Jump to content

Porez na promet nekretnina


Anitam

Preporučene objave

Poštovani,

otkupljujem pola stana od 55 kvadrata. Vlasnik druge polovice je moj suprug koji je kupio prije našeg braka. Ja nemam u vlasništvu niti jednu nekretninu. Zanima me da li ja trebam platiti porez na pola stana koji kupujem. Imamo dvoje djece.

 

Zahvaljujem.

 

Pozdrav,

Anita

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zahvaljujem na odgovoru. Samo mi nešto nije jasno..Što zakon ne kaže da četveročlana obitelj ima pravo na oslobođenje plaćanja poreza na prvu nekretninu do 90 kvadrata?! Ovaj naš stan ima ukupno 55 kvadrata a ja otkupljujem pola, znači 25,25 što nikako ne prelazi 90 kvadrata prema zakonu? Možda je došlo do nesporazuma u tome da dio stana koji ja otkupljujem ima 55 kvadrata što nije točno, nego cijeli stan čiju polovicu ja otkupljujem ima 55 kvadrata.

 

Najljepše zahvaljujem na odgovoru.

 

Srdačan pozdrav,

Anita

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

niste imali odgovarajući stambeni prostor.

dok je bila polovin stana na mužu.

nemate ni sada .Tražite, ako nedaju porezno oslobođenje pišite žalbu pa posli žalbe ako treba i Upravni sud.

Ja to rješio tako da platim po rješenju

a kad Upravni sud donese presudu ,ako uvaži moju tužbu

tražim povrat poreza.

ako Us odbije moju tužbu nema zateznih kamata.

proučite sudsku praksu Upravnog suda,pa odlučite.

www.upravnisudrh.hr (sudska praksa i sjednice odjela)

 

zaboravih,ako presuda bude negativna trošak suda 500,00 kn

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ZAKON O POREZU NA PROMET NEKRETNINA ČL.11 ST.9

9.6. da građanin te članovi njegove uže obitelji nemaju u vlasništvu stan, odnosno kuću za odmor te druge nekretnine znatnije vrijednosti. Pod drugom nekretninom znatnije vrijednosti podrazumijeva se građevinsko zemljište i poslovni prostor u kojem građanin ili član njegove uže obitelji ne obavlja registriranu djelatnost, a vrijednost nekretnine je približna vrijednosti nekretnine (stana ili kuće) koju građanin kupuje,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija