Jump to content

nisam vozi, a uzapisniku da sam vozio


dreja

Preporučene objave

Auto parkiran za 1 min dolazi polica i pita:

ko je vozio,

brat je vozio,

di je

otišao je

mene vode u stanicu malo me tuku da priznam da sam ja vozio....pa još malo..pa pušem u alkotest i napušem 1,8 kad mi daju da potpišem alkotestiranje zelim napisat u taj zapisanik da sam dobio batine, napišem 2 slova i uzmu mi iz ruku i napišu da nisam htio potpisat....provem noč u čeliji, i dobijem papire od njih da u kojima piše da sam upravljao vozilom, i bio pijan, a auto je bio parkiran.

A da su me tukli i psovali neče ptoč jer sam bio sam i pijan, a njih su bila dvojica.....

Šta da čekam poziv sa susda ili da napišem žalbu i predam načelniku?

ili nešto drugo.

Puno vam hvala!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na način koji ste napisali ovaj tekst napišite mail na policija@mup.hr i detaljno opišite događaj kojeg će provjeriti unutarnja kontrola MUP-a.

 

Obavezno dajte sve svoje podatke i tražite pismeni odgovor.

 

Prigovor sudu možete pisati tek nakon što dobijete prekršajni nalog. U njemu je potrebno napisati sve što se dogodilo.

 

Nadležne istitucije u MUP-u i prekršajni sud će izvršiti sve potrebne radnje da se utvrdi istina te prekršajne i kaznene odgovornosti svih sudionika događaja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ljutko je napisao:

1. lijecnicki pregled u kojem ce se utvrditi ozljede

2. angaziranje odvjetnika (mozda i prije lijecnickog pregleda)

3. privatna tuzba zbog nanosenja boli, dusevnih tegoba

 

ovo sto je petpetica predlozio treba takodjer uciniti ali mislim da to nije toliko vazno kao ovo sto ja predlazem :-)

 

Nemam baš šta pokazat liječniku, možda bi imao da nisam reko če želim odvetnika da sam vidio da se ovi ne šale....ili samo za procijenu duševne boli....

A šta ako oni kažu da sam bio agresivan pa da su mi smirivali... oni su zakon i ima ih više i ja sam bio pijan...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

probaj je napisao:

Pretpostavljao sam to, e onda je malo problem jer sukladno novom Prekršajnom zakonu za preko 1,5 promila oni mogu i uhititi, a ako im pružam otpor onda i na silu. Pa ocijenite sami što dalje s napomenom da je lažno prijavljivanje samo po sebi kazneno djelo.

 

nisam ja pružao nikakv otpor....oni su mene malo malatili da ja priznam da sam vozio....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pojam "otpor" je vrlo rastezljiv i nisam siguran da se naša sudska pa i druga praksa uhvatila u jači koštac s njegovim obrazloženjem osim nekih već propisanih razlikovanja o aktivnom i pasivnom. Međutim nepobitno je da su postojali uvjeti za uhićenje, a to se vama u konkretnom slučaju zasigurno nije svidjelo. Da li se slažete s time i onda se postavite u ulogu tih dvojice - što bi vi na njihovom mjestu.

Posebno imajte u vidu koliko je bilo u zraku maligana ili što bi rekli promila u krvi - to je jako puno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

@probaj

 

Neka gospodin prijavi drugog da je počinio kazneno djelo. Ukoliko se utvrdi da je prijava lažna, a prijavljeno kazneno djelo se goni po službenoj dužnosti, gospodinu slijedi kaznena prijava za lažno prijavljivanje.

 

A to da li je gospodin upravljao vozilom ili netko drugi, to je stvar prekršajnog suda.

 

Svakodnevno se događa da duhovi upravljaju vozilima, a jadni i nedužni građani (pritom pijani ili nemaju položeno) nastradaju pored otključanog i još vrućeg vozila.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

probaj je napisao:

Pojam "otpor" je vrlo rastezljiv i nisam siguran da se naša sudska pa i druga praksa uhvatila u jači koštac s njegovim obrazloženjem osim nekih već propisanih razlikovanja o aktivnom i pasivnom. Međutim nepobitno je da su postojali uvjeti za uhićenje, a to se vama u konkretnom slučaju zasigurno nije svidjelo. Da li se slažete s time i onda se postavite u ulogu tih dvojice - što bi vi na njihovom mjestu.

Posebno imajte u vidu koliko je bilo u zraku maligana ili što bi rekli promila u krvi - to je jako puno.

 

Znam da je puno, to ne osporavam nikako....nisam stvaro nikakve komplikacije.....Na zapisnik od alkotestiranje sam htio napisat da sam dobio batine i to skupa potpisat...i oni su se potpisali da ne želim potpisat.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija