Jump to content

Nasljedstvo


anonimno

Preporučene objave

Hallo ja imam jedan mali problem moj Otac je umro prije 9 godina i sada sam tek saznao da je imao jednu kucu ali jos nije bila ostavinska rasprava Medutim se prije par dana javila jedna osoba koja kaze da njoj pripada cijela kuca i da ima jedno pismo koje je navodno moj otac napisao da njoj pripada 1 polovina i sta sada moze da se napravi

Mario

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prvo treba utvrditi vjerodostojnost oporuke, naloži grafološko vješatačenje, u slučaju da je ista valjana onda bez obzira na oporuku imaš pravo na nužni nasljedni dio - dakle tebi je to kao djetetu pola zakonskog djela. Ne zanam ima li još nasljednika, pa ti sukladno postojanju istih pripada određeni dio.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako sam ja dobro shvatio ovdje nema oporuke, već je riječ o pismu. Oporuka je strogo formalni dokument kojim osoba za života raspodjeljuje svu svoju imovinu.

 

Trebate provesti ostavinsku raspravu. Ako posjedujete dokumente iz kojih je vidljivo da je vaš otac vlasnik te novo pronađene imovine, uključite i nju u ostavinsku raspravu.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija