Jump to content

Upis nekretnine u zemljišne knjige na ime kupca


edmond

Preporučene objave

Naime, nekretnina koju bih htio kupiti nije uknjižena pa s tim u vezi slijedi i pitanje. Da li se može uknjižiti nekretnina na ime kupca. Parcela na kojoj je izgrađen objekat nema nikakvih tereta a nekretnina posjeduje urednu građevinsku dozvolu na ime prodavača. Radi se o nekretnini koja je izgrađena početkom 1980 god. Zanima me, naravno ako je izvodivo, što je sve potrebno da bih takav objekat kupio i po zakonu upisao na moje ime. Još samo napomena da je prodavač strani državljanin (SCG). :

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1.Pitanje je nejasno.

2. No, iz izloženoga mogu zaključiti da je problem u tome što zgrada nije ucrtana u katastarski plan pa samim time niti upisana u zemljišne knjige.

3.U slučaju da je prodavatelj vlasnik zemlje na kojoj je kuća sagrađena većih problema ne bi trebalo biti.

3.Ako smo pogodili dijagnozu predlažemo da se izradi prijavni list o upisu zgrade u katastar i zemljišne knjige.

4. No, pod uvijetom naprijed rečenoga, ako i kupite nekretninu bez upisa zgrade u zemljišne knjige cijela nekretnina je ipak vaše vlasništvo jer sve što je sa zemljištem trajno spojeno sa zemljištem čini jednu cjelinu.

5.Ugodna kupnja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na korisnom savjetu. To mi je prva veća kupovina i puno znači čuti još koje mišljenje. Ipak još uvijek živimo u državi u kojoj niko nikome ne vjeruje i ako se doslovno ne držimo zakona i naših prava, lako upadama o neprilike. Zato, sve čisto i po zakonu. Hvala još jednom !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija