Jump to content

Da li zapovjedna dužnost nosi kakav čin?


skos

Preporučene objave

Bivši sam aktivni pripadnik 3 gbr kune od 06.09.1991.-27.05.1992.u ratnom putu mi piše da imenovani svo vrijeme ima status djelatne vojne osobe te je svo to vrijeme obnašao dužnost zapovjednika desetine.Od 13.10.1993.-01.07.1997.sam pripadnik mup na dužnosti pričuvni policajac. Lječim se od ptsp od 2007.godine f43.1 invalidska komisija mi je prije mjesec dana poslala papire za braniteljsku mirovinu na reviziju u ministarstvo branitelja.Imam status dragovoljca domovinskog rata pa me zanima dali odlaskom u mirovinu imam pravo na kakav čin ili mi se u izračun uzima osnovica zapovjednika desetine mislim da je 96.322 molim znalce s ovog foruma da mi odgovore pozdrav svim hrvatskim braniteljima gdje god bili.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

skos je napisao:

... pa me zanima dali odlaskom u mirovinu imam pravo na kakav čin ili mi se u izračun uzima osnovica zapovjednika desetine ...

Odlazak u mirovinu ne može biti razlog za dodjelu čina, dvojbeno je koja će vam biti osnovica, ali u najboljem slučaju to će biti temeljem dužnosti zapovjednik desetine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Duro je napisao:

skos je napisao:

... pa me zanima dali odlaskom u mirovinu imam pravo na kakav čin ili mi se u izračun uzima osnovica zapovjednika desetine ...

Odlazak u mirovinu ne može biti razlog za dodjelu čina, dvojbeno je koja će vam biti osnovica, ali u najboljem slučaju to će biti temeljem dužnosti zapovjednik desetine.

 

 

Neče vam se obračunati po dužnosti iz sljedečeg razloga:

 

Članak 20.

 

(1) Utvrđivanje vrijednosnog boda za određivanje invalidske mirovine iz članka 16. ovoga Zakona određuje se prema osobnom činu, ustrojbenom mjestu i zvanju hrvatskog branitelja iz Domovinskog rata za godinu koja prethodi godini ostvarivanja prava na mirovinu, i-ili prema dužnosti ili činu u vrijeme ranjavanja, stradavanja ukoliko je to povoljnije za hrv.branitelja....

 

Znači ukoliko nema ranjavanja,stradavanja u vrijeme obnašanja dužnosti a zadnja dužnost vojnik, mirovina se obračunava po osnovici utvrđenoj za vojnika!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dvojbena bi mogla biti ( ne znači da sam u pravu) iz sljedećeg razloga: po podacima koje ste naveli, u postu kojim ste otvorili temu, bili ste pripadnik OS RH (HV,MUP,...) do 06.09.1991. do 27.05.1992. i od 13.10.1993. do 01.07.1997; tj. zadnja dužnost prije razvojačenja vam je bila (kako vi navodite) policajac i ujedno smatrate da je uzrok nesposobnosti za rad PTSP od kojeg se liječite počevši od 2007. Kako je zadnja dužnost prije razvojačenja bila u MUP-u u igru ulaze i podaci: jeste li bili pripadnik specijalnih postojbi i imate li status HRVI-a. Rezime: može se dogoditi da vam se određuje osnovica po dužnosti pri razvojačenju a to bi moglo biti i vojnik. Ponavljam ne znači da sam u pravu; no možda se još netko uključi u temu i s drugačijim mišljenjem i argumentima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nisam bijo pripadnik specijalni postrojbi nego pričuvni policajac temeljne policije i nemam hrvi jer sam zahtjev podnijo nakon isteka roka 2005.A bolest sam i dobijo u 3 gbr obnašajuči zapovjednu dužnost 91-92 i dali se u tom slučaju ne uzima varijanta povoljnija za branitelja.Mislim da je teško sada reči šta je točno ostavilo teže posljedice po moje zdravlje hv ili mup ja osobno mislim hv ali tko sam ja da o tome sudim bit če kako oni kažu a oni uvjek vodu tjeraju na svoj mlin kao i mi na svoj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mirovinsko šalje upit prema MORH-u u kojem traže zadnji čin ,dužnost i ustrijbeno mijesto prije razvojačenja(pričuva) ili umirovljnja za DVO.

 

Sad sve zavisi kako če vam odrediti "razvojačenje" pošto je zadnje što ste proveli u službi bilo kao pripadnik MUP-a na mjestu policajca!!

 

Da nije bilo MUP-a obračunali bi vam po vašoj zadnjoj u ovom slučaju zapovjednoj dužnosti!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U svakom slučaju bolje nego vojnik,mada bi zapovjedna dužnost zap.desetine nosila više kuna od čina desetnika .... ;-)

 

A ti hasko pokušaj tražiti ponovni izračun po zap. dužnosti a ne ustrojbenom mjestu pogotovo ako nemaš čin-navedi da tržiš po onome što je povoljnije za tebe-nemaš šta izgubiti osim A 4 papira i jednog zahtjeva!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija