Jump to content

3%


ninosk

Preporučene objave

Jučer sam dobio obavijest o isplačenoj mirovini i totalno se iznenadio da imam obustavu od 160 kn.Otišao u HZZMO i tamo mi rekli da je to nekakav doprinos za zdravstvo da sam dobro prošo je r sam na granici primanja.Jesu i vama drugima isto odredili uzeti od ove crkavice,to je više toliko ludo da ne povjeruješ. :smijeh:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Čitav dan zovem od Državne institucije do institucije, čak i pravnici ne znaju po kojoj odredbi se uzima tih 3% (osim što ulogu ima visina mirovije), jer može se oduzeti i 1%. Zadnje što sam dobio informciju je da te mjere sprovodi Porezna uprava pa neka se javim njima. Svi nekako peru ruke, ne znaju ili ne žele znati. Ja se malo više danas umori od silnog objašnjavanja i prekovaranja, ali slijedeći tjedan nastavljam s upitima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ok, to sam vidio, neke pravnice mi navode da po Zakonu o doprinosu ima i grupacija oslobođenih od plačanja doprinosa. Da me se krivo ne shvati, da opet ne tražimo da se oslobodimo od svih davanja prema državi, ali ponavljam i to me zaintersiralo, zašto svi peru ruke od ovoga. Kad spomenem što me zanima, kao da sam rekao u Vašoj zgradi će eksplodirati bomba.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dsemovca je napisao:

Ovih oduzetih 3%, vratiti će nam u ožujku, valjda pofalilo za neku ratu kredita. :kavica:

Evo da se i ja priključim raspravi:

- neće ti vratiti tih tri posto (jedino ako je netko / zna se .../ u međuvremenu rekao pusti zakone idu izbori ...)

- kao korisnik mirovine po Zakonu o obveznom zdravstvenom osiguranju ti si osiguranik ( čl. 6 st1. točka 9 tog zakona - ostale kombinacije neću sada elaborirati ali priča je slična...) i za tebe se doprinos za zdravstveno osiguranje "ubire" po Zakonu o doprinosima (čl. 2 tog zakona);

- u tom "sretnom" Zakonu o doprinosima sve je "nacrtano" i pojmovi i stope i obveznici i "sklupljači" sve ... ;

- po čl. 134.a ( u igri su svi 134...) ti si obveznik doprinosa koji se sada zove dodatni doprinos za zdravstveno osiguranje, HZMO ima obvezu obračunavanja od tvoje mirovine i izvješćivanja porezne uprave o istome;

- čl. 14 istog zakona ti određuje koliko će te "ošišati"s tim da 1% se ne obustavlja od mirovine, ali tri posto se obustavlja - uzima...;

U oba zakona nema spomena o tome da je slučaj o kome govorimo ( invalidska mirovina - opća nesposobnost, pa još i možda HRVI,....) "oslobođen" odnosno da netko drugi pokriva- obračunava i plaća - doprinos umjesto korisnika mirovine. Ako griješim ... neka mi bude oprošteno ali bih volio čuti argumente...

Rezime: imaš više od 5108 uzimamo ti tri posto od toga koliko imaš!

Jedino je utjeha to što bi tada porez trebao obuhvatit mirovinu umanjenu za tri posto i na kraju godine po poreznoj prijavi na str. 2 će morati mjenjati sadržaj 4.1.2 tako da u igru uđe i doprinos, pa će možda biti i više povrata, ali o tom potom...

 

Ovo vraćanje koje HZMO najavljuje u ožujku će se najvjerojatnije odnositi na to da su zaletili i uzeli od onih koji imaju profesionalnnu nesposobnost i rade.

A ako vrate i onima koji imaju opću - ja sretan (iako me ne hvataju "škare" 3%)!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pogrešno ( za slučaj umirovljenika opća nesposobnost HRVI...) iz sljedećeg razloga:

- čl. 196 Zakona o doprinosima se odnosi na obvezno mirovinsko osiguranje a ne na zdravstveno osiugranje i

- čl. 196 tog zakona je u "glavi" :"Obveza dodatnog doprinosa za osiguranika po osnovi radnog odnosa čiji se staž osiguranja računa s povećanim trajanjem."

Nigdje penzića ...

Izgubljeno u čitanju. :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Duro je napisao:

Pogrešno ( za slučaj umirovljenika opća nesposobnost HRVI...) iz sljedećeg razloga:

- čl. 196 Zakona o doprinosima se odnosi na obvezno mirovinsko osiguranje a ne na zdravstveno osiugranje i

- čl. 196 tog zakona je u "glavi" :"Obveza dodatnog doprinosa za osiguranika po osnovi radnog odnosa čiji se staž osiguranja računa s povećanim trajanjem."

Nigdje penzića ...

Izgubljeno u čitanju. :-D

Lijepo piše čl.196 toč.1 toč.2 vezano za čl.7 što znači da su tu svi obuhvaćeni koji se nabrajaju u čl.7 na kraju nema logike da te država oslobodi kao invalida patricipacije koja je 50 kuna mjesečno a da ti istovremeno uzme ovisno o visini mirovine od 200-250kuna za zdrvstveno što je u vezi jedno sa drugim

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

perica7 je napisao:

 

....Obavjest u vezi 3% dakle prema članku 196 toč.1i toč.2 svi invalidi su oslobođeni plaćanja odnosno država za njih snosi troškove,onog koga zanima neka pročita cijeli zakon ....

Iznijeli ste tvrdnju (obavijestili ste nas...) da je temeljem čl. 196 st. 1 i st. 2 Zakona o doprinosima svi invalidi oslobođeni plaćanja doprinosa (u ovom slučaju 3%-og) za zdravstveno osiguranje i preporuku da onoga koga zanima neka pročita cijeli zakon; zanimalo me jesam li možda pogriješio i opetovano pročitah cijeli zakon i ustvrdih:

 

Duro je napisao:

Pogrešno ... iz sljedećeg razloga:

- čl. 196 Zakona o doprinosima se odnosi na obvezno mirovinsko osiguranje a ne na zdravstveno osiugranje i

...

 

Brkate kruške i jabuke (mirovinsko i zdravstveno osiguranje)!

 

 

... na kraju nema logike da te država oslobodi kao invalida patricipacije koja je 50 kuna mjesečno a da ti istovremeno uzme ovisno o visini mirovine od 200-250kuna za zdrvstveno što je u vezi jedno sa drugim

U svezi je jedno s drugim samo toliko jer pripada u skupinu rješenja problema u zdravstvu kako ga vidi i pokušava rješiti aktualni ministar! :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

čl.196 toč.1 i toč.2 u svezi sa člankom .7 točno tako piše samo treba pročitati ja sam si uzeo kao opciju da je to to. i to je moje mišljenje na kraju zbog čega bi mirovinsko na svojim stranicama objavilo : citiram :onim hrvatskim braniteljima kojima je obračunom mirovine za siječanj 2009. isplaćena umanjena mirovina, nadoknada će biti izvršena tijekom ožujka 2009.to je to.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dragi prijatelji i branitelji kako vas nije sramota kukati što su vam uzeli 3% jer mirovina prelazi 5108,00 kuna, znate li vi koliko bi branitelja pristalo da im uzmu i 10% samo da dobiju mirovinu preko 5 000 kuna???

Sram vas bilo pisati ovakve gluposti kada nam se branitelji ubijaju i ne znaju što da rade jer ne mogu uopće ostvariti mirovinu a vama fali neki 150 kuna, znam da takve mirovine prima dio ljudi koji je nisu zaslužili, bar je u mom okruženju tako.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Maks je napisao:

Dragi prijatelji i branitelji kako vas nije sramota kukati što su vam uzeli 3% jer mirovina prelazi 5108,00 kuna, znate li vi koliko bi branitelja pristalo da im uzmu i 10% samo da dobiju mirovinu preko 5 000 kuna???

------------------------------------------------------------

 

 

Niti jedan koji ju je "krvavo i pošteno" zaradio u vlastitoj krvi..znoju.. i suzama!!!!!

 

Na tih 10% mogu prisati oni koji su je i olako(daj šta daš) dobili....ali otom-potom :palacdolje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Max, ponekad je pametnije ne napisati ništa, nego ovo što ste napisali.

Nekom je puno za izdvojitii i tih 150-160 kuna pa i ako ima mirovinu iznad 5100 kuna.

 

Možda taj umirovljenik otplaćuje nekakav kredit, ima dosta branitelja koji prehranjuju 4,5 ili 6 pa i više članova obitelji sa tom mirovinom pa su daleko ispod cenzusa po članu obitelji koji je prema nekim mjerilima propisan za kakav-takav poludostojanstven život.

 

Ako u Vašem okruženju postoje ljudi za koje mislite da nisu zaslužili mirovinu koju primaju, onda ih možete prijaviti određenim institucijama koje će poduzeti određene sankcije protiv njih, (ili protiv Vas ukoliko počinite KD "Lažno prijavljivanje).

Možete i svoje nezadovoljstvo zbog njihovih "velikih" mirovina izraziti pred njima. ;-)

 

Zašto mislite da bi trebalo biti sramota nekog što ima mirovinu iznad 5100 kuna.

 

Bilo bi pristojnije držati se zadane teme nego upadati u topic sa neprimjerenim i "sirovim" tekstovima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Maks je napisao:

Dragi prijatelji i branitelji kako vas nije sramota kukati što su vam uzeli 3% jer mirovina prelazi 5108,00 kuna, znate li vi koliko bi branitelja pristalo da im uzmu i 10% samo da dobiju mirovinu preko 5 000 kuna???

Sram vas bilo pisati ovakve gluposti kada nam se branitelji ubijaju i ne znaju što da rade jer ne mogu uopće ostvariti mirovinu a vama fali neki 150 kuna, znam da takve mirovine prima dio ljudi koji je nisu zaslužili, bar je u mom okruženju tako.

 

Uz dužno poštovanje prema svim braniteljima nije uredu da se iskače iz teme i ne želim se sa nikim raspravljati na forumu ali mislim da bi bilo fer i korektno kad se neka tema otvori ako netko nešto zna da komentira a ne da iznosi neki svoj revolt, ljutinu itd. to je moja opaska i neželim se uopće upletati u bilo šta niti bilo kakav komentar koji nije vezan uz temu , hvala svima koji su doprinjeli svojim odgovorima i pomogli nekom pozdrav svim braniteljima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Samo bih se osvrnuo na "Maxov" post...bez ljutnje molim.

Kazes kako "Vas" nije sramota kukati???

E pa dragi moj nitko ne kuka samo ljude zanima zasto im je oduzeto 3% od mirovine...

A ne vidim zasto bi netko bio jalan na drugog samo zato jer taj drugi ima vecu mirovinu od njega samog...za to nisu krivi branitelji vec drzava!!!

Isto tako u tim "velikim" mirovinama se nalaze i ljudi bez ruku,nogu - ljudi koji su doslovno krvarili za ovu zemlju i imaju pravo znati zasto im se nesto ukida na mirovini!!!

Nikako ne mogu shvatiti taj "Hrvatski-jal"

Velika vecina nas nikad nije kukala (za razliku od nekih koji ocito kukaju) ALI SVATKO IMA PRAVO ZNATI IZ KOJEG MU JE RAZLOGA NESTO USKRACENO

Eto toliko od moje malenkosti...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

vece da se i ja malo "upetljam"

nikome se nesvida ovo sto radi drzava,sad nam daju sad uzimaju.

na stranicama mirovinskog stoji obavjest:

U utorak, 10. veljače 2009., počinje isplata mirovina za siječanj 2009. korisnicima računa otvorenih u poslovnim bankama.

Onim hrvatskim braniteljima kojima je obračunom mirovine za siječanj 2009. isplaćena umanjena mirovina, nadoknada će biti izvršena tijekom ožujka 2009.

jedino nam ostaje nadat se da je to vezano za tih 3%,da nekima jos nesto nisu skinuli.

 

Zašto mislite da bi trebalo biti sramota nekog što ima mirovinu iznad 5100 kuna zbog iznosa te mirovine?

 

pitanje je na mjestu i ja bih volio dobiti odgovor od pojedinih,zasto se stalno svi branitelji zbog nekolicine stavljaju u isti kos

pozz

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prijatelji moji nisam mislio ovo što vi mislite ali neka bude ne želim se pretjerivati, ja sam mirovinu riješio davno i meni su uzeli sada 195 kuna, ovdje nisam mislio na sebe nego na branitelje koji su stvarno bili i koji su prošli ratišta a imaju mirovine 2500 -3500 kuna ili ju uopće nemaju, zar nismo u ratu svi bili isti, jesmo ali sada nismo, vratimo se u ratne godine kada smo bili rame uz rame jedan kraj drugoga bili smo spremni dati život jedan za drugoga a gospodo danas ??? što je danas , da li smo danas spremni dići glas da i oni koji nisu dobili a zaslužili su da dobiju???. Kome se može prijaviti lažni branitelji, lažni ratni putovi i ostalo, primjer toga ćemo vidjeti u akciji koja se provodi Dijagnoza 1 i 2 koliko će mirovina skinuti, baš me zanima? Možda vi ne želite da vidite kako i kod vas postoje osobe koji nisu zaslužili mirovine ili vi to možda odobravate. Tako će te reći da je bilo 530 000 branitelja, tko god ovo kaže taj nije bio na frontu i ne zna stvarnu situaciju koja je bila, možda je toliki broj hodao u šarenim odorama ali branio zemlju zato se i zove branitelj nije točan broj. Na prvim linijama fronta nismo imali ljude koji će nas mijenjati, možda i to nije istina, pa gdje je tih 530 00 ljudi??? Osobno sam u Aktivnoj bio zapovjednik i to na prvoj crti bojišta, u obrani suvereniteta sam proveo 74 mjeseca jer sam bio u MUP-a, znam kako su ljudi dolazili i kako su odlazili. Zato ovo što sam rekao je istina samo ju netko ne želi priznati a to i je naš problem jer svi šutimo. Pogledajte malo oko sebe kako danas branitelji dobivaju otkaze i odlaze na biro a i oni su bili u ratu samo nisu uzeli mirovine nego su nastavili raditi, možda su ludi što nisu uzeli mirovine a zaslužili su ih . To što su neki podizali velike kredite to je njihov problem osobno znam da nekima možete dati i 20 000 kuna opet će im faliti 150 kuna.

Sve što govorim je svakidašnja istina koju slušam svaki dan, branitelji koji su bli na prvoj crti a danas dobivaju otkaze nemaju nikakva prava i pitam se od čega će oni živjeti, nisam rekao da mirovine nisu branitelji zaslužili nego sam rekao da ima onih koji nisu a isto tako da i mi branitelji trebamo malo razumjeti tešku situaciju u zemlji, još i nije teško što tek dolazi zato se gospodo pripremite jer i mi ćemo ovu recesiju sigurno osjetiti jer i mi smo dio Lijepe naše.

 

Istina je tu ma koliko se netko ljutio..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Najveca je glupost u ovoj drzavi sto svatko misli da je njemu drzava nesto duzna!

Pa je isto tako i u pitanju branitelja tj."braniteljskih mirovina"

Cesto mozemo cuti izjave tipa: Trebao sam i sam otici u mirovinu dok je bilo vrijeme. Ili kao sto si ti sad Max napisao - danas branitelji dobivaju otkaze...ja kazem dobivaju i drugi ne samo branitelji.Dobivaju otkaze ljudi koji rade citav svoj zivotni vijek pa opet nastavljaju zivjeti dalje i pokusavaju doslovno "prezivjeti"

Ako si mislio na onaj dio branitelja koji je ostao raditi u MORH-u nakon rata a sad je otpusten zbog nezadovoljavanja odredenih kriterija sto fizickih sto psihofizickih (iako ima i puno otkaza zbog odredenih nesuglasica s nadredenima)

Uglavnom velik broj tih branitelja je ocekivao da ce moci docekati redovnu vojnu mirovinu ako ostanu raditi u vojsci ne razmisljajuci da dolaze mladi ljudi fizicki spremniji i da ce kad tad morati doci do otpustanja kadra koji ne zadovoljava.

Isti ti sada opet govore - meni je drzava duzna ovo ili ono...pa pokusavaju izvuci invalidnosti i pitaj Boga sta sve ne...

Ali da se vratim na pocetak ovog mog malo zbrkanog texta...pa da kazem ovo.

INVALIDSKU MIROVINU je zasluzio branitelj koji je nastradao,koji je bolestan i koji na temelju ljecnickih nalaza i na temelju ljecenja zbog bolesti zadobivene u obrani RH - ZASLUZUJE ISTU...

A nikako ne stoji ono sto je trenutno "in" u nasoj zemlji da svatko ko je bio branitelj ocekuje od drzave mirovinu.

I nitko ne kaze da nema laznih invalida ali to je na njihovu savijest! (ako je imaju uopce)

 

I da zakljucimo ovu malo blentavu raspravu ponavljam sljedece:

Covijek je ljepo postavio pitanje da li netko zna zasto mu je skinuto 3% od mirovine...jer njegovo je pravo da zna zasto isto tako kao sto i svakog od nas zanima kad mu se nesto uskrati koji je razlog.

E pa ako netko zna odgovor na postavljenjo pitanje neka ga ljepo da i pomogne njemu i ostalima. Zato ovaj forum i postoji DA POMAZEMO JEDNI DRUGIMA

A ove rasprave ne pomazu bas nikom!!!

Jer vec je jadno pisati - ja znam ovog ja znam onog "laznog"

Pa ljudi ako nekog znate pa prijavljujte a ne prozivajte iz svoji toplih domova skriveni iza monitora!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

E moj BRAVO...

Kazes: sto bih ja bio sretan da spadam u tu kategoriju itd.

S jedne strane si u pravu a s druge se malo boolje zamisli pa mozda i shvatis svoju gresku.

Evo ti par primjera: u toj "kategoriji" kako si ti to strucno nazvao...nalaze se osobe sa TESKIM tjelesnim ostecenjima vecinom fizickim!!!

Ja se nadam da ti ciljas na oboljele od PTSP-a ali i ako jeste tako opet ti je malo "jadna" izjava.

Jer i ti psihicki oboljeli branitelji nisu svi "lazno oboljeli" i u velikoj vecini slucajeva ljudi imaju teskih zdravstvenih problema!!!

Ali ako je tvoja zelja takva JA MOLIM DRAGOG BOGA DA TI SE ISPUNI!!!

 

Ovaj forum je ocito postao mjesto gdje isfrustrirane osobe izbacuju svoje nagomilane frustracije...a velika vecina od tih "JADNICAKA" koji kao nemaju ovo nemaju ono,branitelji od prvog dana bez statusa dragovoljca i sl.idiotarije su doslovno LAZNI INVALIDI a forum koriste samo da saznaju kako izvuci cim vise od drzave!!!

A onda jos onako usput pljuju po NASIM KRVAVO STECENIM MIROVINAMA!!!

 

E PA LJUDI MOJI ZAPITAJTE SE KO JE KO I KO JE STVARNO NESTO ZASLUZIO I DA LI JE ZASLUZIO TO ISTO STECENO PRAVO.

 

Ovo je ujedno i zadnji moj post na ovom forumu jer ovo je zbilja postalo jadno!

Svaka cast onima koji se trude pomoci ostalima...Vama svima veliki pozdrav!!!

A grebatorima poruka: zamislite se malo kad legnete u tople krevete na pocinak...kako je zbilja ljudima koji su Vam to i omogucili 90-91-92 pa i dalje.

 

Eto toliko od mene a sad Vas napustam a Vi se grebite i dalje.

Onoj ostaloj PRAVOJ EKIPI puno srece u ostvarivanju vasih stecenih prava :palac:

 

Bog i Hrvati!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

..dragi moj Koske.Sto posto si u pravu,ali mislim da si prebrzo donio odluku u svezi ovog Foruma.Dragovoljac sam kao i ti.Prije nastanka garde "garde"u pričuvnoj policiji itd..Rvi 3o% trajno,20% privremeno,ukupno 40 % privremeno do kraja godine,po 3 puta.Omjer 50 vojno,50 civilno.Mirovina-katastrofa.Mene je uništilo moje neznanje i "usmena narodna predaja"kao i teta u uredu za obranu.Mogla me upozoriti,ali samo je rekla"Možda to prođe,možda ne...nakon toga jedan pokušaj suicida,srećom neuspješan.Tek prije 3 mjeseca slučajno sam nabasao na Legalis i mogu ti reći da su mi se oči "otvorile".Toliko pozitivnih informacije koje nigdje nisam mogao naći osim ovdje i na forumu branitelja,kao i na Esadovom blogu.Zaista nisam imao pojma...Ima još ljudi kojima su potrebne informacije i iskrena mišljenja,zato još jednom razmisli o odlasku s foruma.I ja imam puno pitanja na koje trebam odgovore,a nekako me sramota postaviti ih.Čekam gotove odgovore,ali mislim da ću ih morati postaviti malo kasnije te će mi biti potrebni iskreni odgovori.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

branko5 je napisao:

..dragi moj Koske.Sto posto si u pravu,ali mislim da si prebrzo donio odluku u svezi ovog Foruma.Dragovoljac sam kao i ti.Prije nastanka garde "garde"u pričuvnoj policiji itd..Rvi 3o% trajno,20% privremeno,ukupno 40 % privremeno do kraja godine,po 3 puta.Omjer 50 vojno,50 civilno.Mirovina-katastrofa.Mene je uništilo moje neznanje i "usmena narodna predaja"kao i teta u uredu za obranu.Mogla me upozoriti,ali samo je rekla"Možda to prođe,možda ne...nakon toga jedan pokušaj suicida,srećom neuspješan.Tek prije 3 mjeseca slučajno sam nabasao na Legalis i mogu ti reći da su mi se oči "otvorile".Toliko pozitivnih informacije koje nigdje nisam mogao naći osim ovdje i na forumu branitelja,kao i na Esadovom blogu.Zaista nisam imao pojma...Ima još ljudi kojima su potrebne informacije i iskrena mišljenja,zato još jednom razmisli o odlasku s foruma.I ja imam puno pitanja na koje trebam odgovore,a nekako me sramota postaviti ih.Čekam gotove odgovore,ali mislim da ću ih morati postaviti malo kasnije te će mi biti potrebni iskreni odgovori.

 

 

dragi prijatelji o tome se i radi da ove stranice jesu tu da se pomogne a ne da se svađa tako bi se trebalo i ponašati ako netko postavi pitanje ako znaš odgovori ako neznaš bolje je ne napisati ništa nego gluposti bez obzira dalije netko u pravu ili ne ako želi otvoriti temu za raspravu bilo koju nitko nikom ne brani ali na temu odgovori ako znaš ..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pozdrav...sve što je navedeno ja se slažem..ali nešto bih napomenuo...dok god se kalkulira sa cifrom od 500000 branitelja,i dokle god je to biračko tijelo tako snažno,prava branitelja i invalida domovinskog rata bit če prioritet svake vlasti....danas sutra kada branitelji nebudu bili jako biračko tijelo možemo očekivati smanjivanje prava...ja znam da na forumu ima svega,ponekad se uključim kada vidim nešto zanimljivo,ali sigurno da nitko na ovom forumu nije kriv dali je on pravi,lažni ili neznam kakav branitelj za nečije probleme..a vidim da na ovom forumu to sve nekako prelazi u osobno..sigurno da i ovdje po pitanju braniteljskih mirovina im puno nepravde,ali svatko se snalazi kako najbolje zna i da svojoj obitelji obezbijedi kakvu takvu egzistenciju..zato se nemoramo mi ovdje prepirati,svatko na ovom forumu u svojoj ulici pozna istinske heroje domovinskog rata i isto tako lažne,pa dali bilo tko od nas koji smo na ovom forumu poduzeo šta po tom pitanju..sumnjam..i tresemo šuplju slamu po tko zna koji put...iskreno več sam umoran od tih priča i rata..pokušavam okrenuti novu stranicu u životu,a sa ponosom i slavom se sječati dana provedenih u časnoj Hrvatskoj odori...sa uspomenom na nezaboravne ljude sa kojim sam dijeliio dobro i zlo i pokušti pomoči jedni drugima koliko nam mogučnosti dozvoljavaju,ali netreba se zamarati nepotrebnim stvarima...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ministarstvo odbacilo navode braniteljskih udruga

 

ZAGREB, 9. veljače 2009. (Hina) - Ministarstvo obitelji, branitelja i međugeneracijske solidarnosti u potpunosti je odbacilo sve navode koji su izrečeni danas na konferenciji za novinare Zbora braniteljskih udruga iz Domovinskog rata grada Zagreba i Udruga hrvatskih ratnih vojnih invalida Domovinskog rata grada Zagreba, ističući da "zdravstvenom reformom nisu smanjena niti ugrožena prava hrvatskih branitelja".

 

Predstavnici Zbora braniteljskih udruga iz Domovinskog rata grada Zagreba i Udruga hrvatskih ratnih vojnih invalida Domovinskog rata grada Zagreba rekli su kako su ogorčeni uvođenjem doprinosa od tri posto na mirovine više od 5.008 kuna, koje je počelo primjenom zdravstvene reforme.

 

Ministarstvo obitelji, branitelja i međugeneracijske solidarnosti u priopćenju podsjeća

 

kako su "zdravstvena prava hrvatskih branitelja određena Zakonom o pravima hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i članova njihovih obitelji koji se nije mijenjao niti u jednom članku. Prema tome nema razloga za bilo kakvo nezadovoljstvo osim činjenicom da su braniteljske mirovine u siječnju ove godine umanjene za tri posto zbog krivog tumačenja Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje, a nadoknada će biti isplaćena u ožujku", ističe se u priopćenju. Dodao se kako Ministarstvo obitelji, branitelja i međugeneracijske solidarnosti nema nikakve veze sa spomenutim tumačenjem Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje.

 

Kada je riječ o pravima branitelja oboljelih od posttraumatskog stresnog poremećaja Ministarstvo navodi kako je "upravo zahvaljujući potpredsjednici Vlade i ministrici Jadranki Kosor 2005. godine izmijenjen Zakon o pravima hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i članova njihovih obitelji i produžen je rok za podnošenje zahtjeva za ostvarivanje statusa HRVI-a temeljem PTSP-a s dvije na deset godina. Zakonom iz 2005. ukinuta su i ograničenja za liječničke dokumentacije na temelju kojih se priznaje stjecanje prava HRVI-a".

 

"Dakle da nije bilo Zakona iz 2005., prava branitelja oboljelih od PTSP-a gotovo da ne bi ni postojala", ocjenjuje se u priopćenju Ministarstva obitelji, branitelja i međugeneracijske solidarnosti.

 

Ističe se i da su predstavnici braniteljskih udruga koji su danas govorili na konferenciji za novinare, sudjelovali u donošenju Zakona o pravima hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i članova njihovih obitelji, te kako upravo oni, "zahvaljujući Zakonu o pravima hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i članova njihovih obitelji, ostvaruju primanja od 5.100 kuna do 12.738 kuna, a svi su i sukladno Zakonu o pravima hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i članova njihovih obitelji, stambeno zbrinuti kreditima od 10.000 do 42 000 eura".

 

 

(Hina)

 

 

 

 

 

Ministarstvo: zdravstvenom reformom nije pogođena braniteljska populacija

 

ZAGREB, 9. veljače 2009. (Hina) - Ministar zdravstva i socijalne skrbi dr. Darko Milinović oštro je opovrgnuo da je reformom zdravstvenoga sustava pogođena braniteljska populacija.

 

"Da je tome tako, govori i činjenica da je Ministar nakon sastanka s braniteljskim udrugama koje su zatražile prijem kod njega, izjavio da, glede reforme zdravstva, braniteljska prava nisu smanjivana, već su dijelom onima koji boluju od PTSP-a proširena, te je omogućeno i lakše ostvarivanje prava na ortopedska pomagala", navodi se u priopćenju Ministarstva zdravstva i socijalne skrbi.

 

Kada je riječ o "Zakonu o doprinosima, jasno je da se 3 posto doprinosa na mirovine ne odnosi na hrvatske ratne vojne invalide (HRVI), budući da se reformom zdravstvenog sustava nije mijenjao Zakon o pravima hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i članova njihovih obitelji, što je i mišljenje Ureda za zakonodavstvo Vlade RH", ističe se u priopćenju.

 

Predstavnici Zbora braniteljskih udruga iz Domovinskog rata grada Zagreba i Udruga hrvatskih ratnih vojnih invalida Domovinskog rata grada Zagreba na današnjoj konferenciji za novinare su rekli kako su ogorčeni uvođenjem doprinosa od tri posto na mirovine više od 5.008 kuna, koje je počelo primjenom zdravstvene reforme.

 

 

(Hina)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Priopćenje Ministarstva zdravstva i socijalne skrbi RH

 

09.02.2009.

 

Ministar zdravstva i socijalne skrbi mr. Darko Milinović, dr.med. oštro je opovrgnuo da je reformom zdravstvenoga sustava pogođena braniteljska populacija. Da je tome tako, govori i činjenica da je Ministar nakon sastanka s braniteljskim udrugama koje su zatražile prijem kod njega izjavio da, glede reforme zdravstva, braniteljska prava nisu smanjivana, već su dijelom onima koji boluju od PTSP-a proširena, te je omogućeno i lakše ostvarivanje prava na ortopedska pomagala.

 

Što se tiče Zakona o doprinosima, jasno je da se 3% doprinosa na mirovine ne odnosi na hrvatske ratne vojne invalide (HRVI), budući da se reformom zdravstvenog sustava nije mijenjao Zakon o pravima hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i članova njihovih obitelji, što je i mišljenje Ureda za zakonodavstvo Vlade RH.

 

 

 

Jasno i glasno: uzeto će nam vratiti na slijedećoj mirovini

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ecwashere je napisao:

Priopćenje Ministarstva zdravstva i socijalne skrbi RH

 

09.02.2009.

braniteljska prava nisu smanjivana, već su dijelom onima koji boluju od PTSP-a proširena,

 

A di to vrijedi ? U kojoj to bolnici oboljeli od ptsp-a prilikom kontrole na psihijatriji ne moraju plaćati pregled ako nemaju bilo kakvu iskaznicu na kojoj piše broj po kojemu je osobođen plaćanja pregleda ?

 

Ovi u bolnici traže na prijemu broj koji će upisati u svoj sustav kako se pacjentu koji je došao na pregled isti pregled ne bi naplatio.

 

Bio sam prošli tjedan na kontroli na uputnici je pisalo ptsp f43.1 kontrola-vaš pregled ali nije bio upisan broj po kojemu ne moram platiti pregled i sestra me odmah pitala plaćam li participaciju ili ne , te da joj pokažem iskaznicu ako ne plaćam da može upisati broj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

naravno da je država dužna ,pa tko je dužan ako ne država da brine o nama HRVI i ratnim veteranima,braniteljima i dragovoljcima da nije bilo nas sigurno sad ove velike političke elite nikad nebi sjedile u saborukoji je nekad bio Hrvatski sabor !a šta je sad ovo...tamo sve neki neznanci ,nema više niti generala,niti branitelja u tim redovima saborskih zastupnika osim nekih koji godinama samo klimaju glavom,podižu ruke a nemaju pojma o ničem.... država mora da skrbi o svima nama poglavito bolesnima, nadasve onima sa statusom HRVI, kakva plaćanja,kakvo čekanje na preglede sve to mora biti nama prioritetno napravljeno a nek se buni tko god želi mi smo zaslužni za to što imamo---..ove gluposti što pojedinci izvaljuju oko mirovina od 5 pa na više tisuća pa što je to ???? neki menađeri imaju po 200 tisuća kuna mjesečno plaće,neki stečeajni direktori gotovo slične iznose na kraju sve firme propadnu pa što njima ti pametni ne održiš predavanje ,a ne nama kojima i ti 3 % znači puno... što mene ili nekoga drugog briga za nekoga tko ima malu mirovinu pa naravno da ima malu mirovinu kad nikad nije niti radio,nekima je rat došao kao bingo,,,,, koliko se samo kojekakvih tu provuklo bez dana radnog staža i sad bi on trebao imati ista prava kao ja ili netko sa godinama radnog staža ma oprosti ali z.....jeb situaciju.. to su sve gadosti i gluposti..moram plaćati autoceste,moram plaćati sve gluposti pa pogledajte u Americi što je biti veteran rata i ratni vojni invalid ,a kod nas je to okarakterizirano kao" svi su oni simulanti ",pa gospodi opet zaj..b... tako nas deru i po fondu branitelja svaki dan nam drkaju vrijednost koliko smo samo izgubili ,dividenda je bila komedija ,pa bolje to prodati i kupiti neke pametne dionice,ovaj fond očito netko dobro muzi naravno ne branitelji..... a sad dosta kukanja sve sam ispucao.... pozdrav odoh na tabletice. :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Prika Deltacro iako imam malo osječaj da ti je pun qurac svih mogu ti reći da si potpuno u pravu u svakoj ispisanoj rečenici teksta.

Ne samo da se imaju brinuti za nas nego su nam dužni i mirovine podići i pravim HRVI dati da koriste Hrvatske ceste bez naplate cestarina, Hrvatsko pravosuđe bez naplate taksi, svakom komadiću Hrvatske zemlje omogućiti pristup onome tko je za to krvario.

Objaviti taj #OOPS#ing registar i bez prava ostaviti sve one koji tamo ne pripadaju.

Vratiti nam ovih 3% i još kao ispriku dodati 5% jer neka ne zaborave da i iz njihovih guzica ispada drek kao i iz naših samo su naše guzice njihovima omogućile da seru na automatiziranim i ventiliranim zahodima a bogami naše su dosta srale po čučavcima i po grmlju.

I zato uzviknimo ponosno:

 

svaku rit na zasluženi šekret.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija