Jump to content

Privremeni boravak u Njemačkoj


ja-na

Preporučene objave

  • 5 mjeseci kasnije...

hvala na odgovoru e sad me jos zanima kako da dobije radnu dozvolu dok je tamo da to sredi ako ikako moze a ima jednoh poznanika koji ima firmu da li je moguce da mu mu taj poslodavac sve sredi ili se mora vratiti pa sve odavde pokusati ili krace receno kako da dobije radnu dozvolu ko treba da mu garantuje on zeli tamo da zapocne zivot .ako mi mozete odgovoriti na istu e-mail.adresu hvala unapred

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
  • 5 mjeseci kasnije...

Da li mi mozete odgovoriti da li sam ja prekrsila taj period od 90 dana? Ne znam kako se racuna, ako sam dolazila po 30dana u junu pa u julu bila tako u BIH. Pa sam u augustu opet bila 30dana i onda sam bila 58dana u BIH i sad sam u Njemackoj i u srijedu se vracam a bice 40dana tada. Moze li mi neko odgovoriti da li cu imati problema ili ne pri povratku kuci.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Od 1.6 do 1.12 mogli ste bit ukupno 90 dana,u komadu ili dijelovima kako ste i bilh.Pošto ste bili 100 dana u prekršaju stde ako budu kontroliralí

 

Hvala vam na odgoru. Izvinite molim vas, ali me jos zanima samo da li se prati period od prvog ulaska u EU ili unazad? Ja sam prvi put presla granicu EU sa biometrijskim pasosem 04.04.2015.g. Jel taj period od 180dana (90-90) ide od tog datuma ili sad unazad?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...

Pozdrav svima.Ja sam drzavljanin BiH, imam slovensku vizu na godinu dana.Posto kao zastupnik firme nisam mogao da radim u Njemackoj,odlucio sam se da probam na crno jer mi je stvarno bila frka za novac.Prijavio sam se 12.9.2015,i mislim da izadjem prije nego napunim 6 mjeseci,jer ima neka caka i u tome ako prekoracis svih šest onda nije dobro.I kako se uopce racuna tih 6 mjeseci?U kalendarskoj godini ili?Ako je u kalendarskoj onda sam bio recimo tri,i sad sam ponovo tri.Znaci gradjanin sam trece zemlje,sa Eu vizom za Slo.Unaprijed Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako si dobio boravišnu ispravu za boravak duži od 3 mjeseca nemaš problema.

 

Biut će da si tamo u statusu tražitelja posla.

.Nisam nista dobio, napravio sam samo prijavu boravka(Anmeldebestatigung) i nigdje nema datuma odjave,nisu me ni pitali kad cu se odjavit mada imaju obicaj sa drzavljanima trecih zemalja da ih odma pitaju turisticki boravak.Vjerojatno sam u sistemu Eu pa im je mozda izbacilo da imam Slo boravak od 1 godinu.A u ovom periodu od 6 mjeseci, sredinom decembra prosle godine sam izasao u Hr,i vratio sam se krajem prvog mjeseca.Nisam pravio nikakvu odjavu da idem.Zato me i zanimaju te stvari oko kalendarske godine,kako se racuna.Lp
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne radi se o kalendarskoj godini nego se uzima prvi ulazak za početni datum ali to ne važi za tebe jer imaš odobrenja za slo.

 

Imaš boravak u Slo što ne znači da bez nekih uvjeta možeš boravit u Njemačkoj a još manje radit.

 

Prijavio si se sa putovnicom pa su i gledali dozvolu za slo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...
  • 4 tjedna kasnije...
a moze te li mi rec ako znate sta znaci

ABGESCHOBEN Bundespolizeidirektion Flughafen Frankfurt Main

To imaš u putovnici ili na papiru?

kad sljedeći put dođeš kontrolom mogu ustanovit da si deportirana pa će te pitat za razlog ulaska.Ukoliko sumnjaju u razlog boravka odbit će ti ulaz ali to nije zabrana ulaska.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
  • 3 mjeseci kasnije...

Zdravo svima ! Bila bih vam mnogo zahvalna kada biste mi odgovorili na moja pitanja. Ne znam gdje drugo da pitam, a da idem advokatu, sad trenutno ne mogu.

 

Moja situacija je slijedeca. U braku sam 4,5 godine sa covjekom koji je iz BiH ali ima hrvatsku putovnicu. Ja imam bh pasos. Naime, prosle godine je dosao u Njemacku da radi kao medicinar, a ja sam dosla takodjer prije 4 mjeseca. Dobila sam dozvolu na privremeni boravak na 5 godina i sad sam upisala B2 kurs i trazim posao. Ono sto mene interesuje je slijedece, da li imam i dalje pravo na ostanak u DE na 5 godina u slucaju razvoda, posto je situacija u kuci nepodnosljiva? Da li bih morala nazad u Bosnu, ili mogu da ostanem, naravno, podrazumijeva se da mogu sama da brinem o sebi, i da znam jezik. Molim vas pomozite..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 godina kasnije...
  • 1 godina kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija