Jump to content

Porez na auto


mirja

Preporučene objave

Neka me netko ispravi ako sam u krivu, ali mislim da ste vi. Uplatnicu od porezne ne možete dobiti ako nije prijavljena kupoprodaja automobila. Međutim, ukoliko ste nakon kupnje automobila išli promijeniti prometnu dozvolu tako da automobil glasi na vaše ime oni vam istu ne bi trebali izdati bez potvde porezne uprave da ste uredno platili porez. Dakle to bi trebalo izgledati ovako, sklopite ugovor, kupite automobil i idete na poreznu, oni vam daju uplatnicu, vratite se s potvrdom da ste porez i uplatili, porezna udara pečat na ugovor o plaćenom porezu i s tim odlazite na prometnu i mijenjate podatke o vlasniku vozila.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

samo ako je rabljeni automobi

 

prijasnji vlasnik je dobivao uplatnice za porez koje nije plačao znajuči da auto vise nije u njegovom vlasnistvu.

 

vjerovatno je nakon cc 2 god stize ovrha i onda je lijeni bivši vlasnik ,vidio vrag odnio salu i isao s kupoprodajnim ugovorom objasniti da auto nije njegov. (sta mi saljete to :-? )

 

nakon toga porezna uprava ispravlja svoju pogresku i vama salje uplatnicu za cca 3 do 4 godine neplačenog poreza na automobil

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

godišnji porez se utvrđuje prema evidencijama mup-a. ako kupac nije prijavio auto na sebe, uplatnice dolaze starom vlasniku. nije grška porezne, već stjecatelja automobila. također je i bivši kupac mogao otić u mup i odjavit auto, a ne godinama kukat poreznoj kako auto nije njegovo. treba znati gdje se šta prijavljuje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Pozdrav,

 

Imam slican problem. Prosle godine sam prodao auto i ostavio tablice, novi vlasnik to nije prijavio i sad je vec istekla registracija, ali on ne trza. cuo sam se s njim i govori, platit cu, prijavit cu - ali to ne cini.

 

Meni je dosla godisnja porezna za taj auto i sad neznam kome da se obratim, sto da napravim - jer ja to necu platiti jer auto nemam - a novi vlasnik ga ne prijavljuje.

 

ima netko savijet? bio sam u poreznoj i oni govore, ne mozemo nista, nije ga prijavio a vas ne mozemo otpisati dok ne dobijemo novog vlasnika (?!?)

 

-hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako novi vlasnik vozila neće da prijavi sklapanje kupoprodajnog ugovora to učinite Vi

 

poreznoj dostaviti kopiju kupoprodajnog ugovora(poštom ,preporučeno i sa povratnicom ili da na primjerku ugovora

Vašoj kopiji pečatom i potpisom potvrde primitak ugovora.

 

primjerak ugovora dostaviti i policiju

zbog moguće kazne za neodjavljivanje registarskih pločica.

 

vlasnik vozila plaća porez (godišnji)

ili stjecatelj (po kupoprodajnom ugovoru)

 

kupoprodajni ugovor je dokaz o promjeni vlasništva.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija