Jump to content

Porez na nekretnine


pepeljuga_ri

Preporučene objave

Pred zaključenjem sam ugovora o kupoprodaji nekretnine. Zanima me kada i gdje plaćam porez. pitam, jer je prije par mjeseci moj tata kupio stan i agent je predao papire na gruntovnicu odmah po zaključenju međutim tata još uvijek nije platio porez, rečeno mu je da će mu na kućnu adresu doći uplatnica pa da onda mora platiti. jel to stvarno tako ide ili se ipak mora ići na poreznu upravu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

u roku od 30 dana kupac treba prijaviti kupoprodajni ugovor poreznoj upravi gdije je nekretnina.

može dobit kaznu zato što javni bilježnik šalje primjerak poreznoj.

zašto plačate agenta da sređuje ono što možete sami đabe.

potreban vam je kupoprodajni ugovor,domovnica kupca(prijeslik)

zahtjev za uknjižbu .250,00 kn i to predate u gruntovnicu.

zahtjev na www.osvz.hr

možda bi bilo bolje da otac izvrši provjeru u gruntovnici dali je prijedlog za upis podnešen.

 

postoji mogučnost prijevare

napravi se drugi ugovor sa drugim kupcem za istu nekretninu i njega se prvog upiše u gruntovnicu i on vlasnik nekretnine.

 

zato uzdaj se use i svoje kljuse

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nekretnina kupljene prije 3god. i 7 mjeseci u roh bau i korišena je povlastica pslobođenje poreza jer je prva nekretnina! Ne smijem je prodati prije isteka 5 god. Budući da ne živim u tom stanu, već sam zbog posla preselila u drugu županiju, tako da nisam ni prijavljena na kupljenu nekretninu sada bih stan prodala i kupila drugi u mjestu gdje živim.

Bi li se obračunavao novi porez na promet nekretnina (5%) jer se prvi odnosio na roh bau i kada platim porez imam li pravo na novo oslobođenje od plaćanja poreza?

Ima li netko slično iskustvo jer u poreznoj nemaju svi isto mišljenje, što kaže zakon?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nesmiješ je prodati prije nego istekne 5 godina.

ako to napraviš plačaš porez kojeg si bila oslobođena.

samo jedanputa nabavljaš prvu nekretninu.

 

ako i prodaš tu prvo nekretninu i nabaviš novu nekretninu

ista spada u drugu nekretninu i nemaš prava na porezno oslobođenje.

 

to što je objekat bio roh bao uvaženo je kod procijene porezne osnovice

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako platim porez znači da nisam iskoristila zakonsku mogućnost biti oslobođen!?

... Porez na promet nekretnina ne plaćaju građani koji kupuju prvu nekretninu kojom rješavaju vlastito stambeno pitanje ...

U slučaju prve nekretnine plaćam porez u momo slučaju, ali za drugu nekretninu kojom bih rješila stambeno pitanje za nas troje i gdje je predviđeno do 80 kvadrata stambenog prostora??

Plaćam li razliku kvadrata il sam oslobođena?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija