Jump to content

Tužba protiv osiguranja?


spirou

Preporučene objave

Pozdrav svima,

 

prije par mjeseci sam imao prometnu

vozio sam motor, autombil je izasao sa parkiralista (bez da je pogledao) i doslo je do sudara

 

kako se na prvi pogled činilo da nema previše štete...a,ovaj molio i preklinjao...

ok..nismo zvali policiju - potpisali smo samo EU izvješće

 

 

medjutim...mene noga počela opasno boliti..sutradan odem na hitnu i slomljen prst (napisali u nalazu da je to posljedica prometne)

 

doduse...trebao sam tada pričekati policajca da to zapiše...međutim,taj dan na hitnoj bila luda kuća...vatrogasci imali neku nesreću i čim mi je dala nalaz,ja otišao doma...jedva dočekao nakon 4 sata...već sam bio lud :)

 

 

i sada problemi počinju....kad sam konačno izmolio kretena koji me udario da odemo do osiguranja...dođem tamo i ....

faca je već popravio svoje auto i osiguranje ne priznaje odgovornost svog osiguranika, već su rekli da za to nema dokaza?

 

iako je ovaj uredno potpisao i njihovo izvješće gdje navodi da je kriv 100%

 

što sada da uradim?

da tužim osiguranje? (imam izvješće koje je on potpisao i njegovu izjavu koju je on dao njima)

da tužim krivca?

 

i vidio sam na drugoj temi da ste savjetovali momku koji je imao slomljenu potkoljenicu da se obrati svog osiguranju za naknadu štete za fizičku ozljedu

 

mogu li se i ja javiti svom osiguranju?

jedini dokaz koji imam je taj nalaz u kojem piše da sam doživio nesreću kao vozač motora

 

 

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prvo tom osiguravatelju prijaviti štetu i uzeti izvid štete.

 

Obrazac europskog izvješća služi za utvrđivanje činjeničnog stanja i ne znači da je među vozačima postignuto suglasje glede krivnje za prometnu nezgodu, niti se potpisom priznaje krivnja.

 

Na www.huo.hr možete naći uputu kako pozvati drugog osiguravatelja na mirenje o njegovom trošku.

 

Ukoliko se osiguravatelj ogluši angažirajte odvjetnika radi tužbe.

 

Ne ulazite u odnos tog osiguravatelja sa njihovim osiguranikom.

 

Protiv drugog vozača možete podnijeti optužni prijedlog radi njegovog prometnog prekršaja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija