Jump to content

Privremeni boravak u Njemačkoj


ja-na

Preporučene objave

halllooo.jedno pitanje mozda netko zna .... bila sam ove godine u roku 6 mj dva puta po dva i po mjeseca u njemackoj.(22.05.-02.08.2008. i 07.09.-30.11.2008)...vracala samse avionom ovaj drugi put.zaustavio me na nekoliko min njemacki sluzbenik rekavsi da sam prekoracila dozvoljeni boravak......al posto ne razumijem dobro njemacki neznam sta mi je tocno sve tumacio.zatim je bio odsutan s mojom putovnicom na par min da bi se vratio rekavsi sve u redu,hrvatski je pasos i udario mi stembilj.nisam sigurna dali mi je kakvu opomenu dao da ove god nesmijem uc vise jer nerazumijem dobro nemacki.pa me interesira dali postoji mogucnost da su uveli sebi u kompjuter kakvu opomenu posto u putovnici nema nista sumnjivo. zanima me jer nisam sigurna a isla bi za docek u njemacku ponovo mozda cak i 31.12 avionom, pa sta vi mislite dal bi mogla imat kakvih problema

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Turistički boravak je 90 dana u 6 mjeseci. Za duži boravak obratite se njemačkom diplomatskom konzularnom predstavništvu.

 

Odbit će vam ulazak. Bit će te vraćeni sa aerodroma u Njemačkoj.

 

Avioprijevoznik će dobiti naređenje da vas vrati nazad, ili vlastitim avionom ili drugom kompanijom o njegovom trošku. Ukoliko posjedujete povratnu kartu istu vam mogu poništiti - tj. iskoristiti za povratak.

 

Može vam se lako dogoditi da novu godinu dočekate u tranzitnom dijelu aerodroma ili u prihvatilištu za strance.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
  • 1 godina kasnije...

Hy... Slucajno sam naisla na vas razg. - malo pitanje : od 8 mj 2009 sam skoro svako mj dana bila u Hr na 10 dana i onda ponovo u Nj na oko 30 dana.... usla sam u Nj 13.1.2010 - znaci da bi trebala najdalje izac do 13.4... Ako izadjem nekih mj dana prije 13.4, znaci da bi bila 2 mj u Nj - mogu li me zajebavat pri ponovnom ulasku... mislim prekiula bi taj preiod od 3 mj....?!? pls za pomoc... ( imam Hr putovnicu)

 

Hvala unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ograničenje je 90 dana (3 mjeseca) u 6 mjeseci - bez obzira da li se tih 90 dana "koristi" odjednom ili u više "obroka". Znači, ako si u Njemačkoj ostala npr. 2 mjeseca, prilikom sljedećeg ulaska u Njemačku nemaš problema, ali smiješ ostati samo 1 mjesec. Ako si u zadnjih 6 mjeseci (od 8. mj. 2009.) bila u Njemačkoj sve skupa 3 mjeseca ili duže, neće te pustiti da uđeš. Pazi i sada kad izlaziš iz Njemačke - ako si već prešla to ograničenje od 90 dana, mogla bi imati probleme i prilikom izlaska (novčane kazne i sl.)!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Boravila sam u njemackoj od 16.10.2009 do 2.12.2009; 21.12.2009 do 20.1.2010. , te 12.2.2010.-13.3.2010. Kad to zbrojim to je 108 dana boravka u Njemackoj. Po tvome objasnjenju ja sam svoj "limit" od 3 mjeseca ispucala. Da li mi mozes reci kada bi po tome smjela ponovno putovati? I da li to znaci da svakih 6 mjeseci ima se pravo na 3 mjeseca, znaci 2 puta u godini po 3 mjeseca, ako ja to dobro shvacam? Nisam imala problema nikakvih pri izlasku. Ne radim tamo,pri kraju sam sa fakluteta u Hr,a tamo boravim kod partnera.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Pozdrav svima...

Muci me jedno pitanje!Dakle prijatelj mi je krenio prije dva dana iz njemacke za HR..Javio mi se samo sa granice Slovenske i reko da nebrinem.Nije se ni svojima javio!Bio je duze od tri mjeseca i to dosta recimo 2.mj.jos. sto je 5 mjeseci ukupno odjednom.

Moje je pitanje dali je moguce da je u zatvoru negdje posto nema para da plati kaznu i koliko moze dobiti zabranu ulaska u zemlje EU

:-?:-?:-?:-?:-?:-?:-?

Hvala unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

halo ljudi evo vam jedan odgovor i zapamtitega vi koji idete preko slovenije kuci a prekoracili ste kvotu boravka odgovor vam je kada vas sluzbenik slovenije pita dali znate da ste prekoracili dozvolu boravka u EU......... vi odgovarate mu ne ja sam samo prolazio kroz EU bio/a sam u svicarskoj a svicarska nije u EU a on neka si misli sta ce tada reci

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

bilo je sve u redu jer nisi prekoracila onih famoznih 3 mjeseca ,,sve su oni to izracunali kad su ti uuzeli putovnicu,,,imam ta iskustva ,,,scvercam se vec 3 godine tako,,ove sam godine isao na more iz njemacke gdje sam bio skoro godinu dana i slovenac me htio kazniti sa 400 eura,a ja se pravim, molim,kazem niko mi nije udario stambilj pri ulasku u EU.onda je trazio 200 eura da me pusti bez da udara izlazni stambilj,,nisam pristao,,pitam ga kome da se zalim jer mi na ulasku kao nisu udarili stambilj,,da skratim sa tim stambiljima nakon malo natezanja i moljenja ipak me pustio preko granice u hr. sad sam opet u njemackoj i naravno mogu ostati 3 mjeseca,ali..........bojim se ,jednom ce me neko skinuti.jbg-riskiram. :-(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 mjeseci kasnije...

Pozdrav i poštovanje!

 

Imam jedno pitanje na koje nikako ne mogu naći odgovor po netu. Naime, idem turistički u Njemačku na 3 mjeseca, ali prije toga idem u Švicarsku na 5-6 dana, i poslije mog boravka u Njemačkoj plan je da idem opet u Švicarsku na tjedan dana. Znači to ukupno iznosi dulje od 3 mjeseca boravka u schengenskoj zoni. Moram napomenuti da sam ove kalendarske godine već bila 2 puta u Švicarskoj, ukupno 15 dana.

 

Sad mene zanima, kako je regulirano pravilo zemalja koje su potpisale schengenski sporazum, prema kojem zapravo nema granične kontrole, u mom slučaju, kad ću zaista biti 3 mjeseca koliko je dozvoljeno u Njemačkoj, i onda još 2 tjedna duže od ta tri mjeseca u Švicarskoj? Kako meni netko zapravo može osporiti da sam ja bila u Njemačkoj zaista 3 mjeseca i da li je uopće dozvoljeno biti duže od 3 mjeseca izvan domovine i kombinirati zemlje u kojima jesam a da se to ne ubraja kao recimo boravak u Njemačkoj?

 

Putujem vlakom i idem preko Zuricha na odredište u Njemačkoj, i pouzdano znam da imam samo granične kontrole u Sloveniji, i onda do Švicarske ništa ili samo provjeru u obliku par pitanje (gdje idem i koliko ostajem).

 

Hvala na odgovorima!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

pozdrav svima,

mene zanima da li je moguće kupovinom stana u njemačkoj ostvariti za sebe i obitelj stalan boravak sada i kad uđemo u EU? dalje zanimalo bi me upis te iste adrese stana u osobnu i putovnicu kao moje prebivalište... da li je to moguće i kao?

plan mi je da odselim iz hr u de - putem kupnje stana. kakva bi to bila procedura i dal moram za to čekat da uđemo u EU ili odmah sad mogu kupit?

hvala unapred i pozdrav svima!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pozzzz svima jedno pitanjee ja sam u italy i imam sve papire a zena nema bila je ovde manje od 3 mjeseca treba 13 dana do 3 mjeseca i otisla je u hr i tamo je bila mjesec dana jeli ona moze sada uci ponovo preko granice u sloveniju hoce ju zajebavati i jeli moze biti sadda mjesec dana u italy hvalaa

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...

Poštovani gospodine Hadrovic, Njemačka i Hrvatska imaju sporazum koji je stariji od propisa šengena, tako da hrvatski građani kada su izkoristili 90 dana boravka u šengenu, mogu ponovu uću u Njemačku ali ne preko područja šengena nego direktno avionom i boraviti do 90 dana u Njemačkoj. Njemačku moraju napustiti avionom, da nebi ulazili na podrućje ostalih šengen država.. S poštovanjem odjel za vize ----------------------------------------POSTOVANI FORUMASI EVO ODGOVORA KOJEGA SAM DOBIO ZA BORAVAK POSLI JE )= DANA U EU ONDOSI SE NA NJEMACKU:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...
Poštovani gospodine Hadrovic, Njemačka i Hrvatska imaju sporazum koji je stariji od propisa šengena, tako da hrvatski građani kada su izkoristili 90 dana boravka u šengenu, mogu ponovu uću u Njemačku ali ne preko područja šengena nego direktno avionom i boraviti do 90 dana u Njemačkoj. Njemačku moraju napustiti avionom, da nebi ulazili na podrućje ostalih šengen država.. S poštovanjem odjel za vize ----------------------------------------POSTOVANI FORUMASI EVO ODGOVORA KOJEGA SAM DOBIO ZA BORAVAK POSLI JE )= DANA U EU ONDOSI SE NA NJEMACKU:

 

Može li se ostati u Njemačkoj duže od 3 mjeseca ako se ide u školu za njemački jezik ovde kao kurs.Da li je moguć ostanak ako priložim dokaz da bi učio njemački jedno određeno vrijeme 3-6 mjeseci, ili se moram vraćati u Hrvatsku i ako se vratim kad opet mogu nazad u Njemačku, jer sam vidio vaš odgovor da se može ostati ako se ušlo u Njemačku zrakoplovom a ja sam stigao ovde avionom.Hvala:)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani gospodine Hadrovic, Njemačka i Hrvatska imaju sporazum koji je stariji od propisa šengena, tako da hrvatski građani kada su izkoristili 90 dana boravka u šengenu, mogu ponovu uću u Njemačku ali ne preko područja šengena nego direktno avionom i boraviti do 90 dana u Njemačkoj. Njemačku moraju napustiti avionom, da nebi ulazili na podrućje ostalih šengen država.. S poštovanjem odjel za vize ----------------------------------------POSTOVANI FORUMASI EVO ODGOVORA KOJEGA SAM DOBIO ZA BORAVAK POSLI JE )= DANA U EU ONDOSI SE NA NJEMACKU:

ja sam sada 3mj u njemackaj, tocnije kroz par dana moram napustit njemacku. sta to znaci da se mogu avionom vratit nakon par dana u njemacku?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

halooo zna li itko ista o ovom....ja sam bila u Njemackoj 6 mjeseci imala sam radnu vizu.Od 16.4. do 15.10. Izasla sam iz njemacke 12.10 i sad mi je za vikend vec 3 mjeseca da sam izvan drzave.Pa krecem odma za Njemacku,zna li itko dali cu imat ikakvi problema na slovenskoj granici? ne znam kako slovenci gledaju na to sto sam ja vec imala vizu.Iako su mi u njemackom konzulatu rekli da poslje vize moram provest 3 mj. i imam pravo kao turista uc u drzavu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...

moras da podneses zahtev za vizu ako zelis ostati duze od 3 meseca... da platis skolarinu, troskove, bla bla... gomila papira. to ti se ne isplati. imas sve to na siteu nemacke ambasade. to se zove MVV viza. trebas imati pare na racunu da pokrijes troskove stanovanja, skolarine i slicno. bolje cekaj da hrvatska udje u eu pa budu tamo na crno i molerisi...

 

 

Može li se ostati u Njemačkoj duže od 3 mjeseca ako se ide u školu za njemački jezik ovde kao kurs.Da li je moguć ostanak ako priložim dokaz da bi učio njemački jedno određeno vrijeme 3-6 mjeseci, ili se moram vraćati u Hrvatsku i ako se vratim kad opet mogu nazad u Njemačku, jer sam vidio vaš odgovor da se može ostati ako se ušlo u Njemačku zrakoplovom a ja sam stigao ovde avionom.Hvala:)
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Sta ti znaci ovo na podrucje H???

Ne postoji zabrana na podrucje. Postoji zabrana za ulazak u odredjenu zemlju. Ako imas zabranu za ulazak u jednu od zemalja Schengena, tvoja zabrana se nalazi u centralizovanoj bazi podataka SIS (schengen information system). Zavisi takodje na osnovu cega su ti klepili zabranu. Ako si prekoracio, ne treba niko da ti prica da je trebalo da platis kaznu za prekoracenje. Ako si nesto prepravljao u pasosu i varao, ili tamo napravio krivicno delo pa su te deportovali - onda si se sjebao za te dve godine.

 

U svakom slucaju mogu te provaliti samo ako te ubace u komp. Citaci pasosa ne mogu to da otkriju. Samo ako te ubaci u racunar (SIS). Citac pasosa, ocitava tvoje licne podatke, broj pasosa i slicno. Nisam uospte siguran da li je citac ikako umrezen sa racunarom pa da onaj sa torbicom moze da te provali. U svakom slucaju, ja uvek letim avionom i nikad na ulasku mi ne ocitacaju pasos. Mada nemoj da se opustis, jer se proveravaju informacije o putnicima. Dalje, ako nekako prodjes a ukebaju te na povratku, pa provale za to prekoracenje koje nisi postova, onda ce da ti lupe jos duzu zabranu (zavisi kojim putem izlazis iz shengena). Ako ides kolima iz Madjarske ili ako ima neki voz, onda mozda mozes da se dogovoris i platis (ko zna koliko s obzirom na tezinu tvog prekrsaja) da te puste.

 

JEDINO RESENJE DA DOAKAS SISTEMU je da promenis ima i da uzmes novi pasos. SIS prepoznaje imena i prezimena vezane za brojeve pasosa. Kad izvadis novi pasos dobices i novi broj.

 

To rade srpski i makedonski cigani kad ih poteraju iz zemalja u kojima su trazili azil.

 

Srecno.

 

Imam zabranu za ulazak na područje H 2 godine.Da li mogu u ostale Schengen zemlje?
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Naravno da ne. Ovaj sto je to napisao lupeta gluposti. Otkad je uspostavljen Schengen svi koji imaju bezvizni rezim sa zemljama Scengena (hrvati, srbi, amerikanci, australijanci) mogu u zemljama potpisnicama Scheng. sporazuma boraviti 90 dana bez prekida u periodu od 180 dana. Sto znaci da u 365 bi trebalo da si izvan Schengena nekih 6 meseci i nekoliko dana. Ovo se utvrdjuje ISKLJUCIVO pecatima. Ne postoji drugi nacin.

 

Idi nadji na netu pravila o boravku u SChengenu i sve ce ti biti jasno.

 

 

 

ja sam sada 3mj u njemackaj, tocnije kroz par dana moram napustit njemacku. sta to znaci da se mogu avionom vratit nakon par dana u njemacku?
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

idi bolje preko madjarske ili avionom iz zagreba. slovenci su rodjene drkadzije i cepidlake. uostalom to ste videli i sami prilikom pregovora za clanstvo u EU.

 

halooo zna li itko ista o ovom....ja sam bila u Njemackoj 6 mjeseci imala sam radnu vizu.Od 16.4. do 15.10. Izasla sam iz njemacke 12.10 i sad mi je za vikend vec 3 mjeseca da sam izvan drzave.Pa krecem odma za Njemacku,zna li itko dali cu imat ikakvi problema na slovenskoj granici? ne znam kako slovenci gledaju na to sto sam ja vec imala vizu.Iako su mi u njemackom konzulatu rekli da poslje vize moram provest 3 mj. i imam pravo kao turista uc u drzavu.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Detaljnije izgleda ovako,

 

Doputovao sam na mađarsku granicu(ulazak u schengen) a putovnica RH je bila malo zabrljana,pa se jedan njihov(crveni)pečat vidio,ali samo okvir,datum ne. Sumnjali su u prepravke,mada se to dogodilo od dužeg stajanja u vlažnom prostoru,oko 3 god.No,to je nebitno.

Vraćen sam natrag,uz rješenje:izriče se zabrana boravka i kretanja u R Mađarskoj u trajanju dve godine-zadebljano i podvučeno.Pored toga,dobio sam i plavi pečat u pasoš na kojem piše zabrana od-do.

Nadalje, probao sam za par mjeseci ponovo u Schengen-ulaz na Sloveniju uz prikaz drugog pasoša-dva državljanstva. Ulazak mi je usmeno odbijen,vraćen kulturno uz precrtavanje prvobitno stavljenog pečata sch.zone.

Šta i kako dalje? Inače,zabrana je još koji mjesec. HVala.

 

Da dodam, ne bi ni ponavljao putovanje,nego jesam iz razloga što posjedujem rješenje o zabrani za Mađ. Pokazao sam to slovencima,kažu-mađari svašta pišu!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ejj pozz svima ja bih ovdje da napisem i svoj problem jer neznam sta kako to ide udata sam za drzavljanina belgije ja sam drzavljanka bih imam 18 godina aa zakon u belgiji je 21 godina za stalni boravak mozel pomoc znal ko sta o ovom da mi pomogne jer neznam sta da radim puo je 3 godine zna li neko za neku vizu ilii nesto molim za odgovor jer neznam sta da radim unaprijed hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Šta i kako dalje? Inače,zabrana je još koji mjesec. HVala.

Još koji mjesec ćeš se trpit i moći ćeš putovat a pogotovo nakon 1.7.

 

ejj pozz svima ja bih ovdje da napisem i svoj problem jer neznam sta kako to ide udata sam za drzavljanina belgije ja sam drzavljanka bih imam 18 godina aa zakon u belgiji je 21 godina za stalni boravak mozel pomoc znal ko sta o ovom da mi pomogne jer neznam sta da radim puo je 3 godine zna li neko za neku vizu ilii nesto molim za odgovor jer neznam sta da radim unaprijed hvala

Ni u RH ne bi mogla odmah dobit stalni boravak bez obzira na godine života.Imaš pravo otputovat u Belgiju s njim i tamo zatražit privremeni boravak.Nakon određenog broja godina privremenog boravka možeš zatražit stalni.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imam zabranu za ulazak na područje H 2 godine.Da li mogu u ostale Schengen zemlje?

H u putovnici znači zabranu ulaska za zemlje schengena.

 

Citaci pasosa ne mogu to da otkriju. Samo ako te ubaci u racunar (SIS). Citac pasosa, ocitava tvoje licne podatke, broj pasosa i slicno. prepoznaje imena i prezimena vezane za brojeve pasosa. Kad izvadis novi pasos dobices i novi broj.

Netočno.Čitač putovnice će ga otkrit jer nije promjenio ime i prezine, datum rođenja nego samo broj putovnice koji je u ovom slučaju irelevantan.Jednako bi ga otkrili i da se koristi osobnom iskaznicom.Čitač je povezan sa bazama podataka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Dakako jer to podrazumjeva pravo slobode kretanja eu-a uz pretpostavku da se može financirat svoj boravak (radom ili mirovinom) i da se posjeduje zdravstveno osiguranje.Rad je naravno legalan.Ovisno o državi može bit propisana obaveza posjedovanja tzv.Dopuštenja boravka (dokaz o prijavi,boravišna prijava).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...

molila bih informaciju..naime, postoji mogućnost da mi se suprug zaposli u njemačkoj firmi, koja također posluje i u našoj zemlji..obzirom da šalju djelatnike na rad u njemačku na 2 godine, postoji li mogućnost da i ja otputujem s njim i na koji vremenski period? da li je to 90 dana (turistički) ili se može produžiti u svrhu spajanja obitelji? i kakva će ta mogućnost biti nakon 1.7. unaprijed hvala na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

postoji li mogućnost da i ja otputujem s njim i na koji vremenski period? da li je to 90 dana (turistički) ili se može produžiti u svrhu spajanja obitelji? i kakva će ta mogućnost biti nakon 1.7. unaprijed hvala na odgovoru.

Da trenutno na 90 dana a kad on dobije sve potrebne dozvole moguće je spajanje obitelji uz određene uvjete.Nakon 1.7 većina stari ostaje ista kao i do sada, izmjene se još čekaju.

.Rad neće biti legalan još najmanje 2 godine od ulaska u EU,nego tek pristupanjem u prostor Schengena i ispunjavanjem još nekih kriterijuma neophodnih za ravnopravan rad sa ostalim žiteljima EU.

Rad je legalan kad se dobiju sve dozvole.Schengen nema nikave veze sa radom uz dozvole jer je on samo uspostava vanjskih granica eu-a.Rad je reguliran drugim propisima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Radne dozvole će se i dalje izdavat kao i do sada i svatko kome poslodavac želi regulirat dozvole moći će radit (ovisno o kvoti stranaca kao i zanimanju i potrebama eu-a za takvom tradnom snagom).Nakon određenog roka godina moći će se radit bez dozvola (sadašnjih) već s drugim dokumentima koji će se brže i lakše dobivat.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
  • 1 mjesec kasnije...
halo ljudi evo vam jedan odgovor i zapamtitega vi koji idete preko slovenije kuci a prekoracili ste kvotu boravka odgovor vam je kada vas sluzbenik slovenije pita dali znate da ste prekoracili dozvolu boravka u EU......... vi odgovarate mu ne ja sam samo prolazio kroz EU bio/a sam u svicarskoj a svicarska nije u EU a on neka si misli sta ce tada reci

 

da mozda ste u pravu ali iz osobnog iskustva da vam kazem , a imao sam takav odgovor na pitanje slovenske policajke, na kraju je odgovorila na licu mjesta 200,00 eura ili kod sudije 400,00 eura kazne

naravno platio sam prvu ponudu, a da sam bio u svici nju zaboli

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Imam sličan problem kao i većina navedenih.

Bio sam 4 mjeseca ove godine u Mađarskoj (do sredine 5. mjeseca), koristio sam putovnicu i auto. Fora je da bih sada u 6. mjesecu otišao na par dana do Češke, pa me zanima da li me mogu zaustaviti/vratiti/kazniti na (slovenskoj) granici? Ili se na boravak u svakoj od zemalja EU gleda/računa posebno?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Ne, ali se mora regulirat boravak u prijavnom uredu.

"...Stoga se za hrvatske državljane nakon pristupanja Hrvatske Europskoj uniji više neće provoditi postupak izdavanja viza. U Njemačkoj su građani Europske unije – kao i Nijemci – zakonski registrirani u prijavnim uredima. U okviru prijave kod prijavnog ureda mogu iskoristiti svoje pravo na slobodu kretanja. Moguće je da će, ovisno o svrsi boravka, trebati podnijeti dokaze o radu ili studiju, sredstvima za život te zdravstvenom osiguranju...."

http://www.zagreb.diplo.de/Vertretung/zagreb/hr/01/Visabestimmungen/Aufenthalt-nach-EU-Beitritt.html

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
Turistički boravak je 90 dana u 6 mjeseci. Za duži boravak obratite se njemačkom diplomatskom konzularnom predstavništvu.

 

Odbit će vam ulazak. Bit će te vraćeni sa aerodroma u Njemačkoj.

 

Avioprijevoznik će dobiti naređenje da vas vrati nazad, ili vlastitim avionom ili drugom kompanijom o njegovom trošku. Ukoliko posjedujete povratnu kartu istu vam mogu poništiti - tj. iskoristiti za povratak.

 

Može vam se lako dogoditi da novu godinu dočekate u tranzitnom dijelu aerodroma ili u prihvatilištu za strance.

 

 

ja sam iz banja luke i vec sam u austriji 6 mjeseci sa prekidima i sad sam se vratio u banja luku i izgubio pasos. sta ako sad predam za novi pasos dali ce mi naci na granici da sam vec iskoristio tih 6 mjeseci. pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kako mislis skeniraju? oni meni samo udare pecat i provlace kroz nesto. sad dali to sto oni provlace broji dane ili je to provjera dali sam kaznjavan?

 

Ažurirano

 

Hoće ako skeniraju i imaju volje radit.Ime je ostalo isto a putovnica je potrošni materijal.

 

 

kako mislis skeniraju? oni meni samo udare pecat i provlace kroz nesto. sad dali to sto oni provlace broji dane ili je to provjera dali sam kaznjavan?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

S tom provlačenjem ili stavljanjem u "aparat" vide sve vezano po tvome imenu.Kad si ulazio,izlazio,u kpjem si autu bio.tko je s tobom bio...ovisno kakvu mašinu koriste.Gledanje vremena boravka ovisi da li ima volje preračunavat ili nema.Vodiš se prvenstveno po imenu a ne broju putovnice.

 

 

znaci da ja probam na blef? posto je novi pasos mozda nece skontati. a nisam bio nikako prijavljivan u austriji

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

90 dana (s prekidima ili bez) u vremenskom razdoblju od 6 mjeseci.Gleda se od prvog ulaska.Npr.ako si ušla 15.03.2013 do 15.09.2013-te možeš bit ukupno 90 dana.Za tebe se nije ništa promjenilo vezano za duljinu boravka.Nije bitno koja država eu-a jer je isto za sve.To pregledavanje pečata u putovnici i pregled preko skenerskog sistema se radi "ručno" i polako tako da se ne radi svakome jer zahtjeva vremena i veliku pažnju/opreznost onoga koji preračunava.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 7 mjeseci kasnije...

Pozdrav svima...imam jedno pitanje...moj brat je bio ozenjen u Berlinu sa nasom drzavljankom koja ima stalni boravak,sa njom ima kcerkicu koja posjeduje sa rodjenjem Njemacko drzevljanstvo...rastali su se i sudski...i sad nakon nekoliko godina brat mi je ponovo ozenjen i sa novom zenom ima sina od tri godine...ima li moj brat pravo da podnese zahtijev za boravak u njemackoj,na osnovu svoh dijeteta,moram da naznacim da moj brat ima Bosansko i Srpsko drzevljanstvo i zivi u Novom Sadu.

 

Hvala unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav svima...imam jedno pitanje...moj brat je bio ozenjen u Berlinu sa nasom drzavljankom koja ima stalni boravak,sa njom ima kcerkicu koja posjeduje sa rodjenjem Njemacko drzevljanstvo...rastali su se i sudski...i sad nakon nekoliko godina brat mi je ponovo ozenjen i sa novom zenom ima sina od tri godine...ima li moj brat pravo da podnese zahtijev za boravak u njemackoj,na osnovu svoh dijeteta,moram da naznacim da moj brat ima Bosansko i Srpsko drzevljanstvo i zivi u Novom Sadu.

 

Hvala unaprijed

 

po mome misljenju nemate ali najbolje cete saznati ako posaljete upit u grupi idemo u njemacku.gupa je tajna sto znaci da mozete uci saamo u nju preko nekog od prijatelja sa fb koji je vec clan grupe ili posaljete poruku adminu grupe sa molbom da vas doda u tu tajnu grupu.

 

ovo vam je link od admina grupe

https://www.facebook.com/dominko.andrindomac

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

"Sivko" kakve ti editirao moderator valjas narodu, kakvo skeniranje i da se to sve pamti, nekada je stvarno bolje da pojedini ljudi manje editirao moderator pisu, da li ti svjestan sta bi to znacilo kad bi se to pamtilo svakim skeniranjem, sada ti meni reci zasto se ulazu Milijarde eura sada da bi se uveo princip otisak prstiju pri ulasku u sengen zoni tek tada ce se imati tacan uvid koliko je neka osoba provela u sengenu, cak ni pecati ne moraju biti vjerodostojni kao dokaz koliko ste dana proveli, mogucnost da se sazna je ako putujete sa avionom svaka avio kompanija je duzna prije leta da preda drzavi u kojoj leti imena svih putnika, i jos jedno vidio sam da pises u gore navedenom tekstu boravak 90 dana u narednih 6 mjeseci, to se pravilo promijenilo, racuna se zadnjih 180 od onoga dana kada zelite uci u sengenu i u tih 180 dana unazad koji ste izbrojili ako ste bili u sengen recimo 74 dana imate pravo jos 16 dana nakon tih 16 dana boravka opet racunate 180 dana unazad

uređeno: od G-man
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da si malo bolje pročitao bilo bi ti jasno.

 

Educiraj se malo kad ne znaš u stavrnosti kako to izgleda http://www.svgroup.hr/SV-Group/solutions/national-border-management-information-system-nbmis/

 

 

Opet on, za ovo sam ja znao i prije tvog linka, skeniranje biometrijskog pasosa, znaci, ime i prezime, datum rodjenja, tvoja slika, da li ima potrage za licem, i otisak prstiju, ne valjaj editirao moderator po forumima, pomocu skeniranja da se zna koliko ste boravili, sistem Smart Borders Initiative se zove sistem kod kojeg ce biti moguce da se zna koliko je neko boravio,znaci pri svakom ulasku EU(sengen) otisak prstiju se uzima, i ako je neka osoba u zadnjih 180 dana boravila 91 dan sistem daje alarm i vrsi se potraga za tim licem, osoba X koja je boravila 91 pri izlasku se skenira pasos recimo na svicarsskoj granici i vidi se da je potraga za licem, i koliko je prekoracila dana, i kazne ce biti mnogo rigoroznije nego sada, nece moci da se podplati, 1.3 Milijarde eura ce ovo kostati i sitem pamti 181 dan kasnije se brisu podaci, normalno cim neko ostane duze od dozvoljenog i izda se potraga za licem to se ne brise, ove tvoje editirao moderator me nerviraju uzasno

uređeno: od G-man
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da si znao onda bi znao da sistem "pamti" podatke 6 godina o skeniranju a to znači i putovanjima (ulaz-izlaz).

 

 

Tebi nema pomoci drug, kako si samo tvrdoglav, pa ne polaze slovenija racune italiji ili nekoj drugoj drzavi, apsolutno nisu povezani sto se toga tice, udjes u Sloveniji budes 20tak dan, kasnije udjes u Italiju budes mjesec dana, u svicarskoj 25 dana, vracas se sa avionom preko svicarske, sta ti meni sada zelis reci pri izlasku iz Svicarske samim skeniranjem ce granicar znati koliko si dana boravio, pa ko bi brojao dane pomocu pecata onda,ti si tacno naveo da se samim skeniranjem moze vidjeti koliko ko je boravio, tj kad je usao, to je nemoguce, zasto bi se sada uvodio ovaj sistem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tebi nema pomoci drug, kako si samo tvrdoglav, pa ne polaze slovenija racune italiji ili nekoj drugoj drzavi, apsolutno nisu povezani sto se toga tice, udjes u Sloveniji budes 20tak dan, kasnije udjes u Italiju budes mjesec dana, u svicarskoj 25 dana,
Radi se o schengenskim granicama i sve države toga prostora postupaju jednako prema državljanima trećih zemalja.Obavezan ulazni i izlazni pečat,skeniranje,brojenje dana.....

I granična policija RH iako nije u schengenu postupa na isti način.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
Radi se o schengenskim granicama i sve države toga prostora postupaju jednako prema državljanima trećih zemalja.Obavezan ulazni i izlazni pečat,skeniranje,brojenje dana.....

I granična policija RH iako nije u schengenu postupa na isti način.

 

da sto se ulazni i izlazni pecata tice to uredu, ti si rekao da samim skeniranjem moze da se odredi koliko se dana boravilo, ja sam na to napisao da to nije tacno, sada ne razumijem stvarno sta zelis sa ovim postom reci ovo vec znamo, RH dok ne udje u sengen zonu nema pravo glasa

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imao sam radnu dozvolu 4 godine u Njemačkoj na izbjegličku vizu DULDUNG.Sve vrijeme sam radio nisam bio na socijali ili tako nešto dobivao sam radnu dozvolu u početku na godinu a na kraju na 6 mjeseci.Imam hrvatsko državljanstvo i putovnicu živim u BIH.Interesuje me da li mogu ponovo dobiti radnu dozvolu sada kada je Hrvatska ušla u EU.Zahvaljujem se unaprjed na svakom odgovoru HVALA..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da sto se ulazni i izlazni pecata tice to uredu, ti si rekao da samim skeniranjem moze da se odredi koliko se dana boravilo, ja sam na to napisao da to nije tacno, sada ne razumijem stvarno sta zelis sa ovim postom reci ovo vec znamo, RH dok ne udje u sengen zonu nema pravo glasa
Granična policija (koja štiti schengen ali i hrvatska) ima obavezu

1.obavezno udarit ulazni i izlazni pečat svim državljanima trećih zemalja

2.skenirat putovnicu

podaci o skeniranju se čuvaju na serveru 6 godina

 

i sve je rečeno.

 

Imao sam radnu dozvolu 4 godine u Njemačkoj na izbjegličku vizu DULDUNG.Sve vrijeme sam radio nisam bio na socijali ili tako nešto dobivao sam radnu dozvolu u početku na godinu a na kraju na 6 mjeseci.Imam hrvatsko državljanstvo i putovnicu živim u BIH.Interesuje me da li mogu ponovo dobiti radnu dozvolu sada kada je Hrvatska ušla u EU.Zahvaljujem se unaprjed na svakom odgovoru HVALA..
Možeš dobit.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija