Jump to content

Nekretnina - Rastava


Bura

Preporučene objave

Veče !

Molio bi Vas da mi date savjet ! Radi se o tome što sam prije 3 godine kupio stan , a pošto sam u fazi rastave koja bi trebala biti gotova početkom 2009 godine , odlučio sam taj isti stan prodati prije roka 5 godina od kupovine . Dosad smo u kućanstvu imali dvije plaće ali sad je samo jedna a ona nije dovoljna za normalni život . Zanima me da li sam osloboden plačanja poreza zbog prijevremene prodaje nekretnine jer se rastavljam ? Koji je postupak ? Da li mogu stan prodati prije rastave ili poslije rastave , pošto sad imam kupca ?

Hvala Vam ! :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

stan možeš prodati i prije nego istekne pet godina ali plačaš porez kojeg si bio oslobođen.može osporavati kupoprodajni ugovor

ako je stan bračna stečevina nemožeš ga prodati bez suglasnosti supruge ,bez obzira i ako glasi samo na tebe.

sa kupcem napravite predugovor o prodaji i u istom navedite da če ugovor biti sklopljen ?(kad istekne porezno ograničenje)

ako kupac bude htio.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija