Jump to content

prijenos vlasništva


relaxed

Preporučene objave

Hmm, evo sad ću citirati zakon:

 

Porez na nasljedstva i darove ne plaćaju:

 

1. Bračni drug, krvni srodnici u ravnoj liniji, te posvojenici i posvoljitelji umrle osobe ili darovatelja,

2. Braća i sestre, njihovi potomci i zetovi i snahe ostavitelja ili darovatelja, ako su živjeli u zajedničkom kućanstvu s ostaviteljem u trenutku njegove smrti ili s darovateljem u trenutku primitka dara

 

Ostale točke nisu bitne.

 

E sad mi nije jasno da roditelji nisu krvni srodnici u ravnoj liniji, ili ako posvojitelji imaju pravo biti oslobođeni poreza na darove, da nemogu biti roditelji. :-?

 

Ili jednostavno ovaj zakon ne vrijedi na promet vozila. :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kod nas ti virjedi ono pravilo: zašto bi nešto bilo jednostavno kad može biti komplicirano.

 

naime, da roditelj daruje djetetu sve pet nema poreza , al kad je obrnuto ima.. i to ti još vele : neplaćate porez na darovnicu, već samo na promet određenom robom i slično, u ovom slučaju motornog vozila...

 

ha ha.. ko fol te oslobode jednog pa izmisle naziv malo drugačiji da ti isto naplate,,,

 

ja pitam pa kolko bi se plaćalo da nije oslobođenje od plaćanja poreza na darovnicu tog i tog.. pa kaže 5%.. ha ha

mislim isti ku...fer.... a onda nema poreza na promet pokretnine...

 

btw. u poreznoj vezano za te silne poreziće..izričito piše :

 

kada djete daruje roditelju nema oslobođenja od plaćanja poreza.

 

ZANIMA ME : da li udurge plaćaju taj porez???

 

ja bo darovala onda auto udrugi... ako ne plaća porez.. ni jedne vrste

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija