Jump to content

Brzina


Vinko12345

Preporučene objave

Zaustavio me presretač utvrđena Max brzina 122 Kmh umanjena za 10 %=110 Kmh(stoji u zapisniku) ogranjčenje 60 Kmh. E sad u zakonu stoji da prekoračenje brzine 30-50 Kmh je 2000 kn a 50 kmh i više je 5000 do 15000 kn.

 

U mome slučaju moja je brzina 50 kmh iznad dopuštenoga po onome što je policajac napiso u zapisniku, ali 10% od 122 iznosi 12.2 te je onda brzina 109.8 i što ispada 49.8 kmh iznad dopuštenog.

 

Znam da Vam to izgleda smiješno ali mene zanima jer se radi o mome đepu i o vozački naravno, po kojoj brzini če me kazniti sudac? Da li imam kakve osnove da taj 0.2 uopče spominjem sucu ili oni zaokruživaju vrijednosti??

 

Puno hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Decimale se ne računaju, ali 122-12=110 110-60=50.

 

50 nije više od 50.

 

Niste naveli jeli se brzina mjerila u naselju ili van naselja, ali u oba članka je upotrebljen izraz "za više od 50".

 

Znači zaslužili ste sankciju za prekoračenje od 30 do 50 km/h.

 

Obavezno pišite prigovor radi poricanja prekršaja, uporebite ovaj moj tekst u njemu, trebao bi vam se prigovor uvažiti.

 

I molim vas - usporite.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Novčanom kaznom u iznosu od 2.000,00 kuna kaznit će se za prekršaj vozač koji se vozilom u naselju kreće brzinom koja je za više od 30 do 50 km na sat veća od dopuštene ili prometnim znakom ograničene brzine.

 

Vozaču motornog vozila se u evidenciju upisuju dva negativna prekršajna boda ako je pravomoćnom odlukom o prekršaju proglašen krivim za prekršaj iz članka 49. stavka 4., članka 53. stavka 4., članka 59. stavka 5., članka 67. stavka 5., članka 70. stavka 3., članka 72. stavka 2., članka 74. stavka 2., članka 137. stavka 2., članka 176. stavka 5. i članka 199. stavka 8. i 9. ovoga Zakona.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vaš prekršaj je "težak" 2 negativna prekršajna boda za što će vam policija izreći zaštitnu mjeru zabrane upravljanja vozilom kategorije kojim ste počinili prekršaj u trajanju od 6 mjeseci.

 

Ukoliko pogrješe u kvalifikaciji prekršaja izreći će vam se kazna od 5.000 do 15.000 kuna ili kazna zatvora do 60 dana i zaštitna mjera zabrane upravljanja vozilom kategorije kojim ste počinili prekršaj u trajanju od 9 mjeseci (3 boda).

 

Na sve imate pravo žalbe sudu koji vam može (a ne mora) umanjiti novčanu kaznu za 1/3 i skratiti zaštitnu mjeru zabrane upravljanja vozilom kategorije kojim ste počinili prekršaj na trajanje od 1 mjeseca.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da se nadovezem na temu brzine jer me zanima slucaj u kojem sam prebrzo vozio u naseljenom mjestu, konkretno to je bilo 120 na sat, a dozvoljeno je 50. Nisam zaustavljen, ali primjetio sam da sam uslikan. Pretpostavljam da ce mi postom stici upit u kojem cu morati dati obavijest tko je upravljao vozilom.

Mene zanima na koji nacin bi mogao tvrditi da ne znam tko je upravljao vozilom, npr. da kod kuće svi koristimo to isto vozilo ili nesto slicno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

burrelofagun je napisao:

... sam prebrzo vozio u naseljenom mjestu, konkretno to je bilo 120 na sat, a dozvoljeno je 50. Nisam zaustavljen, ali primjetio sam da sam uslikan.

 

Oprostite, ali jednostavno moram reagirati, možda nedolično za ovaj forum, ali zar vam se ne čini da bi vam neki rekli da ste vi potencijalni ubojica i samoubojica na cesti? Dakle u naseljenom mjestu, ograničenje 50, vi vozite 120. Nevjerojatno i onda vi tražite, a mi dajemo "pravni savjet". E pitam se da li smo onda i mi sudionici u takvom postupanju. Bez kakvog prijekora, mislim da ne dajemo pravi savjet pa ma kakav atribut on imao.

 

Još bolji su mi policajci koji su vas uočili pa i bez obzira da li su uspjeli izmjeriti brzinu, a da očito nisu ništa poduzeli. Ukoliko vam i pošalju što, to jednostavno smatram ništa. Jadni oni kojih oni štite.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

to je bilo na relaciji od naplatnih kucica u Lučkom prema rotoru - negdje kod Laništa, tamo su 3 trake, fizički odvojene trake s ogradom, pa nek baci kamen onaj koji nije onuda vozio 100 km/h.

Nisam sad 100% siguran koliko je točno ogranicenje, prije je bilo 70 km/h, sad kad je sve to sagradjeno na novo su nesto mijenjali, na dijelu prije rotora ogranicenje je 50 km/h.

 

Ja vas molim samo za savjet, tj sto mi je najbolje uciniti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

burrelofagun je napisao:

to je bilo na relaciji od naplatnih kucica u Lučkom prema rotoru - negdje kod Laništa, tamo su 3 trake, fizički odvojene trake s ogradom, pa nek baci kamen onaj koji nije onuda vozio 100 km/h.

Nisam sad 100% siguran koliko je točno ogranicenje, prije je bilo 70 km/h, sad kad je sve to sagradjeno na novo su nesto mijenjali, na dijelu prije rotora ogranicenje je 50 km/h.

 

Ja vas molim samo za savjet, tj sto mi je najbolje uciniti?

 

pitanje je kako ce policajci definirati vas prekrsaj. osobno sam stava da niste bili u naselju (zapravo ovisi o mikro lokaciji).

 

naselje je zakonom definirano kao

24) prostor na kojem se redovi ili skupine zgrada nalaze s jedne ili s obiju strana ceste, dajući mu izgled ulice i čije su granice označene prometnim znakovima za obilježavanje naseljenih mjesta,
ja za tu prometnicu nikako ne bi rekao da je naselje.

policajci vole kazati da je naselje sve iza "table" imena grada - a ocito je da zakonodavac nije tako definirao naselje jer je kazao tabla i izgled ulice.

 

e sad - ne sjecam se da li policija kada vlasnika trazi ime vozaca obavjestava o pocinjenom prekrsaju (to ce nam petpetica sigurno znati kazati :-) ). ukoliko ne, preduhitrite ih. posaljite zahtjev za informacijom na MUP i navedite registraciju vozila, da ste vi vlasnik te ih upitajte da li je tog dana na toj relaciji vase vozilo bilo u prekrsaju i kojem. tada cete znati da li vam se vise isplati biti neinformiran ili krenuti u zalbeni postupak :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Pozdrav

 

Evo stigo prekršajni nalog kazna 2000 kn i 2 negativna boda.

 

Ok kriv sam i platio bih ali odjednom mi je malo previše, pa me zanima da li se može na rate? (negdi sam čuo da se može)Ako bih podnesao prigovor da li na glavnoj raspravi mi mogu dati na rate,tj. da li će mi izaći u susret? ili će mi još više povećat kaznu? Ili da posudim novce odmah platim i ne pišem prigovor?

 

Koja je najbolja solucija?

 

Hvala Vam

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija