Jump to content

Što da radim ... pitanje je sada


neno001

Preporučene objave

Molio bih ako mi netko zna dati savjet.

U vlasništvu sam 1/12 kuće i dvorišta (mojih sve skupa oko 55 m2) u Zagrebu koju sam dobio darovnicom od pok. djeda. U namjeri da riješim po prvi put svoje stambeno pitanje (kupnja stana), želim majci darovati tu dvanaestinu, pa me zanima hoću li biti oslobođen plaćanja poreza na novi stan (kupnja prve nekretnine).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postoji li način u RH da dvije punoljetne osobe uspostave odnos "krvnog srodstva", poput posvajanja djeteta?

Imeno moja prijateljica (60), kojoj ja i moja obitelj pomažemo, nema svoju djecu, a željeli bi da postane član naše obitelji.

Njeni nećaci i drugi krvni srodnici ne žele brinuti o njoj, a ona bi u budućnosti bila jedini nasljednik svoja dva strica (jedan već pokojni). Uspostavom krvnog srodstva, mi bi imali prava i obveze prema obiteljskom zakonu, brinuti o njoj, što i sada radimo i kasnije eventualno naslijediti njen dio obiteljske zemlje. Napominjem da ne želimo sklapanje Ugovora o uzdržavanju, već neki oblik priznanja krvnog srodstva poput majke i kćeri (meni je mama umrla prije deset godina). Molim vas odgovrite mi da je moguće. A

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija