Jump to content

Pitanjce o povratu poreza...


grg4

Preporučene objave

Pozdrav svima uz jedno pitanjce...

 

Dakle ovako, ja sam u vojnoj mirovini, 5700kn mjesecno, 20% HRVI, dragovoljac, nema obracuna poreza na odresku. Pored mirovine imam jedan ugovor o djelu putem kojega zaradim bruto oko 15000kn godisnje. Supruga je zaposlena u jednoj trgovini i ima bruto placu 3800kn, od cega na doprinose ode 760kn, na porez 186kn i na prirez 24,18kn. Imamo dva maloljetna sina koji su na mojoj poreznoj kartici i ne zivimo na podrucju od posebne drzavne skrbi.

 

Zanima me najpovoljnija opcija za nas sto se tice klinaca i njihovih prijava na nase porezne kartice. Da li je najbolje ovako (da su na mojoj) ili da ih podijelimo, ili da ih prebacimo obojicu na supruginu poreznu?

 

Puno hvala na eventualnom odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pa ti si u obvezi svake godine podnijeti poreznu prijavu

kao hrvi od 20% neplaćaš porez na 20% svog prihoda a koji čini mirovina uvečana za iznos iz ugovora o djelu.

oslobođenje poreza je za umirovljenike do 3.500,00kn ?

za prvo dijete 0,3% (od 1600,00kn)

za drugo dijete 0.4% (-II- )

za uzdržavanje invalidne osobe 0,6% (ali več imaš po invalidnosti kao hrvi,ovisi o tumačenju porezne uprave)

pa izračunaj

 

 

ako prebaciš dijecu na supruzinu poreznu karticu čini mi se da češ ti plačati porez.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bovu je napisao:

pa ti si u obvezi svake godine podnijeti poreznu prijavu

kao hrvi od 20% neplaćaš porez na 20% svog prihoda a koji čini mirovina uvečana za iznos iz ugovora o djelu.

oslobođenje poreza je za umirovljenike do 3.500,00kn ?

za prvo dijete 0,3% (od 1600,00kn)

za drugo dijete 0.4% (-II- )

za uzdržavanje invalidne osobe 0,6% (ali več imaš po invalidnosti kao hrvi,ovisi o tumačenju porezne uprave)

pa izračunaj

 

 

ako prebaciš dijecu na supruzinu poreznu karticu čini mi se da češ ti plačati porez.

 

 

za prvo dijee 0,5%, a za drugo 0,7% od 1.800,00 kuna :namiguje: (tj. 900,00 i 1.260,00 kn)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bovu je napisao:

pa ti si u obvezi svake godine podnijeti poreznu prijavu

kao hrvi od 20% neplaćaš porez na 20% svog prihoda a koji čini mirovina uvečana za iznos iz ugovora o djelu.

oslobođenje poreza je za umirovljenike do 3.500,00kn ?

za prvo dijete 0,3% (od 1600,00kn)

za drugo dijete 0.4% (-II- )

za uzdržavanje invalidne osobe 0,6% (ali več imaš po invalidnosti kao hrvi,ovisi o tumačenju porezne uprave)

pa izračunaj

 

 

ako prebaciš dijecu na supruzinu poreznu karticu čini mi se da češ ti plačati porez.

 

Znaci da je bolja opcija da budu obojica na mojoj, posto imam veca primanja?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija