Jump to content

poslijediplomski doktorski studij


amra

Preporučene objave

Pa meni iskreno, i baš ne odgovara mi studiji, za mene bi bilo najbolje da opet počne funksionirati stari sistem doktorskih studija, mentorski sistem. Baš i nije najpametnije mučiti ljude da polažu ispite. Polaganja ispita ima na dodiplomskom, poslijediplomskom, a na doktoskom se treba usredočiti na pisanjem disertacije, da svu energiju potrošiš na istraživanjem,a ne polaganjem ispita. Taj Bolonjski proces nije baš dobra odluka za naše studije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

amra je napisao:

Pa meni iskreno, i baš ne odgovara mi studiji, za mene bi bilo najbolje da opet počne funksionirati stari sistem doktorskih studija, mentorski sistem. Baš i nije najpametnije mučiti ljude da polažu ispite. Polaganja ispita ima na dodiplomskom, poslijediplomskom, a na doktoskom se treba usredočiti na pisanjem disertacije, da svu energiju potrošiš na istraživanjem,a ne polaganjem ispita. Taj Bolonjski proces nije baš dobra odluka za naše studije.

 

Ja mislim da si ti nešto pobrkala. Poslijediplomski studij je doktorski studij. Ne postoji i nikada nije postojao poslijediplomski vs. doktorski studij. Postojao je poslijediplomski magistarski znanstveni studij a onda se pisala disertacija ali i na poslijediplomskom magistarskom je bilo polaganja ispita. Sada je samo poslijediplomksi doktorski studij.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 mjeseci kasnije...

Kakve su uopce mogucnosti nastavka doktorskog studija nekog tko polozi sve ispite po starom posljediplomskom? MOze li se nastaviti doktorski studij bez pisanja i obrane magisterijskog rada, vec polaganjem dodatnih ispita i pisanjem disetracije? Ima li kakvih vremenskih ogranicenja za upis doktorskog studija za "stare postdiplomce"?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pogledaj ostale forume poslijediplomski studij na tu temu je odgovoreno više puta.

 

Zakonski rok za magistriranje i doktoriranje po starom programu je do 15. kolovoza 2011. s time da Fakultet rok može produljiti.

Čak i ako prođe taj rok moraju ti dozvoliti upis u V semestar. Informiraj se detalnjije na katerdi i požuri polagati preostale ispite. :-?:palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pogledaj i na stranice PDS trgovačkog prava sve ti piše.

 

"U peti semestar Studija može se upisati osoba koja je:

 

a) završila poslijediplomski specijalistički studij iz pravnih znanosti s prosječnom ocjenom najmanje 3,5, poznaje dva svjetska jezika u mjeri da se može koristiti stranom literaturom, te koja je objavila najmanje jedan znanstveni rad, koji nije dio završnog rada na poslijediplomskom specijalističkom studiju, odnosno u pretežnom dijelu dio ocijenjenog seminarskog rada na poslijediplomskom studiju,

b) ispunila sve uvjete studija na poslijediplomskom specijalističkom studiju ili poslijediplomskom magistarskom znanstvenom studiju iz pravnih znanosti osim izrade i obrane završnog rada, s najmanje prosječnom ocjenom 3,5, koja poznaje dva svjetska jezika u mjeri da se može koristiti stranom literaturom te koja je objavila najmanje dva znanstvena rada, od kojih nijedan nije u pretežnom dijelu dio ocijenjenog seminarskog rada na poslijediplomskom studiju."

 

Dakle , traže ti znanje 2 svjetska jezika i 2 objavljena znanstvena rada.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovanje kolege,

 

dakle, ako sam dobro shvatio, svi mi koji smo sad pred samim završetkom pds-a po starom programu (ja sam generacija iz 2005. godine) imamo puno pravo zahtjevati da nam dopuste upis u 5. i 6. semestar poslije kojega ćemo po objavi tih radova i položenih ispita pisati i braniti doktorsku disertaciju? Ja naime imam još 3 izborna za položiti i to planiram sve položiti do ožujka, pa me zanima kakve su mi sve opcije..

Najbolje mi je pretpostavljam detaljno se raspitati kod tajnice na katedri i to čim rješim ove ispite.. Ali ako netko zna npr. o kojim se ispitima na 5. i 6. semestru radi, da li su teži od izbornih koje smo polagali na magisteriju i sl., puno bi mi koristilo..

Puno hvala, sve najbolje svima, što god da radili! :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kolega,

 

da bi upisali V semestar doktorskog studija bar na trgovačkom morate imati:

 

najmanje prosječnu ocjenu 3,5, znanje dva svjetska jezika u mjeri da se može koristiti stranom literaturom te objaviti najmanje dva znanstvena rada, od kojih nijedan nije u pretežnom dijelu dio ocijenjenog seminarskog rada na poslijediplomskom studiju.

 

Dakle, prvo morate ispuniti te uvjete a onda upisati. Ne možete upisati pa onada objavljivati radove. Mislim da nije lako ni objaviti dva znanstvena rada i to ne bilo gdje nego u međunarodno recenziranom časopisu. Npr. Zbornik Pravnog fakulteta.

:palacdolje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

ako zelim upisati poslijediplomski doktorski studij trebaju mi:

-znanje 2 jezika-imam

-2 znanstvena rada-mogu li to biti i osvrti ili prikazi??

problem je taj da bi ja odma poslije faxa upisavala doktorski studij,odakle meni 2 znanstvena rada???tek sam 2 godina,ali zelim se znati pripremiti za ubuduce.mislim sto mi je raditi,pisati i slati bez obzira sto sam student??? :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Da li mi netko može odgovoriti koliko često se mora izbivati s radnog mjesta da bi se prisustvovalo predavanjima i da li postoji mogućnost konzulatcije s profesorima za one koji nisu iz Zagreba? Konkretno me zanima da li je moguće da vježbenik u pravosudnom tijelu dobije odobrenje za prisustvovanje na predavanjima?

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Predavanja su popodne iza 5 i subotom tako da se ne poklapaju sa radnim vremenom. Konzultacije su stvar dogovora sa profesorom. Ako te sud uputi na PDS mora te i pustiti na predavanja. Mislim da je stvar jednostavna ako si u Zagrebu i do 1-2 h vožnje od Zagreba. Za dalje moraš uzeti godišnji, slobodno....

 

Odobrenje daje predsjednik suda samo je problem ako imaš obaveza u sudu tko će preuzeti za tebe tvoj posao. :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nije me sud uputio na PSD i to mi je problem, ne znam da li bi mi dali toliko slobodnog. Kako sam čula sve zavisi koliko je upisano kandidata na pojedini smjer i onda se prema tome određuju predavanja. Jako me zanima Europsko pravo i htjela bi to završiti, ali izgleda da ću se morati još malo strpiti.

Da li postoji mogućnost da se prijavi na natječaj, a poslije odustane i da li je to uopće dobro?

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možeš se slobodno prijaviti i sigurno ćete primiti jer im uvjek nedostaje kandidata.

Možeš i odustati. Sve dok ne uplatiš i izvadiš index nemaš nikakvih obveza. Uvijek se čovjek može predomisliti, nema love ili vremena. Nitko ti tu nema što zamjeriti. Uostalom bolje odustati prije nego poslije uplate.

 

Sud inače ne šalje na PDS, a stvar je predsjednika koliko će ti odobriti slobodno.

Inače ti je Europsko pravo dosta teško (posebice ispiti) jer od 2001. kada je počeo koliko mi je poznato, nije još nitko magistrirao!?

Koliko si daleko od Zagreba? :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na savjetu, tako ću i napraviti pa šta bude.

Ja sam 300 km od Zagreba tako da ne postoji mogućnost da putujem, a ne vjerujem da bi mi dopustili tako dugo odsustvo s posla, ali i to treba vidjeti kako će utvrditi raspored predavanja.

Čula sam da je kao i kazneno odnosno najteže, ali to me baš zanima i mislim da je jako korisno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Po Bolonji su ti obvezna predavanja i za izvanredne bar 30-50 %. Neki PDS traže prisutnost, a neke ne. Teško je savladati vježbe na predavanjima ako se na dolazi na ista.

Tu se upoznaju profesori, kolege, razmjenjuju iskustva i raspravlja o određenim temama i problemima.

 

Tolerira se da ne dolaze kandidati koji su daleko od Zagreba. No, što vrijedi upisati, uplatiti a ne ići na predavanja. Tko nema vremena za to bolje da ne upisuje.:-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

SENAT SVEUČILIŠTA U ZAGREBU

Klasa: 643-03/11-12/4

Urbroj: 380-020/084-11-2

Zagreb, 16. veljače 2011.

 

Na temelju članka 21. Statuta Sveučilišta u Zagrebu, Zakona o znanstvenoj djelatnosti i visokom obrazovanju („Narodne novine“, broj 123/03, 105/04, 174/04, 2/07 – Odluka Ustavnog suda USHR, 46/07 i 45/09), Zakona o izmjenama i dopunama Zakona o znanstvenoj djelatnosti i visokom obrazovanju („Narodne novine“, 105/04), mišljenja Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa KKlasa: 640-03/11-03/00006, urbroj: 533-07-11-0001 od 3. veljače 2011.), prijedloga Odbora za doktorske programe i Rektorskog kolegija u širem sastavu sa sjednice održane 14. veljače 2011., Senat Sveučilišta u Zagrebu na 8. sjednici u 342. akademskoj godini (2010./2011.) održanoj 15. veljače 2011. donio je sljedeću

 

O D L U K U

 

I.

Završni rok za obranu doktorske disertacije te stjecanje doktorata znanosti izvan doktorskog studija je 15. kolovoza 2011. godine. Na temelju posebne molbe doktoranda o kojoj odlučuje nadležno tijelo sastavnice Sveučilišta, navedeni rok može se produžiti najkasnije do 5. kolovoza 2012. godine.

 

II.

Ova Odluka stupa na snagu danom donošenja.

 

Rektor

Prof. dr. sc. Aleksa Bjeliš, v.r. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija