Jump to content

Odšteta od osiguranja za prometnu nezgodu???


pupa265

Preporučene objave

Poštovani,

 

molio bih Vas za Vaše mišljenje i savjete u vezi mog slučaja...

Naime prije 3 godine sam teško stradao kao pješak na pješačkome prijelazu... Zadobio sam dosta teške ozljede i trajne posljedice...

 

Ozljede:

- trostruki prijelom desne potkoljenice

- povrijeđeni ligamenti, meniskus i hrskavica u desnom koljenu

- isčašenje desnog ramena

- oštečenje spleta živaca u desnom ramenu

- velika posjekotina na desnoj strani lica

 

Nakon te prometne operirali su mi potkoljenicu koja nakon toga ostala 1cm kraća od lijeve noge.

Koljeno sam operirao 2 puta i izgleda da ću morati na još jednu operaciju jer mi se situacija pogoršala u desnom koljenu.

Iman velikih problema s potkoljenicom jer mi je neki mišić trajno ostao oštečen i ne mogu puno hodati jer me užasno boli.

Cijeli splet bedrenih mišića mi je atrofiran tj. izgubio sam mišićnu masu u desnoj nozi koju nikako ne mogu vratiti i to mi stvara trajne probleme u hodanju.

Desno rame sam ima kompliciranu operaciju koja mi je na kraju kako tako vratila rame u funkciju al dalje su mi ostali trajni problemi s pokretima itd...

Iman trajni ožiljak na licu koji mi smeta.

Izgubio sam 2 godine života ležeći u kući, u bolnici, toplicama i morao sam 2 godine staviti u mirovanje studiranje na fakultetu.

Aktivno sam do prometne igrao rukomet i bio registriran u II. HRL i više nikad neću moć igrati profesionalno rukomet.

Iman ogromne troškove liječenja, čak sam bio na 2 privatne operacije zbog nesposobnosti naših doktora u bolnici koje su me koštale 40.000kn sve skupa.

Iman psihijatrijske nalaze da iman problema od prometne, depresija, strah od auta, itd...

Trajni invaliditet u potkoljenici, koljenu i ramenu tj. radno sam nesposoban...

 

E sad na kraju ove priče jedino što sam ja dobio od osiguranja je 50.000kn za troškove liječenja tj. akontacija, a moji troškovi su daleko veći od toga...

 

Šta se tiće odštetnog zahtjeva ne očekujem brda i doline al cifra koju su mi odvjetnici rekli da će tražiti cca. 200.000.-250.000.kn mi se čini definitivno premalom s obzirom šta sam sve proživio i koje su mi posljedice ostale.

 

Unaprijed zahvaljujem na Vašim mišljenjima o mome slučaju i Vašim savjetima

 

Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sa 250.000 kuna danas se ne može kupiti nikakva imovina od koje bi doživotno bili osigurani.

 

Ne pristajte ni na kakvo brdo para ma koliko ono bilo.

 

Ustrajte na mjesečnoj renti koja bi bila vezana uz prosječnu plaću. Upravo to će te najteže dobiti.

 

Za odvjetnike ste samo jedan od klijenata od čijeg slučaja nastoje zaraditi što više novaca.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Primjer:

 

Morat će te raditi kao portir za 2.500 kuna, a da ste radili u svojoj struci zarađivali bi prosjećnu plaću u RH.

 

Znači potražujte mjesečno rentu u iznosu od 50% prosječne plaće u RH.

 

Otprilike tako nešto, ali teške muke će te doći do toga. Svaki odvjetnik koji želi odmah 1 kg kuna - ne želi Vam dobro.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija