Jump to content

Hvo branitelj!


immortalwmostar

Preporučene objave

RVI HVO-a dobijo odbijenicu nepriznaje se status invalida domovinskog rata,poslao zalbu na rjesenje iz Tvrtkove 21.11.2007 god.,obavjesten da je zalba uredno zaprimljena u Mihanicevoj do dan danas nisam dobio nikakav odgovor,napominjem da sam RVI HVO-a sa 80% plus ortopedski dodatak u BiH! Sta da poduzimam dalje?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

immortalwmostar je napisao:

RVI HVO-a dobijo odbijenicu nepriznaje se status invalida domovinskog rata,poslao zalbu na rjesenje iz Tvrtkove 21.11.2007 god.,obavjesten da je zalba uredno zaprimljena u Mihanicevoj do dan danas nisam dobio nikakav odgovor,...

 

Da li se radi o mirovinskoj problematici (spominjete Tvrtkovu i Mihanovićevu), ili o priznavanju statusa hrvatskog ratnog vojnog invalida (navodite:" dobijo odbijenicu nepriznaje se status invalida domovinskog rata ...")?

:misli::-?

Navedite više (točnih) podataka pa onda postavite (jasno) pitanje.

Pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vjerojatno si dobio negativno rješenje za mirovinu prema sporazumu RH/BIH za Hvo branitelje? (definiraj pitanje zemljače).

Mislim da bi im trebao poslati Upit vezano za tvoj predmet, jer ga oni imaju pod brojem spisa(6 znamenki piše na rješenju).

Možeš i nazvati na 0038514891666 pa pitati za svoj predmet.

Pozdrav i javi se sa točnim informacijma!

Sretno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

RVI HVO-a 80% sa ortopedskim dodatkom,temeljem medudrzavnog ugovora podnio zahtjev za prizanje prava na invaldsku mirovinu 21.7.2006 god.,a 24.10.2007 god. dobijema odbijenicu da nisam osoba iz clanka 1. stavka 1. tocke 7. ugovora HVO. Napominjem uredna dokumentacija o ranjavanju i ljecenju u vise bolnica u BiH i HR. Zalio se na odbijenicu i dobio odgovor da mi je kompletan predmet prosljeden iz Tvrkove u Mihanicevu 21.11.2007 god. zajedno sa zalbom gdje sam naveo da bih se volio pojaviti na bilo kojem ljecnickom pregledu u RH i do danas nisam dobio nikakav odgovor osim da je zalba u Mihanicevoj. Sta dalje raditi? Unaprijed zahvalan!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako si predao valjani zahtjev one se trebao riješiti u zakonskom roku, ako nije trebao si već podnijeti požurnicu, a potom i tožbu tj. Upravni spor sukladno Zakonu o Općem upravnom postupku.

Teško mi je čitati kako branitelji krive Državu, a krivi su birokrate koji nečije papire odlažu u ladice i zaborave na njih. No ti birokrati imaju sve preference da moraju baš tu raditi i da ne mogu biti zamjenivi. Ali da to ne obrazlažem nije tema.

Iako da se nadovežem na gore narečeno HVO, je bila vojska hrvatskog naroda, ali ne i države Hrvatske! I RH nema nikave pravne osnove da daje mirovine RVI HVO-a, može, a to je i napravljeno preko Republike BiH pomagati RVI Hrvatima!

Molim samo nije to odbacivanje pripadnika HVO i ja sam nosio oznaku dok sam bio dolje i nikakvi organi BiH mi ne priznaju RVI ???????

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

immortalwmostar je napisao:

RVI HVO-a 80% sa ortopedskim dodatkom,temeljem medudrzavnog ugovora podnio zahtjev za prizanje prava na invaldsku mirovinu 21.7.2006 god.,a 24.10.2007 god. dobijema odbijenicu da nisam osoba iz clanka 1. stavka 1. tocke 7. ugovora HVO. Napominjem uredna dokumentacija o ranjavanju i ljecenju u vise bolnica u BiH i HR. Zalio se na odbijenicu i dobio odgovor da mi je kompletan predmet prosljeden iz Tvrkove u Mihanicevu 21.11.2007 god. zajedno sa zalbom gdje sam naveo da bih se volio pojaviti na bilo kojem ljecnickom pregledu u RH i do danas nisam dobio nikakav odgovor osim da je zalba u Mihanicevoj. Sta dalje raditi? Unaprijed zahvalan!

 

Vidi, Čl. 1.stavak 1. točka 7, glasi:

 

osobe,

pripadnici HVO koji su stradali na teritoriji BiH te ostvarili status RVI (što kažeš da imaš) po osnovu ranjavanja ili zatočeništva (isključivo) u koliko su državljanji R Hrvatske,

 

Tako glasi narečeni članak, e sada Ti se nađi u te dvije opcije, ako pak nije jedna od te dvije, onda slijedi borba.

A ovo dvoje si trebao predati prilikom podnošenje zahtjeva (rješenje RVI, na temelju čega i stjećeš pravo i domovnicu), s r e t n o

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prijatelju , odbijenicu dobiješ i na teško ranjavanje ako nije na prvoj crti, tj. u neposrednom pružanju oružanog otpora. mislim da ti žalba "ne pije vode",jer ugovor je takav kakav je, a pravili su ga naši "stručnjaci " samo s ciljem da ograniče broj korisnika. poslije imaš pravo tužbe ali moraš imati opunomoćenika u Hrvatskoj. Moje laičko mišljenje je dabi tužba imala osnove jer je puno pripadnika hvo-a stradalo u obrani suvereniteta RH samo na osnovu Oluje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

... ugovor je takav kakav je.... istina da je nedorečen i da ima dosta propusta, ali je korektan.

 

....odbijenicu dobije i za teško ranjavanje....prva crta bojišnice... široko polje,ali jednostavno.... nemoj ga zbunjivati, jer je decidno objašnjeno tko ima pravo, a ti koji su po tebi dobili odbijenicu gdje su bili 92 kada se dečkima smjena nije mogla napraviti, ... i kada su ih kupili ispod kreveta svojih žena u hotelima RH-a. Sory, ali samo pravne savjete molim.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Arci je napisao:

... ugovor je takav kakav je.... istina da je nedorečen i da ima dosta propusta, ali je korektan.

 

....odbijenicu dobije i za teško ranjavanje....prva crta bojišnice... široko polje,ali jednostavno.... nemoj ga zbunjivati, jer je decidno objašnjeno tko ima pravo, a ti koji su po tebi dobili odbijenicu gdje su bili 92 kada se dečkima smjena nije mogla napraviti, ... a da kupili su ih ispod kreveta svojih žena u hotelima RH-a. Sory, ali samo pravne savjete molim.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bio sam pripadnik HVO-a predao sam zahtjev za Hrvatsku mirovinu. Odbijen sam samo zato sto nisam ima Hrvatsko Drzavljanstvo, mada mi je invalidnost procijenjena na 60%. Napominjem da sam u medjuvremenu prije rasprave moga predmta dobio Hrvatsko Drzavljanstvo ali ga nisam ostvario u momentu podnosenja zahtjeva :zao: tj. do 31.7.2006. godine kada je trebalo predati zahtjev. Zalba mi je takodjer odbijena, sada bi trebao napisati tuzbu Upravnom sudu. Pa me zanima koliko bi kostala KN ta tuzba?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da se i ja ukljucim jel mi neda krv mira i pocinjem da se tresem od muke koju procitam na forumu. Ja sam RVI tj. zatocenik 139 dana stogog logora 1993 god i kada sam izasao na razmjenu opet sam se ukljucio u HVO i bio do kraja LJETA I OLUJE. Ovim sporazumom izmedju dviju drzava papiri mi odlaze i prolazim 50% 50% profesionalnu 50 je bolest u logoru a 50 izvan dejstava i izvan rata u bih.Ali nije to uopce bitno zbog cega se javljam nego me povukla ova o odbijenicama i problemima. Koliko ja imam informacija da je nas zatoceni ranjeni i obitelji poginuli oko 4000 tisuce koji pripadamo ugovoru izmedju dviju drzava ali nasa gospoda je spremila 16000 tisuca zahtjeva pa ako prodju prodju. I ovdje je stradao pravi zatocenik i pravi ranjenik jel ja sam kao pravi i posteni ostvario i ovdje u bih 50% jel nisam ostavljao kovertu kad sam izlazio na komisiu a onaj kao oboljeli ili sto je tek vadio status RVI 2004 ostavljao i ne podljeze ugovoru izmedju dviju drzava. Ovdje oko ovih pravi invalida treba napraviti pravu reviziju tj provjeriti stara rjesenja sto imamo od 1995 pa i nalaze koji su kupovali ali nije u interesu velikim ribama jel su i oni nalaze medju kupljenim RVI.Velike ribe su presjednici hvidri kao i zapovjednici sto su potpisivali uvjerenja o okolnosti stradavanja. Lova se uzimala od njih pa do doktora idt.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

baš tako, nitko nije kivan na nekoga tko je prošao sve i svašta, ali kada vidi da je više onih iz njemačke nego onih koji su se po bosni i hrvatskoj borili i patili samo zato što su hrvati, pa svejedno odakle,onda su svi ljuti.

kod nas u hrvatskoj je već sada nemoguće razlučiti žito od kukolja, pa nije moguće niti u bosni.

samo nisu za to krive neke državne institucije, nego svi oni koji potpisuju za pare, a još više oni koji znaju za takve a ne prijavljuju ih, pa makar i anonimno. :-?:kavica: ,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija