj službi, konkretno Poreznoj upravi, sve informacije su mi bitne, pa ako ima neku skriptu da pošalje. Zanimaju me koliko detaljno se ispituje i koliko pitanja se postavlja iz svakog predmeta. Kako vidim po forumu ispada se ispitivači postavljaju otprilike po 3 pitanja po kandidatu. Molim dobre dušice da mi pomognu i sa skriptom na mejl snekica@net.hr. Unaprijed puno hvala!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...
  • 4 tjedna kasnije...
  • 4 tjedna kasnije...

Pozdrav svima!

 

Naravno kao i stali tražim ''frišku'' skriptu za opći dio DSI VSS.

E-mail je grunf77@gmail.com

 

Ovo sam našao na internetu, ali ne znam koliko je ažurirano, a i ne može se skinuti i isprintat.http://bs.scribd.com/doc/67710967/Skripta-Za-Drzavni-Ispit

Hvala unaprijed i puno sreće svima na ispitu!:mase1:

 

grunf77

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Lijep pozdrav svima

Trenutno sam zaposlena u jednoj firmi kao stručnjak za zaštitu okoliša u okviru stručnog osposobljavanja za rad bez zasnivanja radnog odnosa. Bila bih jako zahvalna ako bi mi netko poslao literaturu za opći dio. Ako je netko polagao stručni dio na tu temu molila bih da mi pošalje na mail : sanja.zagarr@gmail.com

Unaprijed hvala

Sanja

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

halo halo :D

dragi moji svi koji ste u potrazi za skriptama ;) mislim da ću vam ja dati najbolji savjet, idite na stranicu ministarstva uprave-imate rubriku državni stručni ispit-i primjere pitanja i odgovora*isprintajte i naštrebajte-ja sam učila po tome i čitala sam zakone i prošla bez problema ikakvih ( prije 15-ak dana)*jedino što zakon o općem upravnom postupku nije obrađen-ima nešto sitno pitanja, ali taj zakon ionako ima manje od 200 članaka, pa ga pročitajte*

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

halo halo :D

dragi moji svi koji ste u potrazi za skriptama ;) mislim da ću vam ja dati najbolji savjet, idite na stranicu ministarstva uprave-imate rubriku državni stručni ispit-i primjere pitanja i odgovora*isprintajte i naštrebajte-ja sam učila po tome i čitala sam zakone i prošla bez problema ikakvih ( prije 15-ak dana)*jedino što zakon o općem upravnom postupku nije obrađen-ima nešto sitno pitanja, ali taj zakon ionako ima manje od 200 članaka, pa ga pročitajte*

 

 

 

bok, pokušala sam pronaći ovo na stranicama ministarstva uprave, ali samo sam uspjela pronaći informacije o drž.str.isp. a primjere pitanja i odgovora nisam uspjela, da li možda imaš to negdje skinuto pa zamolim na mail ili mi možeš poslati točan link? puno hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bok,zamolila bih te za skriptu za DSI-soc.radnici. Unaprijed hvala.

 

imam skriptu za opći dio dsi-a... jedino to. to sam dobila pa šaljem dalje kome treba. za posebne dijelove nemam... ali kao što sam već objašnjavala jednoj djevojci - u onoj knjižurini "opći dio dsi-a" u uvodnom dijelu postoji popis literature za svako posebno područje i najbolje vam je to tamo pogledati i onda skinuti sa NN, zakon.hr ili od kuda već skidate s tim da si pazite na izmjene i dopune odnosno jesu li vam zakoni važeći illi ne.

 

ako trebaš ovu skriptu za opći dio - mail mi napiši da ti mogu poslati. :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

malo se ponavljam na ovom topicu i onom "korisni savjeti"... no, ne stignem sve pregledavati pa malo kasnim sa odgovorima.. nadam se da sam sada svima na vrijeme uspijela poslati skriptu! ako nije bad, vi kojima sam poslala šaljite dalje kada ljudi traže; znate i sami da je teško doći do ok skripte, pa ono - mallo solidarnosti i kolegijalnosti neke nije na odmet jer smo svi u istoj gabuli!!! :))

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

imam skriptu za opći dio dsi-a... jedino to. to sam dobila pa šaljem dalje kome treba. za posebne dijelove nemam... ali kao što sam već objašnjavala jednoj djevojci - u onoj knjižurini "opći dio dsi-a" u uvodnom dijelu postoji popis literature za svako posebno područje i najbolje vam je to tamo pogledati i onda skinuti sa NN, zakon.hr ili od kuda već skidate s tim da si pazite na izmjene i dopune odnosno jesu li vam zakoni važeći illi ne.

 

 

ako trebaš ovu skriptu za opći dio - mail mi napiši da ti mogu poslati. :)

 

trebam jedan odgovor vezano za upravo tu knjigu. neznam zašto su objavili nove izmjene u knjizi iz 2011 godine a na popis literature za pojedine stupnje stručne spreme nisu naveli nove izmjene? konkretno ja imam za všs ali me totalno zbunjuje činjenica da na web stranici ministarstva uprave jedno navedeno a u ovoj knjizi drugo navedeno(za 3 dio službenički odnosi-navedeno je da osoba sa všs polaže i zakon o registru zaposlenih u javnom

sektoru-tako nekako) te nigdje nije navedeno da moramo znati zakon o služenicima u lokalnoj i regionalnoj samoupravi?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hmm.. nisam sigurna što te točno muči, no ovako - stranice ministarstva, odnosono taj dio sa literaturom za dsi, (koliko sam uspijela primjetiti) nije baš često ažuriran. :/

 

što se tiče knjige - nemam pojma, no ne vidim problem u tome što nije ažurirana literatura za pojedine dijelove ispita.. bitno ti je da znaš koje zakone trebaš znati i nađeš sve fino na webu - imaš NN, imaš Zakon.hr, cadial, hidra...ima hrpa stranica na kojima kada ukucaš zakon koji ti treba, izbaci ti pravovaljanu verziju istog. malo truda i to je to... moguće da su neki zakoni uklonjeni u toj knjizi iz 2011., jer su prestali važiti...

nemam pojma... nadam se da sam barem malo pomogla; jer iskreno, nisam baš sigurna u čemu je problem.. malo bolje prouči knjigu pa će ti biti jasnije... ja imam iz '09. i većinu zakona sam skidala sa neta...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.




×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija