Jump to content

Što slijedi nakon prometne nesreće?


Aviss

Preporučene objave

Već sam postavila pitanje vezano za prometnu nezgodu no sad me zanima kakav je postupak nakon same nesreće!

 

Policija je izašla na teren, obavila očevid i što sad slijedi?

Izrada zapisnika? Koliko to traje otprilike? Što slijedi dalje?

 

Kako teče sam proces? :misli:

 

Zaista nisam do sada bila upoznata s procedurom pa bih Vas molila da mi objasnite što slijedi dalje.

 

Hvala Vam!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vjerojatno ti nitko nije odgovorio jer je pitanje preopćenito, nisi navela nikakve detalje ni opisala događaj, no otprilike ovako:

 

slijedi obada događaja od strane policijskih službenika, izrada zapisnika (tjedan dana do dva mjeseca), ponošenje optužnog prijedloga (prekršajna, odnosno kaznena prijava) protiv krivca ili ovisno o okolnostima (ukoliko ste zvali policiju bez potrebe) protiv svih sudionika prometne nezgode, te nadoknada štete (popravak vozila, troškovi liječenja......)

 

al daj budi konkretnija.........

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prometna se dogodila na raskršću, na semaforima. Moj dečko je skretao ulijevo, brzina nije bila "nikakva". U svojoj traci je čekao na skretanje ulijevo, procijenio je da će uspijeti skrenuti, no ovaj je dao po gasu i došlo je do sudara. Brzina drugog automobila, koji je dolazio iz suprotnog pravca, je bila tolika da je nakon doticaja s našim autom izbio semafor i totalno razbio auto. Rekao je: malo sam dao po gasu. Našem autu samo far razbijen.

 

Po ovome je moj dečko ipak kriv jer mu je ušao u putanju ali brzina ovog drugog kroz raskršće???!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala puno na odgovorima! Svakako budem javila što sve piše kad dobijemo...

 

Malo sam letimično pogledala zakon i naišla sam na upravo taj 57. članak i pretpostavila sam da bi kazna mogla kao što si mi odgovorio.

 

Oduzimanje vozačke dozvole nije predviđeno ukoliko pod tim člankom to nije napisano?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija