Jump to content

Brzi krediti i zabrana otuđenja vozila


DiTech

Preporučene objave

bok svima.

 

trebam savjet u vezi upisa otuđenja vozila.

kupio sam doticno vozilo, napravio kupoprodajni ugovor ovjerio kod biljeznika i isplatio dogovorenu cifru.

 

receno mi je da je vozilo kupljeno za cash, a u knjizici i prometnoj sam provjerio da je sve cisto i da je prije 7 dana bilo registrirano.

 

problem nastupa 7 dana od kupovine, kada me zove prodavac,

da su ga zvali iz banke da mora otici na mup da se upise zabrana otuđenja. ispada da je vozilo kupljeno veci dio na kredit, pa banka trazi osim solemizacije na placu i fiducijarno vlasnistvo na vozilo.

 

kako se ne slazem sa time da cekam hoce li prodavac isplatiti svoje rate ili nece, zovem banku i sluzbenik sa naplate mi porucuje da vlasnik nemoze prodati vozilo i da moram otici na mup na upis. na pitanje sto ako to ne napravim on kaze da necu moci vozilo registrirati sl. godine niti napraviti prijenos + ako prodavac pocme ne placati rate da oni javljaju u mup te mogu ostati bez vozila.

 

sve mi to lici na propust doticne banke i pokusaj prevare prodavaca. sto mi je po vasem sudu najbolje napraviti?

 

 

lp.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

2 ljutko: imam ugovor bas s vlasnikom koji je kupio novo vozilo u ducanu.

 

2 bovu: da, to bi najradije napravio jedino neznam da li ja mogu raskinuti ugovor bez prodavatelja, i kako ustvari da dodjem do svojih novaca najlakse?

 

2 petpetioca: da li je ovo 100%? s obzirom da su papiri na bivseg vlasnika, kojim instrumentom moze banka traziti ovrhu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ukoliko si ti sada vlasnik vozila, ne vidim nacina da banka fiducira TVOJ auto osim tvojom dobrom voljom.

 

korisnik kredita je prekrsio ugovor o kreditu i to je bancin problem a ne tvoj. petpetica grijesi jer izmedju tebe i banke nema nikakvog pravnog posla niti si ti ista duzan banci.

banka je pogrijesila sto je trazila fiducij nad automobilom a isplatila kredit prije nego sto je auto bio u posjedu kupca. greska u koracima...

dokle god nije upisan fiducij i solemniziran ugovor, nemas problema.

 

ugovor se moze ponistiti ALI neka lova bude na tvom racunu kad ponistavas ugovor.

 

i na kraju - ugovor se ne ponistava drapanjem listova

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

2 ljutko: Ja sam vlasnik po ovjerenom kupoprodajnom ugovoru, a u knjizici i prometnoj jos uvijek pise stari vlasnik. Nism isao raditi prijenos jer prvo moram platiti porez a onda na mup. Sto je opet glupo napravljeno jer ako u mupu odbiju izdati papire s novim imenom ovi iz porezne mi nemogu vratiti uplacenu cifru (sto nije malo jer je vozilo 2008g.)

 

Uglavnom hvala na pomoci, ako ispadne ovako kako si napisao dugujem ti najmanje neke masne cevape i pokoju pivu :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mislim da kupoprodajni ugovor nije valjan.

obveza prodavatelja i korisnika kredita je bila

da odnese prometnu u policiju gdje bi postavili ograničenje prodaje vozila.

pošto isto nije napravio a auto je prodao učinio je kazneno djelo,prijevara,zbog čega možeš podnijeti prijavu Općinskom državnom odvjetništvu.

ukoliko nebude htio vratiti novac.

kupoprodajni ugovor je nevažeći i od porezne uprave traži povrat poreza .

prouči praksu uprevnog suda

 

www.upravnisudrh.hr

/porezi/

 

situacija slična prodaji vozila koja su ukradena.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prvi vlasnik vozila bio je proizvođač.

 

svoje vlasničko pravo prenio je na kupca vozila odnosno onoga ko je vozilo i platio a to je bankam koja je odobrila kredit i pristala da se auto upiše na korisnika kredita.sve je navedeno u ugovoru o kreditu.

 

prema tome banka može uzeti i raspolagati sa svojim autom.

osoba koja ti je prodala auto učinila je kazneno djelo

ugovor je zbog toga nevažeći .

 

traži od porezne povrat uplaćenog poreza i priloži potvrdu od policije da isti auto nemožeš prevesti na sebe tj. realizirati kupoprodajni ugovor.

 

od prodavatelja traži povrat novca ili ga porijavi u Općinsko državno odvjetništvo zbog kaznenog djela .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija