Jump to content

odluka ustavnog suda-primjena prostornog plana uređenja


parisio

Preporučene objave

za vrijeme važećeg prostornog plana podnijela sam zahtjev s kompletnom dokumentacijom za izdavanje lokacijske dozvole.

nakon tri mjeseca ( tijekom kojih niko nije imao vremena raditi na mom predmetu)stupile su na snagu izmjene i dopune prostornog plana kojima mi je namjeravana gradnja onemogućena.

 

upravni odjel šib-knin županije, po naputku MINZOPU, želi na moj predmet primjeniti novi, izmijenjen plan

 

čula sam o odluci ustavnog suda koja takvu primjenu propisa smatra neustavnom- ne mogu je pronaći na netu

 

po upravnom pravu u upravnom se postupku primjenjuje propis koji je mjerodavan u vrijeme pokretanja postupka, osim ako zakonom ili drugim propisom donesenim na temelju zakona nije drugačije određeno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, ovo je retrogradna primjena zakona, a mjerodavan je datum kad ste podnijeli zahtjev za izdavanje građevinske dozvole.

Jeste bili na stranici Ustavnog suda www.usud.hr i pogledali njihovu pogledali sudsku praksu? Međutim, za vas je sad prvo mjerodavan Upravni sud, a tek ako tamo izgubite, možete se obratiti Ustavnom sudu. Je li vam već odbijeno izdavanje građevinske dozvole? Ako da, koliko vremena je prošlo? Ako ne, morate čekati da odbiju, pa na Upravni sud u roku 30 dana.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

po naputku MINZOPU danom stupanja na snagu novog plana svi prije predani zahtjevi se rješavaju po NOVOM planu

 

u mom slučaju se radi o tome da više ništa ne mogu graditi na svojoj građ parceli koja ima pristup na javni put i mogućnost svih komunalnih priključaka jer prema izmjenama plana na tom području je navedena minimalna veličina građevne čestice od 800 m2, ( prije je bilo 240 m2) a mo0ja parcela ima 620 m2.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija