Jump to content

nasljeđivanje stana - savjet molim


anonimno

Preporučene objave

Moj otac je vlasnik stana, i u njemu živi sa svojom ženom (mada je ona boravišno prijavljena tu tek prije par mjeseci). Njegova žena posjeduje dva stana. U uredovnoj potvrdi zemljišno-knjižnog odjela kao vlasnik je registriran On i ja (njegov sin, naime pise nase prezime i imena mene i njega). Oporuku nije satsavio jer smatra da je ovaj navedeni dokument dovoljan.

Otac mi želi ostaviti stan u potpunosti, bez da mu žena dobije neki dio stana (ona ima vec 2 stana). Kako to učiniti? Dali je potrebno za to potrebno napraviti i ovjeriti jos koji dokument ili je ovaj navedeni dovoljan za to? Unaprijed zahvalan na pomoći.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sastavite ugovor o doživotnom uzdržavanju, kojim se vi kao njegov sin obvezujete da ćete uzdržavati oca do njegove smrti a nakon toga njegove nekretnine prelaze u vaše vlasništvo.To je jedini način da izbjegnete mogućnost da žena naslijedi dio imovine od vašeg oca.

Ugovor o doživotnom uzdržavanju valjan je samo ako je sastavljen u pisanom obliku i ovjeren od suca nadležnog suda, ili sastavljen u obliku javnobilježničkog akta, ili potvrđen ( solemniziran ) po javnom bilježniku.

Davatelj uzdržavanja može svoje pravo upisati u zemljišne knjige.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija