Jump to content

molim pomozite!


anonimno

Preporučene objave

Moj problem je vezan uz jednu praonu gdje se nekad prala roba.

Nadam se da cu biti dovoljno jasan:

 

Kuca u kojoj se nalazi praona je nasa djedovina u kojoj zivi moja baka.

Kuca se se sastoji od tri kata - prizemlje koje se nalazi sa druge strane kuce, koje je nekad bila gostiona od mog pradjeda, ali taj dio mozemo

zanemariti za sada.

Druga dva kata se nalaze na drugoj strani kuce i imaju poseban ulaz s ceste uz skale ,kad se popnemo sa ceste uz skale dolazimo u dvor gdje

su troja vrata .

Dvoja vrata su od dva stana i treca od problematicne Praone.

Danasnji stanari su u jednom stanu, prvi kat, a na drugom katu moja baka a u drugom stanu su stanari koji su kupili stan od mog pradjeda.

Ulazi su odvojeni .

Danasnji stanar je u vrijeme kad su moj pradjeda imao gostioni radio kod njega pa je zivio u stanu na prvom katu ,ali imao je samo kuhinju ,jednu

sobu i nista vise ,dok su hodnik i druga soba i wc bili u zajednistvu s drugim stanom od mog pradjeda.

Ugovor o tome su napravili 1954 , a dvije godine su napravili i kupoprodajni ugovor u kojem mu prodaje i ta tri lokala i on postaje vlasnik cijelog stana.

U tom zadnjem ugovoru spominju i terasu koja se nalazi ispred ulaznih vrata ,da po dogovoru je zajednicka i da niko nemoze graditi nista na

njoj ,tako isto i terasa tkz. praona dobija na upotrebu sa vlasnikom,ali mu ona nije prodana.

oni danas tvrde da imaju pola praone koja se vec ne koristi vise od 30 godina .

nadam se da sam bio jasan barem malo a mogu vam i poslati ugovore.

hvala

Edi (edilovic@tin.it)

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Molio bih vas da mi objasnite sta znaci kad kupac kupi jedan stan u mojoj kuci , i ja mu dam i napisem u ugovoru da ima pravo SLUZNOSTI

UPOTREBE u zajednici sa vlasnikom, u ovom slucaju praone gdje se pere

roba.(koja se nalazi van stana i govorimo o tome da sam ja vlasnik cijelog ostatka kuce i da se i ovo zbiva 1956 godine)

Ovaj ugovor jre iz 1956 i praona se ne upotrebljava u te svrhe ima vec vise od 30 godina koliko se ja sjecam..

Kupac danas tvrdi po ovom ugovoru (iz 1956) da je on vlasnik polovice i da moze i obavljati radove u njoj, nevezane s pranjem.

Mozete li mi odgovoriti tko je vlasnik praone (zidova ) i da li oni mogu

osim pranja obavljati bilo sta drugo.

Dali ja mogu ponistiti ovo u tom ugovoru posto se vise ne upotrebljava kao praona, a ako ne -koja su mi prava

(ugovore mogu poslat e-mailom)

hvala, Edi

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija