Jump to content

skripta za državni stručni ispit


aris69

Preporučene objave

  • Odgovora 1,2k
  • Tema pokrenuta
  • Zadnji odgovor

najviše su sudjelovali

najviše su sudjelovali

Objavljene slike

Društvo, ako naiđete na greške, javite da ih ispravim.

 

Lako se dogode s obzirom na količinu teksta u skripti.:zubo:

 

Ažurirano

 

DSI SKRIPTA.......v 1.1

 

Promijenjen datum u Ustavnom uređenju, na prvoj stranici...."Suverenost je uspostavljena 25.6.1991.....":zivili:

 

DSI_2013_3 dio.zip

DSI_2013_1 dio.zip

DSI_2013_2 dio.zip

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
BOK SVIMA!

 

u privitku se nalazi skripta za DSI - opći dio. Jučer smo je kolega i ja završili skriptu (inače, radimo u Zagrebačkoj županiji) za naše vježbenike u Upravnom odjelu, a koji uskoro imaju ispit. Šaljem Vam 3 zipana DSI foldera sa svim poglavljima

rađeno za VSS, a time i za VŠS te SSS

Skripta je rađena prema NAJNOVIJIM ZAKONIMA sa svim izmjenama i dopunama, a pitanja iz ZUP/ZUS-a sam prilagodio prema pitanjima od (pretpostavljam) jednog profesora s pravnog fakulteta.

 

I NARAVNO, DONACIJE (pizza, kolači, ćevapi, palačinke i sl.) ZA DOBRO OBAVLJEN POSAO KOLEGA I JA PRIMAMO NA ADRESI:

Zagreb, Neboder EUROTOWER, Ulica Ivana Lučića 2a, 6 kat, soba 19 :zubo:

 

[ATTACH]209[/ATTACH][ATTACH]208[/ATTACH][ATTACH]207[/ATTACH]

 

 

molim vas da i meni pošaljete skriptu za SSS na mail:mely.nekic@gmail.com Hvala....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
molim vas da i meni pošaljete skriptu za SSS na mail:mely.nekic@gmail.com Hvala....

 

prvi dio: Ustav RH, 2 str. -koja područja obuhvaća ustav? Ne bi li trebalo iza međunarodnih ugovora dodati EUROPSKA UNIJA, a suverenitet RH brisati i umjesto toga staviti ZAVRŠNE ODREDBE??

I da, zna li netko nešto vezano za polaganje dsi-a koji će NAVODNO od 9 mj biti samo u pisanom obliku ( opći dio ) Znači bez usmenog Može li tko potvrditi informaciju?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...

Molim vas da mi netko pošalje opći dio skriptu na mail...matea.crnekovic@gmail.com

 

za VŠS I VSS...Ovu skriptu od Geomana imam i puno hvala, ali me zanima da li postoji još koja...koliko ste zadovoljni sa Geomanovom skriptom? Tek sam počela raditi u Gradskoj upravi, ali već pomalo prikupljam skripte i materijale.

Unaprijed hvala za skriptu! :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

molila bih najnovija skripta za drzavni strucni ispit, da usporedim jer imam onu od prosle godine datum je 8 ili 9 mjesec da ne bi bilo iznenadenja na ispitu!!

I ako je bio na vjezbenickom Europske integracije i medunarodna suradnja, pa me zanima taj posebni dio ispita, ako netko ima skriptu da mi posalje: ana.hrvojcec1111@net.hr

 

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

in_es ako si dobila poziv za potpisivanje anekda ugovora onda is valjda do sada i predala zahtjev hzz-u da ti se plati prijevoz. samim time ako si predala zahtjev onda si i trebala dostaviti potvrdu prijevoznika na iznos mjesečne karte od tebi najbliže stanice ti stanice u blizini tvog posla...koliko ja znam ako je manje od 1 stanica od tvoje kuće do posla onda se troškovi prijevoza ne plaćaju.ako nisi predala zahtjev hzzu da ti se plate troškovi prijevoza onda ne znam za šta ćeš niti potpisivati aneks ugovora

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...

Pozdrav! Na stručnom sam osposobljavanju u Centru za socijalnu skrb, završila sam pravo. Zanima me koja mi točno literatura treba za polaganje dsi, te kada trebam prijaviti ispit. Naime u pravilniku stoji ,čl. 17. "vježbenik koja polaže stručni ispit može podnijeti prijavu za polaganje SI nakon završetka vjež. prakse, a dužan je prijaviti najkasnije tri mjeseca prije isteka vjež. staža" Taj članak mi je potpuno nejasan. Puno hvala unaprijed!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Popis literature za pravnike po predmetima za opći dio nalazi se na stranicama Ministarstva: http://www.uprava.hr/default.aspx?id=12916. Za posebni dio morate pogledati Uredbu o postupku, načinu polaganja i Programu državnog stručnog ispita.

Ispit možete prijaviti, nakon što navršite 10 mjeseci vježbeničkog staža. Nakon toga na adresu tijela kod kojega ste na stručnom osposobljavanju stići će Rješenje o odobravanju polaganja DSI, u kojem će, uz naznaku troškova koje je tijelo dužno uplatiti prije polaganja ispita, biti određen i datum polaganja, kao i posebni dio.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da li mi netko može poslati noviju skriptu za DSI i ako imate skriptu za posebni dio- financije i proračun, također bi vas molila da mi pošaljete na ipilon@net.hr

 

Ažurirano

 

Da li mi netko može poslati noviju skriptu za DSI i ako imate skriptu za posebni dio- financije i proračun, također bi vas molila da mi pošaljete na ipilon@net.hr

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bok svima, radim u općini u računovodstvu, znači trebala bi posebni dio što se tiče financija, proračuna...molila bih dobre duše da mi proslijede sve što imaju u vezi toga na mail marjanovicm88@gmail.com unaprijed hvala!!!! bilo šta skripte, pitanja...može i opći dio ili odgovara onaj što ima na njihovoj stranici?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
  • 3 tjedna kasnije...

Pozdrav, ja sam isto bio na ispitu 14.12., polagao sam za SSS i nije bilo tako zahtjevno, morate znati osnove iz svakog predmeta, one prezenzacije sa portala škole za javnu upravu su jako korisne i treba ih malo dopuniti.

Poruka svima koji moraju polagati državni ispit da nauče osnove i da pogledaju te prezentacije.

A ispitivači su ok, ako u odgovoru na pitanja zapnete oni vam postave podpitanje, uglavnom ispituju po 2 predmeta, samo EU ima jednog ispitivača, i njima je cilj da prođete ispit, nemaju namjeru nikoga rušiti.

Mislim da tog dana nitko nije pao državni ispit. Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.




×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija