Jump to content

Odsteta


anonimno

Preporučene objave

Moj pokojnog dijedu je jedan udario autom i usmrtio ga posto moja majka je zivila u njemackoj uzela si je Odvijetnika da je zastupa to je trajalo vise od 10 godina ali nazalost je majka 2000 godine umrla a pravomocna presuda je donesena kosto su mi rekli 24.10.2001 i sada neznam jer to tako ali sto znam da su mi rekli tu odstetu sto je majka trebala da dobije necu da je dobijem nego samo jedan dio ko to zna jer to tako kao sto mi je receno

 

Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Sorry, ali nisi u pravu... potraživanje naknade nematerijalne štete (a ovdje se očito radi o naknadi za duševne boli zbog smrti oca ostaviteljice a djeda nasljednice) prelazi na nasljednika samo ako je priznato pravomoćnom odlukom.... a u ovom slučaju je presuda postala pravomoćna nakon smrti majke kao ostavitelja.

 

Ovaj jedan dio za koji su ti rekli da ćeš dobiti, se najvjerojatnije odnosi na naknadu materijalne štete, kao što su recimo troškovi sahrane, karmina, vijenca, žalobne odjeće, spomenika i slično.

 

Najbolje je da se detaljno raspitaš kod odvjetnika svoje majke.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija