Jump to content

VPN praćenje ispisa brojeva (mobbing)


anonimno

Preporučene objave

Moj problem je slijedeći:

 

Prije više od dvije godine sam se sa svojim osobnim brojem (mobilnim) uključio u VPN sustav u tvrtki u kojoj radim. Sustav funkcionira tako da korisnici plaćaju tel. razgovore, a tvrtka pretplatu i SMS poruke. Promjene i detalje oko svih pretplatničkih brojeva korisnika unutar sustava može dobiti samo jedna ovlaštena osoba (u ovom slučaju je to jedan od šefova). Nedavno sam shvatio da poslodavac sa uskim krugom ljudi oko sebe u tajnosti mjesečno uzima i pregledava detaljan ispis poziva i brojeva na koje su slane SMS poruke. Pošto za to ne postoji valjan razlog, osim uplitanja u intimu DA LI JE OVA RADNJA PROTUZAKONITA i ŠTO ZAKON KAŽE O OVOME? Osim što posjedujem niz dokaza o mobbingu, da li se i ovo može tretirati kao dokaz pošto je pretplatnički broj ustvari tvrtkin? Napominjem da nisam znao da mi netko mjesečno pregledava koje sam razgovore obavio, a ja ih uredno plaćam.

 

 

Hvala!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U roku ODMAH otkažite tu vrstu telekomunikacije sa tvrtkom. Mobbing je nedokaziv, mnogi moji prijatelji su mišljenja da je mobbing organiziran i da nikada nije slučajan. Naime, poslodavci u nemogućnosti opravdanih otkaza - ciljano upošljavaju mobbere. To su ljudi koji će Vas sigurno otpratiti do vrata tvrtke, tj. dat ćete sporazumni otkaz jer više nećete moći podnijeti pritisak zlostavljanja koji je nedokaziv.

Npr. ja ovih dana dajem otkaz jer su u firmi bili takvi odnosi da ih nitko normalan nije mogao podnijeti. Baš kad smo kod telefona, moj šef je npr. sa svojom ljubavnicom ostajao poslije radnog vremena u uredu i bavili su se igrom kako me izluditi sa telefonom. Tako npr. svaki tjedan mi je telefon zvonio u drugoj kancelariji, a nisam mogla preuzeti poziv. Kada sam pitala o čemu se radi, rekli su da je grmilo ... Ključ u vratima ureda nestajao mi je i pojavljivao se ... Zatvarali su mi vodu na WC koji sam ja koristila, a kada bih pitala o čemu se radi, rekli su da je došao veliki račun za vodu ...

Zbog takvih gadarija, odlazim i nadam se da će im se naći netko tko će njih na taj način istisnuti iz firme. Samo, smeće se ne da lako otjerati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dragi gospodine,

sa mnom je isti slučaj. Glupi su i zatucani, vječno lažu i misle da ljudi ne znaju da lažu, no medjutim, kada ste samo službenik, i takva gamad vam je šef, onda mu ne možete ništa osobito kada su još umreženi - naravno, jer pozicija šefa omogućava poznanstva, veze, druženja sa moćnicima i slično. Ja sam takodjer bila nepodobna jer sam pokazivala na odredjeni način svoje neslaganje sa gadostima. Sada sam odabrala drugu mogućnost.

Sretna sam što ih uskoro neću vidjeti. I oni su takodjer sretni što će ostati u svom svijetu laži i prljave kombinatorike - bez nepotrebnih svjedoka.

Kada su oni u većini, onda nemate puno mogućnosti izbora.

Vama SRETNO u borbi protiv organiziranog smeća.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...
  • 2 mjeseci kasnije...

Mogu vam pomoči vjerujte da poslodavcu nemožete baš ništa da bi usli u sustav vpn-a sa svojim brojem morali ste to i potpisati prema tome poslodavac ima pravo pratiti pozive i ostale troskove kao i postavljati ograničenja.A ukoliko ste dobili broj od poslodavca sa njime poslodavac radi što hoče recimo može vam uz vašu suglasnost teretiti plaču za iznos onih poziva koji nemaju veze sa tvrtkom. :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija