Jump to content

Tumačenje Uredbe o održavanju zgrada


Darac06

Preporučene objave

Poštovani,

zanima me tumačenje Uredbe o održavanju stanova, i to članka 3 stavak 2. (...-nosiva konstrukcija zgrade (temelji, nosivi zidovi, stupovi, međukatna konstrukcija, krovna konstrukcija i sl.).

Naime, zanima me da li tu spada i prolaz koji prolazi kroz zgradu i koji je sastavni dio zgrade?

 

Suvlasnik sam stana u stambenoj zgradi. Stanujem na 1.katu i ispod jedne sobe mi se nalazi prolaz koji prolazi kroz zgradu.

 

Uslijed razlike u temperaturi dolazi mi do kondenzacije vode u uglovima sobe (tj. ispod namještaja ) i do podizanja parketa. Napominjem da prolaz nije izoliran od kad je izgrađena zgrada. Kontaktiravši poduzeće koje se bavi održavanjem naše zgrade čujem da to nije njihova obaveza već mi nude da oni snose troškove kupnje izolacionog materijala a ja da platim rad firme koju hoću!

 

Budući u Uredbi o održavanju zgrada piše da u zajedničke dijelove zgrade (koji su predmet održavanja od strane davatelja usluge) spadaju : „…- nosiva konstrukcija zgrade (temelji, nosivi zidovi, stupovi, međukatna konstrukcija, krovna konstrukcija i sl.),“ zanima me koji koraci mi predstoje kako bi osigurao da se ti poslovi izvrše iz obavezne pričve i spriječi još veće oštećenje na parketu? Stambenu pričuvu uredno podmirujem i nemam nikakvih dugova prema tvrtki koja održava našu zgradu!

 

Unaprijed zahvaljujem!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Za početak zatražite od upravitelja da izvrši popravak koji tražite.

 

Ako prihvati, ne trebate poduzimati ništa posebno.

 

Ako ne prihvati, onda ćete ovisno o obrazloženju (npr. da se ne radi o redovnom održavanju) vidjeti što treba učiniti.

 

Ako ne prihvati samo zato što na računu zgrade nema novca, onda se tu ništa ne može učiniti. Možete čekati da se novac skupi ili tražiti povečanje pručuve s čime se i ostali suvlasnici moraju složiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija