Jump to content

Iz 6a u opču


buldog62

Preporučene objave

U mirovini sam po čl 6a od 31.12.2002. mirovina mi iznosi 1700 kn.

Od 5. mj. 2007. liječim se od PTSP-a, sa dijagnozom f 43.1 i f 62,0, u mišljenju psihijatra navedeno je da je bolest direktna posljedica rata, i da sam nesposoban za bilo kakav suvisli posao. Imam status mirnodopskog vojnog invalida 30% trajno. Čin narednik, u vojsci od 20.10.91.god . Sad mene zanima dali postoji mogućnost da dobijem opću mirovinu prema zakonu o hrv braniteljima, i dali bi ta mirovina bila povoljnija od ove sadašnje ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav svima! Naišao sam na ovu temu, pa eto, da dodam nešto. I ja sam u 6a mirovini oko godinu dana, a nedavno sam POKUŠAO pokrenuti postupak za reviziju mirovine kod svog dr opće prakse (da mi napravi obradu, pošalje na komisiju itd...). Međutim- moj dr mi je dao do znanja da po nekom novom pravilniku HZZO-a, umirovljenik koji želi pokrenuti reviziju mirovine mora PLATITI svaku specijalističku pretragu i pregled a koje, naravno, mora obaviti da bi komisija imala najnovije nalaze...Nisam mogao vjerovati u takvu nebulozu, ono, branitelj, dragovoljac, umirovljen iz OSRH - GBr, uredno plaćam dopunsko zdravstveno...badava! Uglavnom, naravno da sam morao od toga odustati, jer samo, recimo, CT snimka kralježnice košta oko 800 kn, obrada dr opće prakse oko 180 kn, da i ne spominjem sve ostale preglede koje bih trebao obaviti i iskeširati, a mirovina 2300 kn. Moj je savjet da se raspitaš o detaljima pokretanja postupka ako si već u mirovini.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Lowrider je napisao:

uredno plaćam dopunsko zdravstveno...badava! Uglavnom, naravno da sam morao od toga odustati, jer samo, recimo, CT snimka kralježnice košta oko 800 kn, obrada dr opće prakse oko 180 kn, da i ne spominjem sve ostale preglede koje bih trebao obaviti i iskeširati, a mirovina 2300 kn. Moj je savjet da se raspitaš o detaljima pokretanja postupka ako si već u mirovini.

 

Sve to se ne plaća ako se ima kartica dopunskog osiguranja ili ste na drugi način oslobođeni od patricipacije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Meni je dr. opće prakse napravio novi prijedlog za mirovinu, iz profesionalne u opću, ovjerio mi je kopiranu dokumentaciju o dosadašnjem liječenju, a ja sam sve to odnio u Tvrtkovu, tamo su mi rekli da ćekam poziv vještaka koji će me dalje uputit. Imam oslobođenje od participacije na temelju MVI 30% invalidnosti, pa me valjda zbog toga nitko nije tražio lovu za preglede i obradu dokumentacije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Opću ćeš dobiti,ali samo u ovisi o PTSP-u.(u omjeru vojno 20-civilno 80 % )Mirnodopska invalidnost na komisijama praktično se ne gleda,barem po mom osobnom iskustvu kad sam prvi put predavao za status RVI nakon umirovljenja 2002.god.Ja sam morao iznova raditi potvrdu stradavanja koju mi DLP potvrdilo,a na cijelim predmetom napravljena je revizija-uspješna po mene.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

branko5 je napisao:

Opću ćeš dobiti,ali samo u ovisi o PTSP-u.(u omjeru vojno 20-civilno 80 % )Mirnodopska invalidnost na komisijama praktično se ne gleda,barem po mom osobnom iskustvu kad sam prvi put predavao za status RVI nakon umirovljenja 2002.god.Ja sam morao iznova raditi potvrdu stradavanja koju mi DLP potvrdilo,a na cijelim predmetom napravljena je revizija-uspješna po mene.

 

U Tvrtkovoj nism ni predavao papire od MVI, nego samo povjest bolesti o liječenju od PTSP-a.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zato što sam ja tako prošao.98 su mi uzeli status Rvi(kasnije sam sve saznao tko ,kako i zašto--no nebitno za ovu priču)i dali status MVI.2003.nakon umirovljenja podnio sam ponovo status za HRVI u vezi Ptsp-a i dobio Hrvi 20%.Na vještačenju HZMO-a u Vukovaru vještak mi je dao opću,zbog ramena i PTSP-a.Svi koje poznajem ,a koji imaju opću,uz ptsp imaju i ranjavanje,povredu ili nešto tako,pa sam to rekao zato.Ne poznajem pravnu problematiku,već je to po primjerima drugih koje poznajem.Možda je pravno neutemeljeno,neznam,ali ljudi prolaze,a i ja sam prošao.U pravu si za papire,obradu,vještake,ali nek čovjek pokuša...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija