Jump to content

Čudni Legalisovi moderatori


marija_1495

Preporučene objave

Lijepo čitam u pravilima Legalisa da moderatori zadržavaju isključiva i sva prava procjene kad je neka tema ili objava izašla iz okvira pristojnog i poželjnog oblika komuniciranja, kao i načina djelovanja u takvim slučajevima te da nisu nisu dužni davati obavještenja ili obrazloženja o razlozima poduzimanja takvih radnji.

Nije baš demokratski, ali ok, ja sam ionako više za prosvijećeni apsolutizam :-) Nažalost je problem s tom vrstom uprave da se teško nađe dovoljno prosvijećen apsolutist tj. ukratko: iskreno sam začuđena djelovanjem nekih Legalisovih moderatora.

Btw, intrigira me i ova riječ “poželjno” u pravilima – eufemizam za podobno? :-)

 

Opisala bih ovdje dva slučaja u kojima je tema zaključana zbog moje malenkosti osobno, i zanima me, ima li tko slična iskustva ili sam ja baksuz?!?

 

Slučaj prvi:

Mladi momak otvorio topic pod naslovom tipa “u govnima sam do grla, pomagajte”. Nisam nikakav puritanac i uopće me ne smeta g. riječ, ali čini se da nije u skladu s pravilima foruma, no moderatorica ne reagira. Nevermind, grozno tek počinje. Momak je treći put uhvaćen u konzumaciji marijuane i dobiva dobar pravni savjet od jednog moderatora, no uz popovanje s visine :-) Međutim, nije to dosta već dobiva od nekog forumaša “savjet” tipa “sljedeći put zabij si joint u šupak”, a slijede i druga vrijeđanja vulgarnog izričaja. Moderatorica ne reagira. Ja sam ipak morala reagirati da se radi o nepristojnom načinu komuniciranja. Tema je na kraju zaključana zbog mojeg stava da marijuanu treba legalizirati iz niza praktičnih razloga. Moderatorica je to podvela pod „reklamiranje droge“ što nije u skladu s pozitivnim propisima. Ali, sloboda mišljenja i govora jesu u skladu s pozitivnim propisima! Ostala sam začuđena, kako je odtolerirala tolike prostote i vrijeđanja te temu zaključala tek zbog mog iznošenja osobnog mišljenja čemu Legalis i služi?!?

 

Slučaj drugi:

Prije koji dan otvorila sam topic koji je jako brzo postigao rekord po broju postova. (Sudska praksa: Ima li koji sud iznad Županijskog?). Rasprava je između ostaloga, urodila s dva upravo briljantna duga ekspozea dvoje kolega forumaša, ne-pravnika.

Problem je, kroz raspravu se provlači masa postova legendarnog kolege pravnika, u kojima isti sustavno omalovažava ne-pravnike, očigledno ne čita tuđe postove, ne raspravlja, već se narcistički iživljava. U dosta kasnoj fazi rasprave, nakon višekratnih omalovažavajućih postova kolege pravnika, uključuje se moderatorica s teško razumljivim i općenito upućenim Upozorenjem.

Imajući u vidu situaciju toga kolege pravnika (mobbing na poslu, gubitak posla), posve razumijem stanje duha u koje je došao, pad samopouzdanja i kompenzaciju istoga, no kako Legalis nije forum za pružanje psihološke pomoći, ne smatram da bih ja (ili bilo tko drugi, for that matter) trebala služiti kao virtualna boksačka vreća, te da kolega pravnik zaslužuje isti tretman koji priuštava drugima, naravno bez prelaženja granica uljudnog komuniciranja. Cijela priča završava tako da moderatorica zaključava temu jer sam ja bila upozorena da se ne smijem sprdati iz pojedinaca i profesije! Uistinu, nit sam se sprdala, nit sam bila upozorena…

Žalosno je što je tema obećavala još dobre rasprave, bez obzira na stalne subverzije kolege pravnika :-(

 

Eto, zbunjena sam, ima li tko slična iskustva, i što misle o ovome moderatori?

 

Eh, pišem ovo drugi put, izgleda da je došlo do spontanog odlogiravanja, dok sam ja tipkala

:-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Meni nije jasno šta je s nekim moderatorima. Eto danas je tu bio post od Mrljavca i on je ženu ismijo s nekom slikom iz Alan Forda, a sad je nema. I još je neko iznad nešto napisao i ni toga nema. Možda meni opet Legalis ne radi ili ste sami sebe morali obrisat. Zašto ste ju išli ismijavat ako je napisala šta misli? Ako nije u pravu, a ja mislim da je, treba se odgovorit nešto normalno a ne se preseravat i kasnije brisat. To nije ni kulturno ni po pravilima koja mi moramo poštivat.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kritika svakog forumaša, ako je napisana pristojno i argumentirano, se poštuje i prima na znanje. Bez obzira na osobno mišljenje ili protumišljenje pojedinaca, bilo moderatora, bilo forumaša.

Tako se i Marijina kritika primila na znanje. I zahvaljujem na komentaru, jer nam je bitno mišljenje naših forumaša, bez obzira da li ćemo kritiku uvažiti ili ne. To će vrijeme pokazati.

A ovdje nitko nikog ne vrijeđa, niti će se vrijeđanje tolerirati.

Pozdrav svima! :mase2:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Medjutak je samouvjereno i zlonamjerno na moj račun napisao, uz nekoliko gramatičkih grešaka, (pri tome uzevši si ulogu nečijeg odvjetnika):

Meni nije jasno ŠTA je s nekim moderatorima. Eto danas je tu bio post od Mrljavca i on je ženu ISMIJO s nekom slikom iz Alan Forda, a sad je nema. I još je NEKO iznad nešto napisao i ni toga nema. Možda meni opet Legalis ne radi ili ste sami sebe morali obrisat. Zašto ste JU išli ismijavat ako je napisala ŠTA misli? Ako nije u pravu, a ja mislim da je, treba se odgovorit nešto normalno a ne se PRESERAVAT i kasnije brisat. To nije ni kulturno ni po pravilima koja mi moramo POŠTIVAT.

 

Nadalje je i još netko nadodao kako ja Vas sve učim kako bi trebalo slike postaviti na forum.

 

E, pa da Vam adekvatno odgovorim. Slike se mogu postaviti u JPEG,PNG ili GIF formatu. Ne bi smjele po veličini biti veće od 20-tak kilobajta i najviše 450x400 pixela.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

mariniivan je napisao:

da to nije za zakljucavanje teme,a moja je!

 

mariniivan vaša "tema" nije bila zaključana radi vas osobno već radi drugih stvari koje su pošle u "Nepoželjnom" smjeru.

Ne osobno od vas već zato što je stvar vrlo osjetljiva te radi sprečavanja ikakvih drugih radnji, razumno je da je tema zaključana.

 

@ drugima tu:

Poželjna komunikacija je uvijek poželjna......osobno sam na više postova ostavljao svakojake postove, neki su bili "opušteni" a neki stručni.

Realno gledajući "Određeni" opušteni mogu ličiti laiku kao "Nedopušteni" prilikom korištenja određenih sentenci ali to u prirodi stvari nije tako...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Omerta_man je napisao:

mariniivan je napisao:

da to nije za zakljucavanje teme,a moja je!

 

mariniivan vaša "tema" nije bila zaključana radi vas osobno već radi drugih stvari koje su pošle u "Nepoželjnom" smjeru.

Ne osobno od vas već zato što je stvar vrlo osjetljiva te radi sprečavanja ikakvih drugih radnji, razumno je da je tema zaključana.

 

@ drugima tu:

Poželjna komunikacija je uvijek poželjna......osobno sam na više postova ostavljao svakojake postove, neki su bili "opušteni" a neki stručni.

Realno gledajući "Određeni" opušteni mogu ličiti laiku kao "Nedopušteni" prilikom korištenja određenih sentenci ali to u prirodi stvari nije tako...

 

Omerta prijatelju,

pošto se osječam odgovornim za "ključ" na temi marinivanna,molim te da čovjeku pokušaš pomoći na bilo koji drugi način. Moja namjera nikako nije bila da temu odvedem u smjeru u kojem bi rezultat bio kljuć i nemogućnost da se čuvjeku pomogne. Htio sam mu dati podršku u nevolji i pri tom bio neprezan i zaboravio da dobra namjera nije dovoljna, nego da je potrebno i znanje. Ti to, što ja u ovom području prava nemam, imaš. Imaš i iskustvo koliko sam shvatio. Eto toliko. Baš sam :tikvan: A to jeli Mrljo bio "preoštar"? On ima pravo takove procjene i tu ja nevidim problem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 mjeseci kasnije...
  • 1 mjesec kasnije...

marija_1495 je napisao:

Divne životinjice! Super :-)

Nego, ima li tko objašnjenje što znači poželjna komunikacija u pravilima?

Primate li vi moderatori nekakve direktive? Stalno se naglašava da je Legalis privatna stranica. Kojem lobbyju pripada, koje interese zastupa?

Inače, jako mi se sviđa Legalis, da ne bi bilo zabune.

Naravno da ne treba ocekivati neke odgovore koji su postavljeni u ovom postu i nitko nije lud pa da si utuvi u glavu da Legalis ne pripada niti jednom lobbyju i da ne zastupa nicije interese,pa jeli uopce to moguce kod nas.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zelio bi se osvrnuti na problem slike koju je moderator izabrao kao primjer kako se postavljaju slike na post.Ta slucajnost odabira bas te slike za primjer uz cinjenicu da osoba moze raspolagati stotinama pa i tisucama slika je prica koja bi vjerovatno tesko prosla i kod osnovnoskolskih izvidaca u sumi u trenutku njihove najvece raspolozenosti.Slika broja 1 iz Alana Forda i korigiranje korisnika podforuma o pravima branitelja mahanjem stapom je neukusna pa si ni ne zelim uzimati vremena da proucavam ulogu moderatora na legalisu.Bivsi sam branitelj pa pratim ponekad taj podforum iz interesa o pojedinim pravima branitelja i primjecujem ono sto i znam,branitelji su iznimno osjetljiva populacija pa se nadam da i doticni moderator moze skupiti snage i svojom ozbiljnoscu pokaze da ozbiljno shvaca tu populaciju koja sudjeluje na podforumu na kojem je on moderator. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

orao2010 je napisao:

Naravno da ne treba ocekivati neke odgovore koji su postavljeni u ovom postu i nitko nije lud pa da si utuvi u glavu da Legalis ne pripada niti jednom lobbyju i da ne zastupa nicije interese,pa jeli uopce to moguce kod nas.

Kad proboravite malo dulje sa nama na Legalisu, možda uvidite da postoji volja, a i mjesto koje nije podložno lobiranju drugim interesima do li pomagati jedni drugima u nekom od područja prava informiranjem stručnim savjetom ili/i osobnim iskustvom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

orao2010 je napisao:

Zelio bi se osvrnuti na problem slike koju je moderator izabrao kao primjer kako se postavljaju slike na post.Ta slucajnost odabira bas te slike za primjer uz cinjenicu da osoba moze raspolagati stotinama pa i tisucama slika je prica koja bi vjerovatno tesko prosla i kod osnovnoskolskih izvidaca u sumi u trenutku njihove najvece raspolozenosti.Slika broja 1 iz Alana Forda i korigiranje korisnika podforuma o pravima branitelja mahanjem stapom je neukusna pa si ni ne zelim uzimati vremena da proucavam ulogu moderatora na legalisu.Bivsi sam branitelj pa pratim ponekad taj podforum iz interesa o pojedinim pravima branitelja i primjecujem ono sto i znam,branitelji su iznimno osjetljiva populacija pa se nadam da i doticni moderator moze skupiti snage i svojom ozbiljnoscu pokaze da ozbiljno shvaca tu populaciju koja sudjeluje na podforumu na kojem je on moderator. :palac:

 

oro2010,

kaj ti :brije:

jesi ti kaj od mrlje

čital

to bi ja tebe

pital

a sličica

mu je super

pa ak ne kužiš

humor

nemoj bit tumor

i davit

kaj bi štel

od poznatog

lika

problem napravit

nemoj davit

nego se uklopi

i vopi popi

 

:cuga:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Orao2010 je pasiao:

Zelio bi se osvrnuti na problem slike koju je moderator izabrao kao primjer kako se postavljaju slike na post.Ta slucajnost odabira bas te slike za primjer uz cinjenicu da osoba moze raspolagati stotinama pa i tisucama slika je prica koja bi vjerovatno tesko prosla i kod osnovnoskolskih izvidaca u sumi u trenutku njihove najvece raspolozenosti.Slika broja 1 iz Alana Forda i korigiranje korisnika podforuma o pravima branitelja mahanjem stapom je neukusna pa si ni ne zelim uzimati vremena da proucavam ulogu moderatora na legalisu.Bivsi sam branitelj pa pratim ponekad taj podforum iz interesa o pojedinim pravima branitelja i primjecujem ono sto i znam,branitelji su iznimno osjetljiva populacija pa se nadam da i doticni moderator moze skupiti snage i svojom ozbiljnoscu pokaze da ozbiljno shvaca tu populaciju koja sudjeluje na podforumu na kojem je on moderator.

 

 

Vidim da si promjenio nick te da se ovdje predstavljaš pod nickom "Orao", a u podforumu Prava branitelja ti je nick "Depresivac".

 

Dakle, sad si ni manje ni više nego "Orao"

 

Dakle Depresivac, stvarno si nisko pao kad moraš mijenjati nick da bi ovdje pljuvao po meni.

 

Nije mi jasno zašto ti smeta moj avatar.

 

:smijeh:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Malo si ti mislio moj prijatelju.Svoj polozaj na forumu i svoje informaticko iskustvo iskoristio si za ponizavanje jednog covjeka.Na visokim si granama pa sto se spustas na tako niske na kojima sam ja.Imam ja itekako volje za salu kolega cigo ali svaka moja sala je izbrisana na nacin na koji mi nebi brisao ni Milorad Dodig a ne neki modretor koji se predstavlja kao starac koji mlati stapom ali ipak on je ..... :zao::cuga::tikvan::brije::srednji::mase2:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

depresivac,

ako je istina da si se prijavio pod drugim nickom,moje skromno mišljenje je da nisi trebao

uvijek će biti ljudi kojima se neće ili hoće svidjeti ono što napišeš,pa zato nastavi i dalje govoriti i pisati ono što misliš da je ispravno nije važno pod kojim imenom

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

oj hoj moj

depresivni oro

kaj si baš

evoulirati u natrag

moro

sad si postal

malo dete

de su tvoje

z vrtića tete

da te u red stave

pelene ti

promene

i nauče da ne

ružiš

kod svoje i naše

kuće

bogme te slabo

uče...............

 

odi lepo spat

i zemi dudu

jer bu :poguzi:

i svi bumo

onda u velkoj

tuzi............ :place:

 

a to ti je

jako dobra fora

i ja bum se prijavil

pod drugim nickom

razjarenim bikom

ole...gle ..gle.....

di ste sada

moderatori

vi jedni............

baš si hrabar

ko da - bar.........

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Cigo1,sad sam se stvarno zapalil na ovu temu.Obecavam da cu od sad vise ze zahebavati a manje pravo vuciti.Nisam ti ja za fiskala,ni moderatora,ali za seratora bogme jesam.Hebi ga takav sam mos me ubit.Ja,moderator?Ja tipkam s jednim prstom,neznam drukcije i tu me mozes ubit.Vec sam trebal bit mrtav od tog sugeriranja da me ubijes.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sad vidim zasto te zovu legendom,a ja mulac,bolje da sam u caffe vise pisal nego s braniteljima disal.I jutro me vec napalo a di je noc.Tam mi veliju da sam pasteta a tak im dobro hocu.Ja sam ti vise narodni tribun nek fiskal.Prijatelju,danas nam svima treba neka rijec utjehe,puno vise nego puki pravni savjet prepisan iz narodnih novina. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A tu si cigo..jebate svugdi te ima..a kažeš da ti ne vređaš..pa kaj si se onda uvatia depresivca pa ga vređaš i ismijavaš ti i jutro..oćito ste vas dvoje topli kompanjosi?..pukni malo i ti tom tvojom glavurdom uzid,pa ćeš se možda htel naućiti pristojnosti,a ne pisati bezvezarije u stihovima!!?? :-x:tikvan::ljubav:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav kolega dadoje,nemoj molim te cigu kritizirati,ja tek danas prokuzio da je on legenda.E pa svaka mi cast, tek danas.Njegova sala mi je uljepsala dan kao i mnogima.Kolega dadoje veliki pozdrav tebi i cijelom Splitu,uzivajte u prekrasnom moru drugi tjedan za koji najavljuju pravo ljetno vrijeme.Nadam se da cu i ja dogodine uz more biti ali sada moram cigu proucavati.Ne ide bas meni ko njemu.Pozorno citam sve njegove postove do sad i smijem se sto je dobro za zdravlje.Adio.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dečki moji

se razme i cure

odozdoli

(nemoj sad dadoje odma

mislit na nekaj...znaš ti

dobro kaj)

i gori...............

kad sam pročital

zadnje poste

postalo mi jasno

kaj zapravu uvek stoji

zajebancije je

malo

stalno nas nekaj guti

srdi

stalno nekaj z vlasti

smrdi

se osečamo kaj da smo

neki puz goli

i kak je tam negde

mrljo reke

"smeh je lek"

pa ja predlažem

i zamisli ovo

sam se z tim slažem

nikom ništ ne lažem

da bi se "lečili" i

nedoumice sprečili

da teramo #OOPS#rije

u cafeu

pod nekom

drugom temom

namazanom

sa smešnim uljem

kaj bumo je

zvali

tema :"prodiv beeda krema"

pa se selim ja

olaaaaaaaaaalaaaaaaa

:namiguje::skakuce:

a dojdite i vi depresivac,

dadoyeah,1971 (to je bila godina)

i celi Legalisvil

to ti je stillllll :namiguje:

a moremo mi

i ozbiljno

brijat

kad nam nebu se

za smijat

ajmo sad

jeste vi dečki

zaaaaaaa

pitam vas jaaaaaaaa????????

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Apsolutno se slazem s tobom cigo1,trebamo u caffe i tamo raspravljat opustenije i smirit zivce.Pozivam i sve one koji imaju sirok spektar prekrasnih rijeci na moj racun da mi se tamo javljaju jer od danas 09.08.2010. uvrede primam u tamosnju kancelariju,radno vrijeme 08-24.Ne zelim vise uzurpirati knjigu gostiju pa najavljujem da cu u skladu sa propisima ovog foruma danas jos samo se javno obratiti Mrljavcu.Konferencija za novinare pocne tocno kad se meni bude dalo.Bok.Zivio caffe,legalis i moji dragi branitelji.Molim samo na kraju Mrljavca ili bilo koga da mi pomogne da si mogu staviti avatar kokos,kako mi je preporucano.Znate kak je puno mlatim pi tipkovnici a znanja fali,aj zaljepite mi nekaj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

depresivac je napisao:

Apsolutno se slazem s tobom cigo1,trebamo u caffe i tamo raspravljat opustenije i smirit zivce.Pozivam i sve one koji imaju sirok spektar prekrasnih rijeci na moj racun da mi se tamo javljaju jer od danas 09.08.2010. uvrede primam u tamosnju kancelariju,radno vrijeme 08-24.Ne zelim vise uzurpirati knjigu gostiju pa najavljujem da cu u skladu sa propisima ovog foruma danas jos samo se javno obratiti Mrljavcu.Konferencija za novinare pocne tocno kad se meni bude dalo.Bok.Zivio caffe,legalis i moji dragi branitelji.

ok depro. otpri ti temu na cafeu: "protiv beeda krama". ajd

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ajde da bacim jos jedan ozbiljan post u kojem bi se osvrnuo na moderatora.Nisam bas nesto informaticki potkovan kao ni pravno ali volio bih cuti neko vase ocitovanje o problematcnom postu u ovoj temi.Vi ste pravnici,pa me molim vas educirajte po pitanju otvaranja drugog nicka (1 korisnik 2 nicka)Ima li takve pojave na ovom forumu.Priznajem s moralne strane ne cini mi se bas O.K. a vi mi objasnite situaciju s pravne strane.Uz pretpostavku da i ja imam dva nicka,postavljam pitanje:dali bi moderator znajuci o kome se radi, bez obzira na bilo koji se nick odnosi i sa kojeg ja pisem trebao mozda kulturnije skrenuti mi pozornost da to nije O.K.Treba imat na umu da niti jedna kritika na racun moderatora bez obzira na koji nick ili post vidim,ne primjecujem uvrede ni neprimjereni sadrzaj.I ovim putem te molim Mrljavac da se izjasnis oko mojeg pisanja na poforumu o pravima branitelja,jesi li se kod onakve ponizavajuce reakcije prema meni zapitao,postoji li neka ali barem minimalna sansa da ja nisam ucinio tu zlocu.Mozda ne posjecuju svi podforum branitelja pa podsjecam:imam obitelj,suprugu i vec dvoje odrasle djece.Koristim se racunalom od sina i to danju vrlo cesto za legalis jer on je pretezno nocu na njemu.Sa veseljem ucestvujem na forumu o braniteljima,nekad se i malo nasalimo pa pozovem i svoju obitelj da pogledaju nase postove.Znaju da sam depresivac na legalisu.Sin mi se registrirao s namjerom da nesto se ukljuci u vezi nekih "kemija" u vezi otvaranja nekog obrta,sta ti ja znam.Citao covjek malo sto se u temi "dode i taj dan" pisalo o meni i obratio se na ovoj temi s kritikom tebi pod korisnickim imenom orao2010.Boli me briga,i nek se je obratio i sto da sam mu i ja to sve diktirao da pise.Jeli to razlog za tvoju ponizavajucu reakciju.Tvoj post koji sad stoji u ovoj temi je korigiran i nije onakav kakav je bio u pocetku.Gdje je kokos,bacanje od smijeha,bljuvotine i sto ja znam sto sve ne.Taj post stoji u podforumu o braniteljima naravno zakljucan.Nije to bilo O.K.Nisam ljut,tezak zivot me naucio i gore stvari.Ja znam neke stvari zahebat ali znam se i ispricat,cak je bilo i vise slucaja kad sam se tebi osobno ispricao.Ne trazim ispriku,bitno mi je da napisem svoju verziju pa nek prosuduje kak tko hoce.Vi kao urednistvo ste nam dali ovaj prostor da se osvrnemo na legalis i evo ja to cinim.Previse sam toga u kratkom roku pisao i razumijem da sam nekima dosadan ali takav sam,dosadan ali ne zlocest a najmanje pokvaren.Citam ja i tvoje viceve i nemora mi biti svaki smijesan i nemoram zato gundat na tvoj vic.Da sam ja informaticki potkovan ko i ti i da me netko zamoli da mu dam primjer neke slike,u 21 stoljecu gdje je covjeku dostupno preko interneta milijarde slika,sigurno mu nebi dao magarca za primjer.Po meni nije O.K.,ali to je samo moje misljenje.Sa velikim zadovoljstvom nastavljam biti i dalje na ovom forumu jer mislim da je dobar.Nadam se da ces uz veliku kolicinu viceva koje pises naci i malo vremana pa se osvrnuti i na ovaj moj apel.Ne smeta meni tvoj stap,ti ga vrati,voljet cemo mi tebe i sa njim.Ja sam samo branitelj,HRVI od 1996,tvoj kolega i nitko drugi. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Obzirom da je ljeto, moguće da je i prikladno vrijeme za info.

depresivac je napisao:

... da me netko zamoli da mu dam primjer neke slike,u 21 stoljecu gdje je covjeku dostupno preko interneta milijarde slika,sigurno mu nebi dao magarca za primjer.Po meni nije O.K.

Magarac se (ipak bez linkane sličice) nalazi u Statutu grada Korčule iz 1014. godine, grada Dubrovnika 1272., 1440. su ih njegovali pavlini u Lepoglavi itd.

 

Neodvojiv su i duboko ukorjenjen dio hrvatske tradicije u poljoprivredi i povijesti graditeljstva. Danas su vrlo rado viđeni ljubimci uglavnom tamo gdje su tradicijski uvriježeni, ali i sve više u podnebljima u kojima to nisu.

 

Danas je možda ekonomska vrijednost magaraca zanemariva, ali magare/tovar u hrvatskim krajevima i tradiciji nije metafora iz ponekih basni.

 

:namiguje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sefice sve prihvacam,jako volim zivotinje.U ovom svijetu su one bar jos donekle ostale normalne.Nek moj sef dela kaj hoce,ja ga postujem i kao sefa i kao kolegu branitelja.Treba i drugu stranu medalje okrenut i ja je okrecem,legalis je puno dobar i puno dobroga cini,barem mojim kolegama na podforumu branitelja.Ljubim ruke sefice,sefe Mrljavac biljezim se sa stovanjem.Kolega Dadoje,pisi i dalje i pozivam te na gemist u caffe,naj se srdit. :klanja::dvoje::bjezi:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

notarica je napisao:

Kritika svakog forumaša, ako je napisana pristojno i argumentirano, se poštuje i prima na znanje. Bez obzira na osobno mišljenje ili protumišljenje pojedinaca, bilo moderatora, bilo forumaša.

Tako se i Marijina kritika primila na znanje. I zahvaljujem na komentaru, jer nam je bitno mišljenje naših forumaša, bez obzira da li ćemo kritiku uvažiti ili ne. To će vrijeme pokazati.

A ovdje nitko nikog ne vrijeđa, niti će se vrijeđanje tolerirati.

Pozdrav svima! :mase2:

 

Dali ova zadnja rečenica važi i za caffe forum?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nemam Vaša iskustva, ali kritika Vam je potpuno na mjestu. Svatko tko brani svoju profesiju na način da sprječava kritiku na njezin račun trebao bi znati da je to u duhu totalitarizma, a svatko od nas može biti mali totalitarist. Profesija pravnika i profesija političara trebale bi biti najplemenitije profesije na svijetu. Svjedoci smo da one to nisu, a za politiku definitivno možemo reći da ima jako malo veze s plemenitošću i puno veze s interesima. A nisu li pravnici često na političkom vrhu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Politika....Kad se spoje nasi pravnici i susjedni psihijatri dobije se kuhinja iz koje jedemo ogavnu hranu vec 100 godina na ovim prostorima.Kolegi na caffe forumu trenutacno ne pomazu ni pravnici ni psihijatri,pomazem mu jedino ja g...o(moram tockati,mozda mi ne izbrisu).Ako mu je to trenutacno najveci gust,nek bude pa sad apeliram na moderatore i urednike da se ne mijesaju i da ostave i takve postove i takvo ponasanje na miru.Zivot ide dalje i nitko ne treba nikakvu protekciju na forumu a pogotovo u mojoj temi na caffe forumu,mojoj dragoj birtiji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani kolege radi silne žući koja stalno kola po nekim od naših foruma ja sam popizdil i uzel si za pravo da vas podsetim da kad smo već kod politike,pravnika i odnosa među nama svima na našem portalu,moja malenkost bu si dozvolila da sve nas upozorim i spomenem na svevremenskog i plemenitog mislioca i učitelja svog Kineskog naroda, Konfucija, koji je 500 godina pr. Kr.govorio kako se odnosi među ljudima (pa i u politici ako se s njome bave ljudi ) :smijeh: moraju temeljti na moralnosti i etici a čija je šuština da SVAKI čovjek ima DUŽNOST prema drugima koju izražava kao SAVJESNOST,ODANOST I OBZIRNOST.

Pa da ne duljim oko K-a. Razmislimo svi koji se ovi dana prepucavamo po različitim temama i na raznim podforumima kaj mislimo o samoisticanju, neuvažavanju tuđeg mišljenja,neuvažavanju tuđeg hendikepa,o agresivnosti prema inima i svemu onome kaj nikak nebi hteli da nam rade a mi to činimo drugima.

Bumo li razmislili bumo se čudili i morti otkrijemo kakvi mi to jesmo. A vjerujte,nismo baš najbolji. Pa izvoljevajte.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zući ima samo među braniteljima i apeliram na njih da se sjete sloge koja je počela prije 20 godina(jučer obljetnica balvan revolucije).Prestanimo se svađat.Svaka čast moderatoru Mrljavcu na strpljenju,svaka mu čast na dosljednosti.Sramota je za nas branitelje da nemožemo komunicarati na normalan način bez moderatora.Svaka čast moderatoru,valjda ćemo se uskoro skockat. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mrljo šefe,

neznam al je bi se pripazil. Od dva posta kolko čovek ima,dva hvalspjeva si polučil. Da nebi bila ona Tompsonova "Zmija me za srce ugrizla.....a ima i ona kaj su moja baka Štefa i ine vešale iznad šprheta izvezeno na ručniku od grubog platna: "ne vjeruj onom ko ti laska jer njegova duša je hrapava ko daska"... :smijeh::smijeh::-P ...a možda ćovek i je u pravu...ak i nije, ni daleko od tog. :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imam ja puno više pohvala na dotičnog šefa samo nažalost taj šef me trajno isključio kao depresivca,no spreman sam pohvale njemu slati jel se zovem ovak ili onak.Ak me šef još danas ne makne,ja bum se držal ovog caffea,morti sam malo već umoran od prebrojavanja ko ima koliku mirovinu i pitanja,zakaj ja nemrem imat status HRVI,se bum vas tužil....ti vraga,ko da sam ja odlučil da on nemre imat status HRVI.Može se na legalisu puno toga dobrog napisati,i savjeta i mišljenja a da se ne tučemo.Ovo je caffe,rasprave o svemu,druženja poznanstva....valjda me nebu šef tukel,barem iz razloga zbog kojeg i postoji caffe forum

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

poskok10 je napisao:

Imam ja puno više pohvala na dotičnog šefa samo nažalost taj šef me trajno isključio kao depresivca,no spreman sam pohvale njemu slati jel se zovem ovak ili onak.Ak me šef još danas ne makne,ja bum se držal ovog caffea,morti sam malo već umoran od prebrojavanja ko ima koliku mirovinu i pitanja,zakaj ja nemrem imat status HRVI,se bum vas tužil....ti vraga,ko da sam ja odlučil da on nemre imat status HRVI.Može se na legalisu puno toga dobrog napisati,i savjeta i mišljenja a da se ne tučemo.Ovo je caffe,rasprave o svemu,druženja poznanstva....valjda me nebu šef tukel,barem iz razloga zbog kojeg i postoji caffe forum

 

Reinkarnacijo depresivna

sam te skužil

sad buš malčice

kaj poskok

ružil

paaazzzzi

neko bu te morti

tužil............

moglo bi bit

da kak si god dugi

buš se još više

spružil.... :smijeh:

 

tek na drugom

svetu moremo

se pretvarat

il u nekom drugom

životu kaj je bil

ili kaj bu

utvarat

da smo neko

drugi

do tad bumo se

peljali

po ovoj kalmetinoj

prugi.............:smijeh:

 

i nemoj si

zamišljat

da si ljuta zmija

to ti se ne puši

načulil sm malo

uši

snajpere uključil

i prokljuvil

si popušil

ma nisi ti tak loš

kak bi ti štel biti

samo kaj si malo

od medikamentov

vriti..........:smijeh:

 

al nisi jedini

kaj je vriti

moremo si ruke

dati

a i ti kaj čitaš

ne ti poskoskok neko

treći

nemoj držat figu

v žepu

i ti si takaj

zrel za taj

kupleraj

zato si ajmo v

"mali raj"

ne ...si spijemo

kaj...............:skakuce::cuga::skakuce:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Cigo,nemam taj pjesnički duh ali moram preciznije objasnit,nemam namjeru se sprdat sa forumašima pa molim da me krivo ne shvatite.Nick nisam promijenio iz dječje igre,već mi nije omogučen pristup kao depresivcu.Sve to i nije toliko bitno,no ipak mi je žao što ti to nisam mogao pjesnički objasnit.Mene su osudili već davno na težak život pa ne znam čemu stalno spominjanje tužbe prema meni.Grdo to izgleda pa bilo to i u običnom postu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
  • 3 tjedna kasnije...

Taj vrag Mrljavac,vraže jedan...Ja znam da ga nema cijeli dan doma pa se raspišem i daj ga gledaj...jedna tema skrene među braniteljima malo vrit i od svih postova koji su skrenuli samo moj izbriše.Meni je to super,ne žalim se na to,nego vidite vi on dojde kasno doma,žena ga zašpota i on onak srdit kaj ništa nesmije ženi reći vudri po meni i poskrivečki ujutro zalijepi link sa priručnikom za žene još iz 1955,ti vraga di su to našli.Joj Mrljavac ak ti žena to najde..ja bum bez glave ostal,no dobro bum se zval depresiv :smijeh::smijeh2::bjezi:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

@depresivac, orao, poskok, depresiva, 2u1, 3u1, 4u1 ili x_nickova_u_1 +ekipa...

 

Dobili ste prostora u Caffeu za sve vrste zafrkancije, međusobnih pozdravljanja, trenutnih ozbiljnijih razmišljanja o onom što vas tišti a nije pravni problem, dakle u rasponu od viceva i poezije do druženja.

 

Stoga vas lijepo molim da u 10tak tema ne skrećete na iste sorte zezanja, jer ćete od njih napraviti solidnu kupusaru u manje od 15 klikova.

 

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija