Jump to content

kazneni bodovi


ivan699

Preporučene objave

Da covjek ne bi bio u zabludi. Ovo gore navedeno nije istina, a evo i zasto:

 

Članak 308.

Pravomoćno izrečeni negativni bodovi po Zakonu o sigurnosti prometa na cestama (»Narodne novine«, br. 105/04.) smatraju se negativnim prekršajnim bodovima i uzet će se u obzir za primjenu pravne posljedice osude.

Članak 309.

Stupanjem na snagu ovoga Zakona prestaje važiti Zakon o sigurnosti prometa na cestama (»Narodne novine«, br. 105/04.) osim odredbi o zaštitnim mjerama zabrane upravljanja motornim vozilom i negativnim bodovima propisanim za prekršaje iz toga Zakona počinjene do 31. prosinca 2007.

 

Dakle po tome imate 5 negativnih bodova. Bodovi vaze tri godine.

 

za stanje bodova nazovete u nadležnu PU, dajte im JMBG i saznate koliko imate bodova. To je najsigurnije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prekršajni zakon koji je stupio na snagu 01.01.2008. godine poznaje prekršaje za koje se mogu dobiti samo 1, 2 ili 3 negativna prekršajna boda. Ne mogu biti 5 bodova za jedan prekršaj.

 

Negativni bodovi iz starog ZSPC-a i negativni prekršajni bodovi iz novog ZSPC-a, ne idu u istu košaru. Nisu zbrojivi.

 

Mogu se izreći i primjeniti zaštitne mjere iz starog ZSPC-a samo ako je optuženi sakupio dovoljno bodova za izricanje zaštitne mjere, a to IVAN nije.

 

Dakle, osoba koja nije skupila dovoljno kaznenih bodova iz starog ZSPC-a za izricanje zaštitne mjere, prestankom važenja zakona više ih ne može ni skupiti što je jednako kao da ih NEMA.

 

Za nepropuštanje pješaka u starom zakonu su bila propisana 2 boda, a u novom niti jedan. Kruške i jabuke.

 

O ovome će svakako zadnju imati VPS.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kako sam naveo,na stranicama MUP-a, u rubrici za pitanja sam ovo isto pitanje postavio, njihov odgovor je bio da su me uputili na navedeni članak i navedenu točku u kojoj piše(između ostalog):

 

„sukladno odredbama članka 286. Zakona o sigurnosti prometa na cestama (NN br. 67/08) propisano je da nakon proteka dvije godine od dana pravomoćnosti odluke o prekršaju na temelju koje su prikupljeni i upisani negativni prekršajni bodovi, koji se ne mogu više uračunavati i brišu se iz evidencije vozača.

Evidencija negativnih bodova u nadležnosti je Ministarstva pravosuđa/Odjel za prekršajne evidencije“.

 

http://www.policija.hr/mup.hr/1158.aspx - točka 32

 

kontaktirat ću ponovno nadležne(ako ih pronađem :smijeh: ) i zatražit ću da mi konkretno odgovore. volio bih da vi napišete ovdje koliko imam "bodova" pa da vidim tko će biti u pravu. :-D

 

a mislio san da će bit lagano

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 godina kasnije...
  • 3 mjeseci kasnije...

Vise mi nista nije jasno...

 

Jel 7 ili 9 kaznenih bodova neki maksimum???

 

Koja su pravila i koje kazne nose koji broj bodova???

 

Kako se brisu ti bodovi i svako koliko...

 

Sve trazim ovuda i istrazujem,ali na svakoj stranici,svakom forumu drugaciji odgovori...

 

Moze li mi netko ponudit konkretniju informaciju,a da nemoram ici na policiju i tamo se s njima natezat???!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 mjeseci kasnije...

Pozdrav!

 

E ovako, ja sam ove godine napravio 4 prekršaja (brebrza vožnja, 2 puta alkohol i jednom vožnja u krivom smjeru...crna godina) i sakupiti ću 10 kaznenih bodova. Još svi prekršaji nisu pravomoćni, ali kada budu, mislim da ću ukupno dobiti preko 12 mjeseci zabrane upravljanja.

 

Moje pitanje je: Kada odgulim zabrane upravljanja zbog gore navedenih prekršaja da li tek onda počinje teći zabrana upravljanja zbog sakupljenih 9 kaznenih bodova ili zabrana upravljanja zbog kaznenih bodova ulazi u trajanje zabrane koju ću dobiti zbog gore navedenih prekršaja?

 

Recimo: 12 mjeseci zabrane upravljanja zbog svih gore navedenih prekršaja + 12 mj zbog sakupljenih 9 kaznenih bodova = 24mj zabrane upravljanja ili se to nekako drugačije računa?

Bilo bi super kad bi bilo 12-12=0, tako bih gulio 12 mj samo zbog počinjenih prekršaja.

 

Da li Vam je jasno što sam htio pitati?

:misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ok. Sada sam malo računao, pa ipak neću dobiti zabranu za sve kategorije jer ću imati 3+2+2+2 = 9 kaznenih bodova.

Po tome bih trebao dobiti 9 mjeseci zabrane za onu kotegoriju kojom sam pretežito sakupio bodove......

Barem tako kaže čl.286 st.7 ZOSPC.... Jesam li u pravu?

 

Probati ću jedan od ovih prekršaja rastegnuti na 2 godine do pravomoćnosti tako da mi koji bod ode u zastaru (osim ako opet nešto ne promjene), nadam se da ću uspjeti. :namiguje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija