Jump to content

greska policajca


josip_

Preporučene objave

u trecem mjesecu policajac me zaustavio i napisao kaznu za pojas al kada je pisao zapisnik upisao je krivo ime oca i krivi clanak i krivu tocku zakona! a u rh imam samo osobnu iskaznicu a vozacka mi je iz druge drzave! jel ja tu kaznu moram platiti ili se mogu vaditi na krivo ime oca tj. da ja nisam taj i da kazem kako cu voziti auto ako nemam vozacke? :-?:-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako ste drzavljanin RH, onda ste prekrsajno odgovorni,ako nemate vozacku pa onda niste mogli ni voziti, a vozili ste sto je evidentirano,pomalo smjesan izgovor.

sto se tice imena oca,,pa ako nije policajac imao nikakav drugi dokument osim osobne a vi mu dali podatke o imenu oca onda ste i kaznjeno odgovorni zbog davanja laznih podataka.Valjda pise sa kojim ste vozilom upravljali.

Ako vam je stigla cestitka,u svakom slucaju se je dobro zaliti, s time ne gubite nista , osim sto odgadjate kaznu koja i s vremenom moze ici u zastaru ako ste nedostupni duzi period, a nista se ne bude dalje radilo po tom predmetu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

vivass je napisao:

ako ste drzavljanin RH, onda ste prekrsajno odgovorni,ako nemate vozacku pa onda niste mogli ni voziti, a vozili ste sto je evidentirano,pomalo smjesan izgovor.

sto se tice imena oca,,pa ako nije policajac imao nikakav drugi dokument osim osobne a vi mu dali podatke o imenu oca onda ste i kaznjeno odgovorni zbog davanja laznih podataka.Valjda pise sa kojim ste vozilom upravljali.

Ako vam je stigla cestitka,u svakom slucaju se je dobro zaliti, s time ne gubite nista , osim sto odgadjate kaznu koja i s vremenom moze ici u zastaru ako ste nedostupni duzi period, a nista se ne bude dalje radilo po tom predmetu.

 

Možeš li me samo, molim te, uputiti na članke Zakona koji kažu da bitni podaci u prekršajnom nalogu mogu biti pogrešni i da se svejedno nastavlja postupak i utvrđuje krivnja?

 

Ako se policajac pozvao na članak zakona koji kaže da se ne smije prelaziti cesta na neobilježenom pješačkom prijelazu, a ti si zaustavljen kao vozač, a ne pješak? Ili ako ti 'napiše' kacigu, umjesto pojasa, a ti voziš auto?

 

Zar se takav nalog ne odbacuje?

 

Dok sam ja radio za Ministarstvo financija, sud bi mi odbacio svaki zahtjev koji u sebi sadrži ikakve formalne ili činjenične nedostatke.

 

Primjer. Firma F je dužna porez. Ja radim za Poreznu upravu i to ovrhu i dajem zahtjev za upis založnog prava Sudu nad firmom F poradi duga. Ako nemam sve 100% uredno, zahtjev se odbacuje iako je očito da je firma dužna..

 

Dakle, zašto sud odbacuje zahtjeve Ministarstva financija zbog formalnih pogreški, a MUP-u se to tolerira?

 

Ili to sve skupa uopće nije tako?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

citiram

Dok sam ja radio za Ministarstvo financija, sud bi mi odbacio svaki zahtjev koji u sebi sadrži ikakve formalne ili činjenične nedostatke.

 

 

ovdje se u ovim slucajevima radi o drugom sudu , koji dakako prekrsaj moze odbaciti ali i prekvalificirati.

novac od kazni ide u drzavni proracun,a neke financije i ovrhe iskljucivo drugoj firmi,pravnoj ili fizickoj osobi pa smjesno ali drzava se s time nece petljati ako ima formalne greske.

dok se svaki prekrsaj ukoliko se ne prizna i plati kazna sprovodi na prekrsajni sud jer sud je zaprimio prekrsajnu prijavu i onda utvrdjuje sto se desilo,sprovodi i rasprave,ispituje svjedoke, i na kraju tek odbacuje ili prihvaca.

na kraju krajeva ako pise daje upravljao autom a nije imao kacigu onda sud policiji automatski odbacuje prijavu.ima i takvih slucajeva.

no ako je netko zaista pocinio prekrsaj ,a greska je u minuti ili ulica nize ili vise sud ce to tesko odbaciti.

naravno moze odbaciti po zakonu o prekrsajnom postupku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa ako Porezna uprava radi ovrhu nad firmom, onda i ona, jednako kao i prekršaj, puni proračun.

 

Nadalje, zar pravna osnova svih zakona nije ista?

 

Ok, priznao si mi da za pozivanje na krivi članak (kaciga-pojas), ali logika je ista za vrijeme, ako okrivljenik može dokazati da je tad bio drugdje? Nije pitanje minute..

 

Zar sudac ne bi mogao reći, ok, policajac je napisao kacigu, ali 'mislio' je pojas...

 

Zar zakon nije dosljedan? pogrešno utvrđeno činjenično stanje odbacuje nalog.

 

Da ili ne?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

petpetica je napisao:

Vivass netočno je da ukoliko počinitelj prekršaja izjavi policijskom službeniku lazne podatke da je kazneno odgovoran.

 

Vivass netočno je da postoji zakon o prekršajnom postupku.

zbog tebe i tvojih strucnih komentara odlazim s ovog dijela foruma

zakon o prekrsajima

http://www.poslovniforum.hr/zakoni/zakon_o_prekrsajima.asp

 

pravilnik o nacinu policijskog postupanja

 

http://www.mup.hr/29.aspx

 

i sad zbogom !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

vivass je napisao:

petpetica je napisao:

Vivass netočno je da ukoliko počinitelj prekršaja izjavi policijskom službeniku lazne podatke da je kazneno odgovoran.

 

Vivass netočno je da postoji zakon o prekršajnom postupku.

zbog tebe i tvojih strucnih komentara odlazim s ovog dijela foruma

zakon o prekrsajima

http://www.poslovniforum.hr/zakoni/zakon_o_prekrsajima.asp

 

pravilnik o nacinu policijskog postupanja

 

http://www.mup.hr/29.aspx

 

i sad zbogom !

 

 

 

ahhh - nema me par sati i propustim par krasnih mogucnosti za komentiranje :tuzan:

 

u svakom slucaju petpetica je pogrijesio a ne kolega vivass pa mi je zao sto je tako brzo odustao od ovog dijela foruma :tuzan:

 

petpetica je u krivu kada kaze da ne postoji zakon o prekrsajima, a sto je potuno jasno dokazano linkom u vivassovom postu!! bravo vivass!!!

 

 

kolega petpetica, lijepo molim da ubuduce koristite termin "prestao vaziti", a ne da takav zakon ne postoji jer takvim komentiranjem beskrajno frustrirate druge korisnike foruma :smijeh::smijeh:

 

 

i na kraju mali savjet za kolegu vivassa koji nam dolazi iz porezne uprave - zakoni se objavljuju u narodnim novinama a ne na poslovnomforumu.

 

takodjer predlazem da s vremena na vrijeme prosurfate stranicama narodnih novina jer se na njima objavljuju "novi" zakoni pa tako i PREKRŠAJNI ZAKON http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/329374.html :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

petpetica je napisao:

Rok za podnošenje prigovora na prekršajni nalog je 8 dana. Vama je prošlo 9 mjeseci i postalo je pravomoćno.

 

nastavljam zahvaljujuci ljutku...

nisam poreznik,a bio sam do nedavno u drzavnoj sluzbi ,gdje,neka ostane tajna za sada,iako bi se dalo lako otkriti u nekim drugim temama ovog foruma ,sada sam umirovljenik,pa je to vjerojatno razlog ne pracenja NN i naziva zakona,nekad zakon o prekrsajnom postupku ,sada zakon o prekrsajima,pa prekrsajni zakon,rodis se u jugoslaviji ratujes za hrvatsku a tko zna gdje cu umrijeti , mozda u EU ,mozda u hrvatskoj ,samo da ne bude jugoslavija :-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D

mozda bi se trebao potpuno umiroviti pa i ne paliti komp, :misli:,ali eto ima tu ljudi poput ljutka pa je zanimljivo uz kavicu tipkati :kavica:

 

moj savjet , odite na prekrsajni su i provjerite tijek dogadjaja u svezi tog predmeta pod tim brojem.

vjerojatno ce se naci nekakav papiric s dostavnicom da ste nesto primili,a sto niste primili.

ima postara koji potpisu dostavnicu i rijese postu....

ili preuzme susjed , zena ili tko zna tko drugi,a vi nemate pojma o tome,rijetko ali desava se.

uostalom postar i ne provjerava identitet osoba kojima dostavlja postu.da ne trubimo sad o postaru i dostavi poste....

 

u tom slucaju na sudu mozete traziti povrat na prijasnje stanje i zaliti se za taj prekrsaj,jer vi niste znali sto se desava,niste nista primili.

ukoliko sudac pronajde dostavnicu da vam je dostavljeno,sto ce se sigurno i desiti ,usporediti ce potpis dostavnice s potpisom koji vam je na osobnoj ,ako je potpis ocito razlicit konstatirati da vam tek sad dostavlja rjesenje na koje imate pravo zalbe u roku od 8 dana. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

@lutko

Brzopleti ljutko. Gospodin Vivass se pozivao na "Zakon o prekršajnom postupku". Ljutko postoji li taj zakon?

 

@vivass

Po vašim raspravama sam zaključio da ste poznavali materiju. Prošlo svršeno vrijeme. Od 01.01.2008. godine na snazi je Prekršajni zakon koji je u bitnom izmjenio prekršajno pravo u RH. Još jednom vas pozivam da, ukoliko se želite osjećati korisnim i svojim bogatim iskustvom želite pomoći ljudima, upoznajte se sa novim zakonima. I ne samo onim novim ima tu rupica u znanju iz starih, zaboravljenih, ali još uvjek važećih zakona.

Ja vas ovdje neću vrjeđati kao vi mene, ali nalazim se korak iza da ukažem na vaše netočne tvrdnje. Vivass bez ljutnje.

 

@vivass

Po novom prekršajnom zakonu dostava je drugačije uređena. Danas je obavjest o pošiljci sa poštarevom knjigom o ostavljenim obavjestima dokaz da je dostava izvršena. Molim upoznajte se sa Prekršajnim zakonom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

jučer me zaustavio drot....i normalno traži me vožačku i prometnu...a kak sam prometnu držao u pretincu ispred suvozačkog mjesta morao sam se odvezat da dođem do nje...i on tak provjerava podatke sav tužan jer tko zna kaj i s kim mu žena sad radi u 9 navečer i kaže da mi ide napisat kaznu za nenošenje pojasa...nisam mogao vjerovat da takvi debili uopće postoje...a pred njim sam se odvezao i vidio je i on kaže nema to veze...kaj bi mogao napravit? jel mogu kakav prigovor poslat i kaj da napišem?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Napišite istinu.

 

Vaš prigovor će policija predati sudu koji će ispitati sve stranke u postupku i donijeti presudu.

 

Postoje ljudi koji voze cijeli život, a da ih policija nikad nije kaznila.

 

Postoje ljudi koji dobijaju kazne 2-3 puta dnevno i stalno juri policija za njima.

 

Postoje ljudi koji vole vidjeti policajca na cesti i to im daje sigurnost.

 

Postoje ljudi koji ne vole vidjeti policajca na cesti - iz nekog svog razloga.

 

Postoje ljudi koji kad ih i zaustavi policija, nasmješe se te često i izbjegnu kaznu za nevezan pojas.

 

Postoje ljudi koji kad ih i zaustavi policija, daju sve od sebe da naljute policajca te često dobiju kaznu za nevezan pojas iako je policajac zbog potreba službe radio kontrolu bez namjere sankcioniranja prometnih prekršaja.

 

Ukoliko ste prilikom policijske kontrole bili raspoloženi kao kad ste otvarali ovu temu, ne čudi me zašto ste dobili kaznu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija