Jump to content

Autorski ugovor - a mirovinsko i zdravstveno osiguranje?


tomislav982

Preporučene objave

Naime, već nekoliko mjeseci kao fotograf surađujem s jednom tvrtkom preko autorskog ugovora, te nisam mirovinski ni zdrastveno osigurana osoba - nemam zdastvenu knjižicu.

Sve moram plaćati.

E sad... Pitao sam da li je moguće kako izvući preko tog autorskog ugovora staž i m/z osiguranje, i rekli mi ovako:

staž da, ali oiguranje NE!

OK, otišao sam u nekoliko osiguravajućih kuća, i rekli su mi tamo da ja imam preko autoskog ugovora pravo na nekakav 3 stupanj zdrastvenog osiguranja, a nešto si moram sam uplatit.

 

Da ne duljim, šta je od toga točno, i šta ja imam pravo, a što nemam?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Koliko sam uspio shvatiti ovo, ti bi bio nešto kao:

 

osoba koja na području Republike Hrvatske samostalno u obliku slobodnog zanimanja obavljaju profesionalnu djelatnost, te nisi osiguran po osnovi rada

 

pa u tom slučaju možeš HZZO-u podnijeti prijavu po toj osnovi osiguranja, naravno ukoliko imaš rješenje o obavljanju profesionalne djelatnosti

 

ako to nemaš, onda nisi kak veliš fotograf, već si kak se to kod mene veli "priučeni fotograf".

 

No u svakom slučaju postoji nekoliko mogućnosti da se zdravstveno osiguraš, od kojih sam naveo samo jednu, pa ti preporučam da se javiš u nadležni područni ured ili ispostavu HZZO-a kako bi ti pobliže pojasnili na sve što se možeš osigurati..........

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija