Jump to content

Prigovor na policajca


anonimno

Preporučene objave

Molim Vas pomozite !

 

Prije mjesec dana policajac me zaustavio i rekao mi da sam mu oduzeo prednost prolaska.Samo je zapisao moje podatke iz vozačke i prometne dozvole u svoju bilježnicu i otišao.

Sad sam dobio prekršajni nalog u kojem me se tereti prema onome što je on "rekao", ali to nije bilo tako i naravno da ću podnijeti prigovor na to.

Sad me zanima kako ide procedura.

Ja napišem prigovor ... na koji način ( opširno, kratko) itd.( shemu znam)

I zanima me budući da je on bio sam u službenom vozilu i ja sam u svom vozilu(svjedoka nema),u raskrižju je bilo još automobila, ali me ona zustavio 200 m dalje pa ne znamo tko je još bio na raskrižju hoće li njegova riječ imati veću vrijednost od moje na sudu.

I što ako on izmisli neke svoje svjedoke ( budući da je policajac i ima svoje ljude).

Možda i ja mogu neke svoje "svjedoke" pozvati.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 tjedna kasnije...

Prvo i osnovno, napiši predstavku policijskoj upravi i navedi kako se njihov broj ( jer se koriste brojevima, ime i prezime im nitko ne može pročitati) ponašao bezobrazno, nije točno utvrdio činjenično stanje, postupio suprotno ovlastima, koristio pogrdne riječi u komunikaciji itd...

Oni će ti naravno napisati kako su proveli istragu i utvrdili da nisu u pravu, ali će ta predstavka ući u njegov dosje, pa se neće više bahatiti po ulici izigravajući šerifa...

Prigovor na rješenje koje šalješ sudu koncipiraj na način da si ostao šokiran, jer si zastao, a učinilo ti se da ti on maše puštajući te da prođeš, kad ono za 200 metara te zaustavio. Reci da se ne osjećaš krivim.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

tin je napisao:

Prvo i osnovno, napiši predstavku policijskoj upravi i navedi kako se njihov broj ( jer se koriste brojevima, ime i prezime im nitko ne može pročitati) ponašao bezobrazno, nije točno utvrdio činjenično stanje, postupio suprotno ovlastima, koristio pogrdne riječi u komunikaciji itd...

Oni će ti naravno napisati kako su proveli istragu i utvrdili da nisu u pravu, ali će ta predstavka ući u njegov dosje, pa se neće više bahatiti po ulici izigravajući šerifa...

Prigovor na rješenje koje šalješ sudu koncipiraj na način da si ostao šokiran, jer si zastao, a učinilo ti se da ti on maše puštajući te da prođeš, kad ono za 200 metara te zaustavio. Reci da se ne osjećaš krivim.

 

Koliko sam ja shvatio, ovo je pravni portal!!

Mjesto gdje ljudi mogu doći do određenih pravnih savjeta i poučnih savjeta ako se ne varam!!???

U uvodnom postu nigdje ne stoji da je policajac bio ovakav ili onakav, već da je poduzeo službenu radnju, a postoje i načini da se otklone negativne posljedice(naravno zakonite i moralne)!!!

Zato se moram osvrnuti na savjete koje djeliš po forumu i način na koji razmišljaš!!

Kao prvo savjetuješ ljude da se ponašaju bahato i da lažu protiv policajca koji je možda samo radio svoj posao, kao drugo gdje bi svi policajci završili kad bi svaki takav prigovor bio koban za njegovu karijeru!!

Postoji zakonom propisana procedura u pogledu ovog slučaja, žalba, eventualno suočenje i dr.!!

Da neduljim, tvoj post je samo odraz stanja našeg društva u cjelini!!

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija