Jump to content

Najbolji student Prava


anonimno

Preporučene objave

Takvi narcisoidni tipovi,puni sebe i vlastitog Ja obično kasnije budu na nekim unosnim i prestižnim pozicijama.

Znam jednu takvu kliku sa mog faksa,špicali su odjela,čmarenje profesorima,galamđije.

Jedan je regionalni vlasnik Citx Expresa,drugi komercijalist u P&G,treći je odselio i radi u Zagrebu u nekoj američkoj revizorskoj kući...

Mislim da je to pitanje Ega i velike ljubavi prema sebi.

Iz te egocentričnosti izbija samopouzdanje i onda ljudi te jednostavno takvog počinju prihvaćati.

Znači smanji bilo kakve interese koji ti ne nose pragmatičnu korist(tipa čitanje knjiga koje se ne odnose na fax,internet,kazalište,kino..) uzmi 2-3 stvari u životu i tu se posveti 100%.

ZAPAMTI!

Iza svake prepotencije skriva se neka impotencija.

Moguće da se radi na nekoj razini emotivno zakržljalim ili nedovoljno svjesnim osobama pa to nastoje kompezirati dominacijom nad drugima iz koje onda crpe određeno zadovoljstvo.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pitanje je kako tko doživljava pojam - "najbolji" student..

netko ima ugled i karizmu, a da nije po ocjenama i najbolji..

netko ima super ocjene ali ne i ugled, pitanje je kako se do ocjena došlo.... ljudi brzo prepoznaju i otkriju takve

 

ocjene, ugled i karizma stečena na faksu, rijetko je odmah prepoznata i priznata na radnom mjestu...tu se polazi od nule , a ovisi i o sredini u koju se došlo/upalo...

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
  • 2 mjeseci kasnije...

je napisao:

1.Ulizuj se profesorima.

2.Budi u stud. udrugama.

3.za prvi ispit odaj na konzultacije s pametnim pitanjima

4. briljiraj na prvom ispitu, ubaci se na dobar seminar, interesiraj se za demonstrature,uči,izlazi na predrokove, nabij prosjek i ne zaboravi se šminkati na društvenm događanjima

 

 

 

Poštovane kolege,

 

ja sam najuspješniji student svoje generacije (sada sam apsolvent) a nisam niti u jednoj studentskoj udruzi, ne idem na konzultacije, niti se ulizujem profesorima. Jednostavno naučim sve što profesor traži i dobivam odlične ocjene. Također ne sjedim cijeli dan za knjigom.

 

Ovdje mi se čini da ste svi zauzeli stav da nekoga treba kamenovati zato što je najbolji il i najuspješniji. Jadno.

 

Bobby

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Učila sam s kolegicom koja je primila cum laude diplomu na Zagrebačkom fakultetu.Ona s razliku od mnogih uči s razumjevanjem.Kada bi je opisala kao osobu za nju bi rekla da je skromna i inteligentna.Mnogi njeni prijatelji ni ne znaju da je izvrstan student. Ne bi ni ja znala da me nije zvala na svoju promociju.Mislim da je to bogom dano i naravno učenjem,ali ipak moraš imati predispozicije da to možeš.Sve ove predrasude vezane uz "najbolje" su krive.Ulizica ima mnogo i takvi se guraju,ali nisu odlični studenti.Odličnim studentima to jednostavno nije potrebno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vidi, ti si se pokazao na početku dobivši vjerojatno par odličnih ocjjena, a ostalo je išlo puno lakše..pa zato i nisi morao sjediti za knjigom po cijele dane priznaj i sam. Tako je svugdje..tebe ne gledaju isto kao druge(kad ti vide ocjene mislim ) i imaju malo više poštovanja..

Svi će se složit da dosta igraju i druge ocjene, mada neki predmeti nemaju veze jedan s drugim..

I ako neki ispit nisi dobro spremio, možda si drugi briljirao, ali ćeš svejedno dobiti dva.

Rijetki su profesori poput prof. Garašić iz gpp koja gleda samo znnje, bez obzira što si dobio iz gp recimo..

U svakom slučaju do te titule sigurno nije bilo lako dogurati pa čestitam...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Priznajem da nikad nisam sjedio za knjigom po cijele dane. Zapravo bih možda za sebe mogao i reći da malo učim (vremenski gledano). No razlika je u tome što se ja za ispit počnem pripremati 3 mjeseca unaprijed, pa svaki dan radim redovito. Malo-pomalo, ali redovito. A ovo da ću dobiti 2 iako nisam briljirao - ovako: možda će zvučati ne znam kako, ali ja ne uzimam dvojke i trojke. Uglavnom odmah dobijem 4 ili 5, ali sam i par puta odbio ocjenu. Što se tiče Garašićke, žena je super. Išao sam slušati njezin ispit i imam same pohvale za nju. Zato sada GPP spremam, i neću izlaziti dok ga ne budem znao jako, jako dobro. Tako je sa svim predmetima. Dobre ocjene dobivam jer ih zaslužim, a ne zato što su mi ostale ocjene super. Jer na mom faxu, profesor ti u pravilu ne gleda index dok ti ne odluči upisati ocjenu. Tako da oni zapravo i nemaju pojma kakve su moje ocjene. Sve se može postići radom.

 

Bobby

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

Tako je sa svim predmetima. Dobre ocjene dobivam jer ih zaslužim, a ne zato što su mi ostale ocjene super. Jer na mom faxu, profesor ti u pravilu ne gleda index dok ti ne odluči upisati ocjenu. Tako da oni zapravo i nemaju pojma kakve su moje ocjene. Sve se može postići radom.

 

Bobby, ovo sto si napisao naprosto ne stoji. Ili je tvoje iskustvo jedinstveno.

 

Evo ti primjera, kad sam polagala Pomorsko prof. me tag pogadjao s pitanjima da nisam mogla vjerovati da me pita takve gluposti. Na moje zaprepastenje (buduci da sam ispit spremila da te bog sacuva lose) dao mi je 5 mada znam da moje znanje nije bilo za tu ocjenu.

 

Na tom ispitnom roku sam polagala i Upravno pravo i naucila ga valjda ko niti jedan ispit na citavom studiju. Odgovarala sam vrlo, vrlo dobro. Od desetak pitanja malo sam losije odgovorila na dva i ocekivala u najmanju ruku cetvorku. Onda uvazeni prof. uzeo moj index, lista, lista, dodje do zadnje strane i kaze: "Ha, vidi! Jahte ste bolje znali. Evo vam sad bas 2."

 

Na pocetku faksa sam cak odbila neke ocjene jer sam ih smatrala nepravednim, a na 4. godini mi nije padalo na pamet.

 

I sto sam postigla radom? Za slab rad dobila 5, a za odlican rad 2. Ocjena je cesto daleko od realnog mjerila znanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Isto pitanje i tebi, Ane? Na kojem si ti faxu (studirala)?

 

znas gdje je studirala? tamo gdje se informatika ne prolazi na lijepe oci kao na tvom faksu: kada quotas onda quotaj samo bitno, a ne da ti ja u pol dva ujutro editiram postove jer si ti informaticki polupismen pa mislis kako tvoj velebni oneliner nece bit shvacen ako ne citiras pola threada i tricetvrt autora.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Goran je napisao:

 

znas gdje je studirala? tamo gdje se informatika ne prolazi na lijepe oci kao na tvom faksu: kada quotas onda quotaj samo bitno, a ne da ti ja u pol dva ujutro editiram postove jer si ti informaticki polupismen pa mislis kako tvoj velebni oneliner nece bit shvacen ako ne citiras pola threada i tricetvrt autora.

 

Kao prvo, nije mi bila namjera uvrijediti Ane. ovo "studirala" sam stavio u zagradu zato jer nisam bio siguran studira li Ane još ili je završila studij.

A ti se, moderatoru, ne moraš pjeniti. I ne moraš me odmah vrijeđati. Odmah napsti sa uvredama, ne dolikuje jednom moderatoru, zar ne? :-o Uostalom, ja makar imam neke osnove kulture dijaloga. A to se, moderatoru - izgrađuje tijekom razvijanja i formiranja osobnosti i karaktera. Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ane je napisao:

 

Studirala i diplomirala u Zagrebu.

 

 

Ja nisam student Zagreba. Rekla mi je prijateljica koja studira u ZG da ti tamo obvezno prolistaju index. A vjeruj mi, na mom faxu ti ne prolistaju index prije nego li ti upišu ocjenu. Da je tako, možda bih imao veći prosjek. No, ipak mogu reći da sam dosad bio samo niže ocjenjen iz nekih predmeta (zato jer profesor ne daje nikome veću ocjenu od 2 i 3), ali nikad precjenjen ili da sam ocjenu dobio na osnovi drugih ocjena.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bobby, ne znam gdje ti studiras, ali na faksu u Zagrebu (mozda se i to promjenilo zadnjih godina) su na usmenom prvo uzeli index, a tek onda poceli ispitivati, pa na kraju ili dobijes ocjenu ili ti vrate index.

 

Dok sam studirala nije bilo pravilnika o posebno uspjesnim studentima u danasnjem obliku (cum laude, magna cum laude...), ali mogu ti reci da sam malo iznenadjena uvjetima koje propisuje taj pravilnik.

 

Recimo, za diplomu cum laude i magna cum laude trazi se odgovarajuci prosjek i zavrsetak studija u roku od 6 godina. Meni je to zapravo cudno. Nagradjuju se studenti koji fakultet ni ne zavrse u propisanom roku. Napominjem da se pravilnik odnosi na sve studente, a ne samo na bolonjsku generaciju koja studira duze.

 

Meni je na studiju bilo vazno zavrsiti u roku, sto sam i napravila. Ne tvrdim da je to svima prioritet, neki mogu duze studirati i nemaju potrebu zaposliti se odmah nakon faksa ili jos tijekom faksa. Da sam studirala 6 godina vrlo bi vjrojatno dostigla i prosjek. Ne vidim razloga nagradjivati studenta u kategoriji najboljih ako ne upisuje godine u roku, pa cak i da ima vrlo visok prosjek ocjena.

 

Ako si najbolji, onda si najbolji u roku.

 

Jos samo da se osvrnem na onaj dio sudionika u raspravi koji smatra da se najboljim studentom postaje uglavnom provodeci citave dane nad knjigom i uvlacenjem profesorima. Konkretan primjer, kolegica je zavrsila fakultet u Zagrebu za 3,5 godina, vrlo dobar uspjeh, Rektorova nagrada i oslobodjenje od pisanja diplomskog, dobila drzavnu stipendiju za pds. Nije visila citave dane nad knjigom ali je ucila puno i vikende je provodila vani non stop. Dakle, nekome to jednostavno bolje ide i treba manji napor za isti rezultat. Cast izuzecima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kao prvo, nije mi bila namjera uvrijediti Ane

 

to znamo. ono sto si napravio je da si u svom postu citirao toliku kolicinu teksta drugih autora da to nije stalo ni na 19-incni monitor, a sve si to ucinio kako bi ispod toga napisao jednu jedinu vlastitu recenicu.

postoje razne komunikacije pa tako i razne kulture pri komuniciranju, a iako ti drzis "kako imas osnove kulture dijaloga", tvoj postupak nije bio u skladu ni s temeljnim pravilima kulture elektronickih komunikacija.

 

nadalje, buduci da prigovaras kako sam te navodno vrijedjao, obavjestavam te da sam provjerio svoj post i u njemu nisam nasao naznake onoga sto mi imputiras. da bi se nekoga vrijedjalo sadrzaj bi morao biti uvredljiv za prosjecnu osobu, a to sto netko ima (nerealno?) visoko misljenje o sebi, pa utemeljene i obrazlozene kvalifikacije poput "informaticki polupismen" dozivljava kao uvrede nije niciji problem doli problem te osobe.

 

buduci da je moja ocjena konacna i da nemas pravo prigovora ovim zakljucujemo slucaj, a tebe molimo da se ubuduce forum koristis obzirnije i u skladu s njegovim pravilima (koja su manje vise ista kao i pravila svih foruma uzduz i poprijeko i-neta)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

tvoj postupak nije bio u skladu ni s temeljnim pravilima kulture elektronickih komunikacija.

 

Jesi ti siguran da znaš o čemu govoriš? tj. pišeš?

 

da bi se nekoga vrijedjalo sadrzaj bi morao biti uvredljiv za prosjecnu osobu, a to sto netko ima (nerealno?) visoko misljenje o sebi, pa utemeljene i obrazlozene kvalifikacije poput "informaticki polupismen" dozivljava kao uvrede nije niciji problem doli problem te osobe.

 

Zar nije uvreda ako ti mene samovoljno ocjenjuješ polupismenim? odakle tebi pravo da ti meni daješ ocjene?? Zar nije uvreda ako ti smatraš da ja nisam u pravu što se smatram pismenim?? Dakle prema tebi - ja zbog toga što se smatram pismenim - imam visoko mišljenje o sebi. Baš si čudan. Uostalom nije to moj - to je tvoj problem.

 

buduci da je moja ocjena konacna i da nemas pravo prigovora ovim zakljucujemo slucaj,

 

ma nemoj? zašto bi tvoja ocjena bila konačna? misliš da to što si moderator znači da smiješ suzbijati demokraciju razmišljanja?? Dakle, tvoja mora biti zadnja?? jadno. nauči se nekad poslušati i tuđe mišljenje.

 

a tebe molimo da se ubuduce forum koristis obzirnije i u skladu s njegovim pravilima..

 

Nisam prekršio niti jedno pravilo.

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bobby,

morala sam editirati tvoj post buduci da niti na jednom mjestu nisi odvojio qutani dio, od svog dijela teksta. Ispalo je nejasno, necitljivo i zamorno.

 

U buducnosti, oznake citiranja moras staviti na pocetku i na kraju SVAKOG citata (razlika izmedju pocetka citata i kraja je u znaku / - vidi kod iduceg citiranja) tako da bi ih logicki i vizualno odijelio od svog teksta. Ovo osobito ako citat mislis isprekidati svojim komentarima i odgovorima.

 

Ovako ispada da je sve napisano citat nekoga drugoga.

 

Kad to savladas, proglasiti cemo te i sluzbeno informaticki pismenom osobom! ;-):-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ane, probao sam, nije prvi put da se služim forumom, i sam sam administrator i moderator, ali ova tipka "quote" mi samo otvara novi prozorčić u koji mi čak i ne stane tekst koji želim citirati. Ne znam zašto, ali nije mi učinkovita niti tipka citata, niti tipka za boju, a niti ona za podebljavanje..

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ovako cemo ti i ja bobby:

 

demokracija nije anarhija, a koristenje foruma nije pravo vec privilegija.

 

sukladno tome, tvoje pozivanje na "demokraciju razmisljanja" (pod cime valjda podrazumijevas slobodu misljenja i izrazavanja) je promaseno iz najmanje dva razloga i to:

1-nitko te nije sprijecio da iznosis svoje misljenje o temi u kojoj ucestvujes niti je tvoj post korigiran u tom smislu.

2-tvoja sloboda ovdje je ogranicena, a jesi li i kada presao granice odredjuje najblizi moderator.

 

nadalje, ne laziraj tudje izjave, nitko ti nije rekao da si "polupismen" vec da si "informaticki polupismen". buduci da si zamalo pravnik, a ne zamalo informaticar ovo nije i ne moze biti uvreda kao sto nije uvreda kada se pravnom laiku kaze da je "pravno neuk".

 

i konacno, bez obzira na tvoje (pogresno) shvacanje forumsko-internetskih sloboda, moji stavovi i postupanje kao moderatora (ne kao i ucesnika rasprave) jesu konacni, a nisu i nece biti predmet rasprave ili baza pregovora izmedju nas dvojce. stoga ce svaki tvoj eventualni post u ovom smjeru biti izbrisan.

 

ti sada mozes ovo prihvatiti i nastaviti se koristiti forumom u skladu s njegovim pravilima ili poput razmazenog 5-godisnjaka kojem su roditelji zabranili playstation lupati nogicama pod stolom, meni svejedno, ali rasprava je u svakom slucaju zavrsena.

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bobby, ne znam gdje ti studiras, ali na faksu u Zagrebu (mozda se i to promjenilo zadnjih godina) su na usmenom prvo uzeli index, a tek onda poceli ispitivati, pa na kraju ili dobijes ocjenu ili ti vrate index.

 

U Osijeku. Ne gledaju oni ocjene. uglavnom dobijem koliko i zaslužim. izuzetak su predmeti gdje profesor nema urođene pedagoške kriterije pa dijeli samo dvojke i trojke.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

demokracija nije anarhija, a koristenje foruma nije pravo vec privilegija.

 

Ne slažem se. Korištenje bilo kojeg foruma je pravo, koje samim time postaje kada se korisnik registrira, odnosno ovisno o forumu, kada mu administrator odobri članstvo, jer kolega pravniče - prihvaćanjem pravila Foruma korisnik postaje član, a samim prihvatom pravila zasniva se svojevrsni oblik ugovora, a iz ugovora proizlaze prava i obveze. zar ne?

 

 

1-nitko te nije sprijecio da iznosis svoje misljenje o temi u kojoj ucestvujes niti je tvoj post korigiran u tom smislu.

 

Sada me sprječavaš jer mi prijetiš da će mi postovi biti izbrisani. A to se onda više ne zove demokracija, nego samovolja moderatora. Ne znaš se nositi s činjenicama i argumentirano kontrirati pa prijetiš brisanjem. Jadno.

 

tvoja sloboda ovdje je ogranicena, a jesi li i kada presao granice odredjuje najblizi moderator.

 

moja sloboda, "moderatoru" nema zašto biti ograničena, jer nikoga ne vrijeđam i pišem sasvim uljudno. Sve u skladu sa pozitivnim pravnim poretkom i javnim moralom.

 

nadalje, ne laziraj tudje izjave, nitko ti nije rekao da si "polupismen" vec da si "informaticki polupismen".

 

Odakle tebi PRAVO da ti mene, kojega ne znaš i ne poznaješ - OCJENJUJEŠ, tj. odakle ti pravo da ocjenjuješ moju kompjutersku pismenost?! ha?!

 

buduci da si zamalo pravnik, a ne zamalo informaticar ovo nije i ne moze biti uvreda kao sto nije uvreda kada se pravnom laiku kaze da je "pravno neuk".

 

 

Zašto se praviš pametan? Ti ne možeš znati i ne znaš imam li ja ili nemam diplomu iz informatike. Kao drugo, uopće mi ne treba diploma da bih se znao služiti računalom. Jel tebi trebala vozačka da naučiš voziti bicikl?

 

A što se tiče drugog dijela ovog dijela tvoga posta, mnogi pravni laici su bolji pravni stručnjaci negoli sami pravnici. I stoga se, kolega, to može smatrati uvredom. Uvreda ne bi bila da si rekao istinistu činjenicu, primjerice: ti nisi završio Pravni fakultet. Ali zašto POTCJENJIVATI kolega druge ljude?? Ili je to tvoj način??! Ti bi, dakle, i Mirku Miočiću rekao da je "neuka osoba" jer čovjek nema završeni fakultet. Dragi kolega, "neukost" ili "učenost" ne ovisi nužno o visokoj naobrazbi. A što se tiče uvrede, ne misliš li da bi bila uvreda kad bih ja nekome rekao: "Ti ne znaš kuhati, nisi dobar kuhar, jer nisi završio školu za kuhara", a da pritom pojma nemam kako ta osoba kuha??!! To JEST uvreda, kolega. Primjerice, moja mama je odlična kuharica, a nije završila školu za kuharicu.

 

konacno, bez obzira na tvoje (pogresno) shvacanje forumsko-internetskih sloboda

 

Meni se čini da si ti pogrešno shvatio svoju relativno kratku ulogu moderatora.

 

moji stavovi i postupanje kao moderatora (ne kao i ucesnika rasprave) jesu konacni. stoga ce svaki tvoj eventualni post u ovom smjeru biti izbrisan.

 

Opet si zabrijao na pogrešan način. U odgovoru na moj post se ti nisi javio kao moderator, nego kao sudionik. I upravo kao SUDIONIK rasprave koristiš funkciju moderatora i prijetiš. To se, kolega naziva ZLOUPORABA.

 

ti sada mozes ovo prihvatiti i nastaviti se koristiti forumom u skladu s njegovim pravilima

 

Pa ja uopće ne kršim nikakva Pravila. Ako je moj odgovor na tvoj post k r š e n j e p r a v i l a, onda, dakle, tebi nitko ne smije replicirati, jer ti očito želiš biti "bog i batina" na ovom forumu. Uloga moderatora nije iživljavanje na korisnicima. Jadno.

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija