Jump to content

Berlinska oporuka (Berliner Testament)


miomao

Preporučene objave

Dobro vecer svima!

Imam jedno pitanje i nadam se da ce mi netko moci pomoci.Zivim u Njemackoj i imam hrvatsko drzavljanstvo,a moj suprug je Njemac i ima njemacko drzavljanstvo.Zelimo sastaviti Berlinsku oporuku(u slucaju smrti jednog supruznika,prezivjeli nasljedjuje sam imovinu umrlog).

Djeca nasljedjuju tek kada su oba roditelja umrla:

Po njemackom zakonu,takva oporuka je valjana samo ako u Hrvatskoj postoji isti zakon,znaci da se supruznici mogu izjasniti da jedan drugom sve ostavljaju.

Ne znam gdje drugo da potrazim taj savjet,pa se nadam da ce mi netko od vas pomoci,prije nego izdamo monogo novaca za biljeznika ovdje.

Unaprijed hvala!!! :namiguje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Djece nemamo,ali po njemackom zakonu ako nemas djecu,postoji rodbina drugog i treceg stupnja koja ima pravo traziti dio ostavstvine.

Na to rodbina nema pravo samo ako je sklopljena ta Berlinska oporuka.Aona je za moga supruga i mene vazeca samo ako zakon Republike Hrvatske istu priznaje ili poznaje.

Da li je u Hrvatskoj moguce takvu oporuku napraviti,ako nemas djece i zelis zastiti suprugu ili supruga da imovinu dijeli sa ostatkom tvoje rodbine?!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija